Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#621 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 05:31

Diesel czy benzyna To już zależy od człowieka co się trafi. Dodany obrazek Wg. jakichś tam badań ponoć się ON polepszył w PL. Dodany obrazek

Kumpel e39 w 3.0 litrach z podtlenkiem LPG jezdzi i średnio 11-13l mu pali i jest bardziej zadowolony niż z pasata 1.9tdi. Koszty jazdy są podobne. Tylko z opłatami (ubezpiecenie) to na korzyść gruźlika :D

Kocham to. Dodany obrazek Duży silnik i zapalniczka. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 21:54
  •  

#622 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 07:26

Diesel czy benzyna Może głupio wygląda taki zestaw, ale przejechanie 100 km kosztuje 30 złotych i jest już czym jechać. Koszt paliwa taki sam co w Pandzie :lol: przyjemność znacznie większa.

#623 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 10:41

Diesel czy benzyna

Kocham to. Dodany obrazek Duży silnik i zapalniczka. Dodany obrazek

...powiedział właściciel Passata 1.6 ;)

#624 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 14:15

Diesel czy benzyna Pewnie. :) Pamiętam, jak się gość żalił, że nie może sprzedać Audi z silnikiem dobrze ponad 3.0 litry w gazie. Dodany obrazek

Co do powyższego postu, jakoś duży silnik z oszczędnością i ekonomiczną jazdą mi się nie wiąże, tak jak LPG z osiągami i przyjemnością z jazdy. Dodany obrazek

#625 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:43

Diesel czy benzyna Miałem Nubire 1,6 litra z gazem to jak ją kupiłem to paliła 17l. po małych kombinacjach zeszła do 11.Ale nie było specjalnie czym jechać.

#626 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:53

Diesel czy benzyna kiedys miałem astre 1 genezacji w gazie, palila 5,8l LPG na trasie z dwona pasażerami, nie bylo jak wyprzedzac przy wiekszej predkosci ale sie jechalo, teraz 307 hdi 90KM jest lepej.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#627 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:26

Diesel czy benzyna Ja ostatnio na siódemce przystawiałem się do Passata B6 w trumnie z turbotraktorem, ale z czym do ludzi. Dodany obrazek Reakcję miałem dobrą, ale potem Pastuch spuchł i trzeba było uznać wyższość młodszego brata. Dodany obrazek Jak TDI 140KM jedzie się normalnie to się mogę utrzymać, gorzej jak ktoś chmurę zostawia, wtedy jego CO2 utrudnia efektywne spalanie benzynki w AHL. Dodany obrazek

#628 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:23

Diesel czy benzyna

Pewnie. :) Pamiętam, jak się gość żalił, że nie może sprzedać Audi z silnikiem dobrze ponad 3.0 litry w gazie. Dodany obrazek

Co do powyższego postu, jakoś duży silnik z oszczędnością i ekonomiczną jazdą mi się nie wiąże, tak jak LPG z osiągami i przyjemnością z jazdy. Dodany obrazek

Nie żebym jakoś złośliwie to napisał ale sam jeżdżę 1.5 i na własnej skórze nie doświadczyłem użytkowania dużego pieca, no były epizody z 2.0 i 2.5 na benzynę ale w skali kilku miesięcy więc się nie liczy, poza tym to wcale nie takie duże silniki :D dlatego raczej nie czepiam się dużych pieców na LPG bo była by to hipokryzja, nie sądzisz? ;)

Szwagru miał kiedyś Lagune 3.0 i zgasił mnie jak kiepa kiedy żaliłem się że padła mi lambda i trzeba szybko zmienić bo pali aż 10/100... jemu w zimie po mieście komp pokazywał średnie 18/100 w sprawnym aucie :lol: wiec co ja wiem o dużym spalaniu?

#629 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:28

Diesel czy benzyna Źle mnie rozumiesz... mam takie zdanie, że jeżeli ktoś kupuje duży silnik i go gazuje, bo go nie stać na lanie benzyny, to po co takie coś kupuje. Dodany obrazek Mam inną mentalność, po prostu. Dodany obrazek Osobiście twierdzę, że auto które jeździ szybciej, niż 200 km/h jest w normalnym ruchu ulicznym nie spełnione. Dodany obrazek

#630 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:42

Diesel czy benzyna Dokładnie myślę jak bobek farmer po co mam karmić 200koników w 3 litrach jak i tak połowy przeważnie nie używam?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:46

Diesel czy benzyna Oj Bobek. Jak sobie kupię jakieś BMW e34 z silnikiem 2,5 lub e32 z silnikiem 3,5 lub 5 litra i zagazuje to znaczy że, jestem osobą która skąpi na paliwo i powinna sobie kupić Golfa w TDI lub Corse 1,2 w benzynie? Jak ktoś wyda na samochód w benzynie 70 tys. lub więcej i gazuje go bo chce zaoszczędzić rocznie z 2-3 tys. złotych to wtedy to jest dla mnie skąpstwo i nieprzyzwoite.

#632 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 23:10

Diesel czy benzyna Dobra nie zrywajcie skóry z bobra. Dodany obrazek Mam inne zdanie i trzeba mnie tępić, bo rodzina się po rowach panoszy. Dodany obrazek

BTW: tak wygląda paszczur Dodany obrazek

#633 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 23:12

Diesel czy benzyna Dlaczego tępić?

#634 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 23:21

Diesel czy benzyna Stasiu to ironia. Dodany obrazek W Polsce taka mentalność, jak się wychylasz to trzeba się doprowadzić do pionu. Dodany obrazek Ale to chyba pozostałość po poprzednim ustroju. Dodany obrazek

#635 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 23:27

Diesel czy benzyna

Źle mnie rozumiesz... mam takie zdanie, że jeżeli ktoś kupuje duży silnik i go gazuje, bo go nie stać na lanie benzyny, to po co takie coś kupuje. Dodany obrazek Mam inną mentalność, po prostu. Dodany obrazek Osobiście twierdzę, że auto które jeździ szybciej, niż 200 km/h jest w normalnym ruchu ulicznym nie spełnione. Dodany obrazek

Mam ziomków lubiących skandynawskie samochody, 5 sztuk Volvo i Saabów na podwórku to całkiem fajny widok, tym bardziej że to nie żadne TiD, TDi, itp. tylko wersje Aero, T5, T5R kupione za 1/2 ceny Ałdi TDI ;) Co ciekawe goście nie wyobrażają sobie jazdy słabszymi samochodami - w ruchu ulicznym, a jakże. Aha, żadny nie ma LPG! :D Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

200km/h? Nie pamiętam kiedy tyle jechałem ale wiem że jazda T5 w ruchu ulicznym jest o wiele bezpieczniejsza i przyjemniejsza od jazdy jakimkolwiek 1.5, 1.6, 1.9 TDI...

Ja Cie dobrze rozumiem, po to kupiłem 1.5 żeby korzystać za 100% możliwości silnika kiedy trzeba albo kiedy mi się zechce i nie płakać że dużo pali. Pocieszne są widoki użytkujących większe silniki a odjeżdżających spod świateł jak wóz z węglem co by za dużo nie spalić. W konsekwencji daje to przelot 4 do 5 aut na zielonym z krzyżówki :D Oczywiście broń Boże nie łamać przepisów, nie o to chodzi ale te 50km/h czy więcej można osiągnąć w całkiem sprawny sposób, tym bardziej z dużym piecem pod maską, prawda? :rolleyes:

#636 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 23:55

Diesel czy benzyna Ale chyba zawsze jest tak że ten co jeździ samochodem z większym silnikiem to później nie przesiada się na mniejszy. Kupują następny z takim samym silnikiem lub jeszcze większym. Teraz kupując samochód nie wyobrażam sobie kupić 1,6 czy 1,8(oczywiście jeśli pozwolą na to finanse).

#637 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 23:58

Diesel czy benzyna Przyjąłem 200km/h jako przenośnie do dynamiki auta. ;) Chodzi o około 9 sekund do setki. Dodany obrazek Pewnie że chciałbym jeździć autem pokroju R32, STi, MPS, GTA, ale patrząc realnie po co do jazdy z pkt. A do pkt. B auto, którego możliwości są bardzo tłumione na drodze. Dodany obrazek Do weekendowych pojeżdżawek jak najbardziej. Dodany obrazek Na osiedlu stoi STi, którego właściciel jeździ nim w garniaku do pracy. Często widać, że auto nosi ślady walki w postaci otarć lub dużej ilości błota na sobie. Dodany obrazek

#638 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 00:08

Diesel czy benzyna Ale te auta które wymieniłeś są właśnie uniwersalne. Są do przemieszczania z pkt A do B jak i na weekendowy wypad za miasto poszaleć. Po co mam mieć w garażu 2 auta i mieć wyższe koszty utrzymania jak płacąc 20-30 tys. więcej mogę mieć jeden samochód ze sportowym charakterem i jednocześnie dość rodzinnym.

#639 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2011 - 00:16

Diesel czy benzyna Może i tak...widać dziaduje. Dodany obrazek Chyba najwyższy czas odpocząć. Bobranoc Wszystkim. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:33

Diesel czy benzyna Wygrzebałem na YT ciekawy film: 335d. Czy taki diesel daje frajdę z jazdy( to zwłaszcza do @Brzozak2 ;) )? Ja nie potrzebowałbym niczego więcej od samochodu :) .
Warto zwrócić uwagę na średnie spalanie, Passat 1.8 T wciągnie więcej.