Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#641 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:38

Diesel czy benzyna Mój Passat 1.6 z praktyki pali tyle co 1.8T, przy różnicy 50KM. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 15:27
  •  

#642 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:21

Diesel czy benzyna A ja wygrzebałem TO.
Prawda jaka frajda. Zaledwie 3 litrowy silnik bez Turbo a ma lepsze osiągi.

Edytowany przez StasiekS, 06 kwiecień 2011 - 20:23.

#643 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:38

Diesel czy benzyna W którym miejscu ma lepsze osiągi? Jakoś tego nie widzę.
15,5 vs 13,1.
Po drugie to nie o to pytałem...Zawsze można pokazać mocniejszą benzynę, chodziło mi o to, czy jazda takim dieslem będzie przyjemna.

#644 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:53

Diesel czy benzyna Diesel do 200 ma 18,6 sek a benzyna 15,7. To nie są lepsze osiągi? Po drugie diesel ma większą pojemność, moc i moment obrotowy.

#645 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:57

Diesel czy benzyna Po pierwsze 18.6 to czas 0-200 a nie 100-200. 100-200 diesel robi w 13,1 a benzyna w 15,7.
Po drugie ciekawie piszesz o tej pojemności, możesz to rozwinąć?

#646 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 21:03

Diesel czy benzyna A sorry, faktycznie. Benzyna ma 15 sek. do 200. Mało dokładnie się przyjrzałem. Mój błąd.
Diesel ma chiptuning(350KM) i turbo więc bez problemu prześcignie benzynę (coś ok. 250KM). Dołóż do benzyny Turbo i zrób tuning to także będzie miała takie same osiągi.

#647 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2011 - 21:06

Diesel czy benzyna To się zgadza, ale nie to chciałem udowodnić. Chciałem pokazać, że diesel też może być szybki, a w nadwoziu e90 musi się nim przyjemnie śmigać. Dodatkowo nie pochłania takich ilości paliwa jak benzyna o podobnych osiągach.

#648 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 16:04

Diesel czy benzyna http://finanse.wp.pl...ml?ticaid=1c1c0
Coś czuję, że moda na diesle nie długo się skończy.

#649 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 kwiecień 2011 - 16:11

Diesel czy benzyna Stasiek i traktor na gaz trzeba będzie przerabiać. Silnik od jakiegoś bęzyniaka wstawiać.

#650 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 16:16

Diesel czy benzyna Mam dość blisko kochanych ukrainców czy białorusinów to nie będę musiał. Po drugie moje ursusy pojadą i na gorszym paliwie. A jak nie to się będzie trzeba zaopatrzyć w coś takiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 kwiecień 2011 - 16:33

Diesel czy benzyna Ja też, ja nie pamiętam kiedy na polskiej stacji tankowałem. Damy radę. U nich uni niema, to może nie wywalą cen z kosmosu.

#652 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 18:52

Diesel czy benzyna

Wygrzebałem na YT ciekawy film: 335d. Czy taki diesel daje frajdę z jazdy( to zwłaszcza do @Brzozak2 ;) )?

mariusz z calym szacunkiem, ale uwazasz, ze przyspieszanie po prostej to frajda z jazdy?

powtorze sie, ale zobaczysz, ze wspomnisz moje slowa jak juz zakupisz kiedys tego swojego wymarzonego smierdziela i po 2 tygodniach ci sie znudzi.
oczywiscie od poldka 1.6 bedzie sie lepiej jezdzilo (nie majac nic do poldka), ale jak wsiadziesz do porownywalnej benzyny to zobaczysz o ile przyjemniej sie smiga i juz wiecej nie bedziesz chcial smierdziela.
jesli lubisz motoryzacje i jazde autem, to te pare litrow paliwa tez nie beda mialy takiego znaczenia gdy juz bedziesz mial dobra prace/biznes/gospodarstwo :) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#653 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:12

Diesel czy benzyna Ja lubię sporawe auta z benzyną za dźwięk (a najbardziej za brak dźwięku :D )-ostatnio do auta wsiadła siostra ze szwagrem (mają A 170 CDI) i pełne zdziwienie-to tu jest tak cicho ?-pocieszyłem ich że dużo pali :D .

#654 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:45

Diesel czy benzyna

mariusz z calym szacunkiem, ale uwazasz, ze przyspieszanie po prostej to frajda z jazdy?

powtorze sie, ale zobaczysz, ze wspomnisz moje slowa jak juz zakupisz kiedys tego swojego wymarzonego smierdziela i po 2 tygodniach ci sie znudzi.
oczywiscie od poldka 1.6 bedzie sie lepiej jezdzilo (nie majac nic do poldka), ale jak wsiadziesz do porownywalnej benzyny to zobaczysz o ile przyjemniej sie smiga i juz wiecej nie bedziesz chcial smierdziela.
jesli lubisz motoryzacje i jazde autem, to te pare litrow paliwa tez nie beda mialy takiego znaczenia gdy juz bedziesz mial dobra prace/biznes/gospodarstwo :) .

Czy taka 335d będzie prowadziła się znacznie gorzej od 330i? Rozkład masy nieco gorszy niż benzyna, ale to w końcu BMW i z założenia dobrze się prowadzi. No i taki "śm***dziel" objedzie 95% samochodów, co mi w zupełności wystarczy.
Żyjemy w Polsce i przyjemność niestety trzeba przeliczać na złotówki ;) .
Masz racje, jeśli będzie mnie stać na spalanie rzędu 20 litrów/100km, to wtedy kupie benzynę, pewnie 530 a jako drugi samochód SEC'a, ale do tego jeszcze bardzo bardzo daleko, przez jakiś czas pojeżdżę jeszcze dieslem.

#655 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:58

Diesel czy benzyna Jeżeli to będzie taki SEC to czuję się zaproszony do Ciebie na jazdę testową :D .

#656 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:10

Diesel czy benzyna

Czy taka 335d będzie prowadziła się znacznie gorzej od 330i?

tak, nie ma szans chociazby ze wzgledu na charakterystyke pracy silnika. poza tym mocniejsze benzyny bmw (nie wiem czy akurat 330i) maja nastawy jazdy bardziej sportowej, zarowno zawieszenie, heble, uklad napedowy, a zaden diesel tego nie oferuje.

z reszta tego sie nie da opowiedziec, trzeba poczuc roznice ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#657 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:18

Diesel czy benzyna

Jeżeli to będzie taki SEC to czuję się zaproszony do Ciebie na jazdę testową :D .

Raczej taki, cena nawet rozsądna. Dobrze, że marzenia są za darmo ;) .

Edytowany przez Mariusz x, 11 kwiecień 2011 - 20:18.

#658 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:21

Diesel czy benzyna No i taki "śm***dziel" objedzie 95% samochodów, co mi w zupełności wystarczy.
A taki drogi benzyniak weźmie 99% takich śmierdzieli. I możemy się tak licytować cały czas.

#659 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:25

Diesel czy benzyna Tylko po co? Czy ja twierdziłem, że nie ma szybszych benzyn?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:33

Diesel czy benzyna Nie twierdziłeś. Ale cały czas twierdzisz, że diesel to jest to samo co benzyna albo i lepsze.