Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#541 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 01 kwiecień 2011 - 07:28

Diesel czy benzyna Poprostu nie każdy silnik nadaje się do gazu no i dużo zależy od jakości przeprowadzonego montażu. Żywotność silnika w dużej mierze zależy od materiałów z jakich wykonany jest silnik (jakość stopów). Ponieważ gaz jest bardziej wymagającym paliwem i przy instalacji go w samochodzie wychodzą wszelkie oszczędności producenta na materiałach urzytych przy produkcji podzespołów (szybciej się zużywają)plus inne szczegóły techniczne w budowie silnika. Szczegónie widoczne jest to przy głowicach (wypalane są gniazda zaworowe). Nie zmienia to faktu, że wielu producentów oferuje już swoje samochody z fabrycznie zamontowaną instalacją gazową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 07:07
  •  

#542 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 09:10

Diesel czy benzyna Podciąganie obniżonej trwałości silnika benzynowego pracującego na LPG pod "oszczędność producenta na materiałach" jest nietrafione. To tak samo jakby powiedzieć że jakiś silnik benzynowy jest zły bo nie chce jeździć na rozpuszczalniku ;) Oczywiście można wyodrębnić silniki mające większe lub mniejsze predyspozycje do zasilania ich innym paliwem niż przewidział to producent ale to już inna bajka, bo w znacznej większości przypadków przy projektowaniu samochodu nie było brane pod uwagę że użytkownika nie będzie stać na benzynę ;)

Edytowany przez mirasek, 01 kwiecień 2011 - 09:11.

#543 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 kwiecień 2011 - 11:51

Diesel czy benzyna

Dlaczego Diesel??
Moim zdaniem jesli bym mial mozliwosci odliczenia sobie Vatu i roznych innych rzeczy od paliwa to bym tez zdecydowal sie na diesela...

kupiłem 2 miechy temu diesla właśnie dlatego że odliczyłem VAT od zakupu. Badanie na VAT za 50PLN. VAT od diesla księgowa też powiedziała że się da.

Spalanie na poziomie wcześniej posiadanego autka a przy odliczeniu VATu to taniej na dieslu jeżdże. Większy zapas momentu obrotowego no i autko jest nowe a lepsze nowe autko z polskiego salonu niż niejeden "niemiec" po dachowaniu z tureckiego złomu jak to ktoś powiedział ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#544 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 06:28

Diesel czy benzyna No cóz jak juz nie raz życie pokazało te z salonu też mogą mieć powypadkową przeszłość. Bywają poprostu uszkodzone podczas transportu itd. Jeśli doda się do tego poziom obsługi w polskich salonach i przypadki użerania się klientów o uznanie gwarancji zakup w salonie już nie jest taki pewny. Oczywiście takie przypadki to jest żadkość ale zawsze trafic można. Jeśli chodzi o mnie no cóż nowego nigdy nie kupię. Z prostej przyczyny jeśłi np miał bym kupic nowe a4 za 140 tys to w tekj cenie widziałem 2 letnie a6 z o wiele lepszym wyposażeniem itd warte w salonie sporo ponad 200 tys. Oczywiście a6 miało przytarte boki ale samochód jeździł bez problemu poduszki wszystkie były całe a 140 tys to całkowity koszt z naprawą i rejestracją w pl.

#545 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 08:49

Diesel czy benzyna kazdy ma swoja filozofie ;) .

ja nie kupie auta nowego, bo mi sie nie podobaja, natomiast swiadomy jestem, ze za fajne auto z przeszloscia zaplace wiecej niz za nowe :lol: :lol: .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#546 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 09:28

Diesel czy benzyna

No cóz jak juz nie raz życie pokazało te z salonu też mogą mieć powypadkową przeszłość. Bywają poprostu uszkodzone podczas transportu itd. Jeśli doda się do tego poziom obsługi w polskich salonach i przypadki użerania się klientów o uznanie gwarancji zakup w salonie już nie jest taki pewny. Oczywiście takie przypadki to jest żadkość ale zawsze trafic można. Jeśli chodzi o mnie no cóż nowego nigdy nie kupię. Z prostej przyczyny jeśłi np miał bym kupic nowe a4 za 140 tys to w tekj cenie widziałem 2 letnie a6 z o wiele lepszym wyposażeniem itd warte w salonie sporo ponad 200 tys. Oczywiście a6 miało przytarte boki ale samochód jeździł bez problemu poduszki wszystkie były całe a 140 tys to całkowity koszt z naprawą i rejestracją w pl.

Wiadomo że a6 to już inna półka jak a4 ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#547 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:49

Diesel czy benzyna Ja mam Passata i tylko TDI a dlatego że ropke mam po 3.50 :rolleyes: Autka na benzyne czy gaz nie chce znać.

#548 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:55

Diesel czy benzyna m.in. przez takich jak ty do ciagnika musimy tankowac tak drogie ON...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#549 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:59

Diesel czy benzyna Moderatorze niestety takie mamy czasy że nie każdego stać kupować ON po 5.00 zł i lać do aut i traktorów.Dlatego mase ludzi szuka tańszego żródła.

#550 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:13

Diesel czy benzyna chodzi mi raczej o to, ze niepotrzebnie ludzie masowo kupuja auta osobowe zasilane ON, gdzie jest to nieuzasadnione tak jak w przypadku ciezarowek czy ciagnikow rolniczych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:21

Diesel czy benzyna Ale weź to ludziom wytłumacz-prawie każdy chłopak ze wsi marzy o turbowyładowanym :D TDI (najlepiej z jakimś dziurawym tłumikiem-wtedy juz z daleka słychać że ktoś jeździ oszczędnie...)

#552 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:23

Diesel czy benzyna sam nie jestem lepszy, choc zamierzam ostatni rok jezdzic smierdzielem poza polem ;) .

#553 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:24

Diesel czy benzyna Wiem moderatorze.Ale każdy człowiek ma inny gust........tak jak jeden woli brunetki a inny blądynki. Tak samo jest z autkami jeden woli dieselki inny benzyniaki.Ale prawda jest taka że z diesla mało kto się przesiadzie na benzyniaka a z benzyniaka w diesla coraz więcej osób , a czemu??? a dlatego że w dieslu masz raz ustawione wszystko i nie mordujesz sie z swiecami kablami itp , itd....tak jak w benzyniaku , noi oczywiście spalanie paliwa.A w benzyniaku załóz sobie gaz to nie masz koła zapasowego lub pół bagaznika , przeglad droższy ciągłe regulacje itd.Więc samo mówi za siebie co wybrać.Pozatym ten głos TDI jest piękny :lol: :D :rolleyes: i to odejście po zamontowaniu POWER-BOXA lub inne podniesienie mocy to jest coś pięknego.Pozatym benzyniakiem pod górke taką większa nie dasz rady tak wyprzedzić jak TDI. Tyle w temacie.Pozdrowionka z Ojcowa. :)

#554 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:28

Diesel czy benzyna No nie wiem czy taki 1,9 TDI pod ta większą górkę da tak radę jak moje 2.8 w benzynie (ewentualnie 2.0 też w benzynie-ale w bardzo lekkiej budzie)

#555 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:28

Diesel czy benzyna @zonk28 nie zrozumiales ani procenta z mojego przeslania...

@jaro w lekkiej budzie to zwyklego 1.5 nie objedzie, fakt ze diesel jest duzo elastyczniejszy, ale kto kaze nie uzywac przekladni w benzynie??
moim zdaniem jak bedzie dalej szlo w tym kierunku, to raczej ludzie beda powoli rezygnowac z drogich i awaryjnych diesli w nowych autach.

#556 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:30

Diesel czy benzyna

Ale weź to ludziom wytłumacz-prawie każdy chłopak ze wsi marzy o turbowyładowanym :D TDI

Ja też :D Tylko bez dziurawego tłumika <_< Wnerwia mnie to jak ktoś przez wieś jedzie a słychać go już kilometr wcześniej.
Raz murarz mi mówił że do jego sąsiada syna (ok. 20 lat) przyjeżdża drugi rówieśnik czasami i raz leży już w domu, prawie śpi (murarz) a tu on przyjeżdża do tamtego ten kolega z radiem na maxa bass ustawiony i w myślach tak w łóżku "k**wa, chałupa się wali" :lol:

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#557 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:35

Diesel czy benzyna @brzozak-właśnie nie tak dawno jeden kolo Passatem TDI chciał mi zrobić koło pióra gdy jechałem Volvo (ma tylko 110 KM i do tego w automacie)-mina gościa bezcenna-no bo jak to tak-taki stary kanciasty rupieć objeżdża takiego wypasa :D .
@danielhaker-u mnie na podwórku wjazd z włączoną tubą która robi jakies tam "bum,bum" oznacza automatyczny z owego podwórka wypad :D .

Edytowany przez jaro, 02 kwiecień 2011 - 21:36.

#558 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:42

Diesel czy benzyna Ja sprzedałem miesiąc temu Focusa TDCI i powiedziałem że następne będzie benzyna. Bo w ciągu roku dołożyłem 5,5 tyś do niego. Auto miało 116 tyś kupione od kolegi sąsiada, a on z salonu.Po 4 miesiącach padła pompa wtryskowa i wtryski, koszt regeneracji 3,3 tyś, nowe w serwisie same części 9,5 tyś.I w tym roku poszło koło zamachowe, dwu masowe z dociskiem, koszt 2,2tyś.

Sprzedałem dziada i pojechałem do Niemiec bo benzyniaka. Niestety w Niemczech znalezienie benzyny takiej jak mnie interesowała to prawie niemożliwe.

Znalazłem Passata z 2008 roku ale z silnikiem 1,9 TDI i przebiegiem niecałe 77 tyś.I niestety go kupiłem??Mam nadzieje że nie będzie się psuł bo to jednak 1,9, niby silnik dobry.

Bo silnik 2 litry to totalna porażka w Passacie, a 2,5 trochę lepszy.Kuzyn kupił 2 litry i po 4 naprawach szuka silnika i na giełdę

Więc ci którzy jeżdżą na ON po roku 2002 niech powiedzą prawdę ile włożyli w naprawy??

Albo tak jak moi znajomi mówią że On najlepsze a to że wkładają z 3-4 tyś w ciągu roku to się nie liczy.

Żona powiedziała że jak się popsuję w ciągu roku to ląduję z nim w garażu.

Edytowany przez tomek73, 02 kwiecień 2011 - 21:46.

#559 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:50

Diesel czy benzyna To w 2008 były jeszcze 1.9TDI? Kurde, dużo ludzi narzeka na 2.0 TDI. Na prawdę takie awaryjne one? A w niedalekiej przyszłości chcieliśmy samochód zmienić na coś młodszego oczywiście w dieslu.

Ale prawda jest taka że z diesla mało kto się przesiadzie na benzyniaka a z benzyniaka w diesla coraz więcej osób

Coś w tym jest ;)

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:03

Diesel czy benzyna Na 25 parę 2 litrowych znalazłem 2 szt ale jedna miała malowane drzwi. I to u jednego handlarze i w dodatku Niemca.On jest z lutego.Przyjechała też z nami Skoda Super b 2 litry TDI z przebiegiem 110 tyś i po wymianie silnika przy 85 tyś.2 litry w VW to jest tragedia ale podobno po 2007 są lepsze.Kuzyn przy 170 tyś zmienił 2 turbiny, teraz pękła głowica i prawdopodobnie poszedł korbowód.

Z drugiej strony głowicę lubią pękać w nich do 100 tyś.