Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#521 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 22:04

Diesel czy benzyna Ja pierd**e, już miałem coś napisać odnośnie mandatów ale zauważyłem jaki jest tytuł tematu. Ludzie, cala strona nie na temat :lol: Nawet moderator
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 06:52
  •  

#522 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 06:35

Diesel czy benzyna Tak więc wracając do tematu jak dla mnie zdecydowanie diesel:D

#523 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 07:09

Diesel czy benzyna Dlaczego Diesel??

Moim zdaniem jesli bym mial mozliwosci odliczenia sobie Vatu i roznych innych rzeczy od paliwa to bym tez zdecydowal sie na diesela, ale jesli bym malo jezdzil to zdecydowanie Benzyna, ale jezdze duzo obecnie i benzyna+gaz jest dla mnie najlepsza nic innego i puki co zdania nie zmienie wole jezdzic na gazie niz dieselem ..
w razie jakich kolwiek przerobek to z benzyny mozna wiecej wyciagnac :D . ja w golfie planuje z 90 Koni zrobci ponad 200 Koni ..

#524 Share Remo

Remo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 10:37

Diesel czy benzyna diesel tylko trzeba dobrze dbać a odwdzieczy się osiągami i spalaniem.Choć benzyna nie pozostaje bez zarzutu ale ta cena to przeraża a założyć LPG i truć silnik to też nie za dobre (gaz też nie tanieje)
Pierwszy powstał raj , potem PGRy !

#525 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 12:17

Diesel czy benzyna Gaz tanieje już. U mnie z 2,60 spadł do 2,49. Gaz to takie same paliwo jak benzyna czy ON. Tylko trzeba założyć dobrą instalację, w dobrym warsztacie i regularnie jeździć na kontrole to na pewno silnik będzie długo jeździł bez awarii.

#526 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 12:49

Diesel czy benzyna

diesel tylko trzeba dobrze dbać a odwdzieczy się osiągami i spalaniem.Choć benzyna nie pozostaje bez zarzutu ale ta cena to przeraża a założyć LPG i truć silnik to też nie za dobre (gaz też nie tanieje)

Co to znaczy dobrze dbać o diesla? Czym to się różni od dbania o pojazd z silnikiem na inne paliwo. LPG w Białymstoku kosztuje 2,42pln.

Edytowany przez zorzyk2, 31 marzec 2011 - 12:50.

#527 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 14:06

Diesel czy benzyna

ja w golfie planuje z 90 Koni zrobci ponad 200 Koni ..

powodzenia...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#528 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 18:04

Diesel czy benzyna Zgadzam się benzyna z lpg to też niezłe paliwo, tylko trzeba mieć odpowiedni silnik i instalację, kiedyś mieliśmy passata b3 2.0 16v z gazem sprawował się nieźle ale z mieszalnikową instalacją chyba lepiej się sprawują 8v. Teraz w domu mamy 4 diesle i mimo wszystko żadnego gazu w przyszłości nie będzie. Lecz nie bez znaczenia w mojej sytuacji jest fakt że mamy dostęp do w miarę tańszego paliwa ze wschodu.

#529 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 19:13

Diesel czy benzyna wszystkie te diesle i gazowniki wymiekaja jak w poblizu przemieszcza sie benzyna n/a od 5 cylindrow w gore B) B) .

no dobra kompresor i turbo tez moga byc, ale byle duzo cylindrow - oczywiscie rozchodzi mi sie glownie o wrazenia akustyczne, choc osiagi tez nie sa bez znaczenia :rolleyes: .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#530 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 19:36

Diesel czy benzyna Co do doznań akustycznych gusta są różne, ja czasem tęsknie za rechotem mercedesowskiego diesla którego użytkowałem zanim kupiłem v70. W teraźniejszym 2.5 tdi z volva najbardziej lubię dźwięk turbiny na wysokich obrotach, jednak czytałem opinię że ten silnik nie brzmi zbyt dobrze - ludzie chyba słaby słuch mają:D Ale muszę przyznać że dźwięk dużych benzyniaków to poezja, tylko naprawdę konkretnych a nie jakichś tam 1.8:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 19:55

Diesel czy benzyna

powodzenia...

Czuje w tym "powodzenia" nutke jakies aluzji? mozesz to bardziej rozwinac jesli sie nie myle ..??

LPG tanieje a cena ON i PB jest podobna tylko fakt w podobnej pojemosci silnika i mocy benzyna wezmnie wiecej paliwa teoretycznie niz diesel.

No nie wiem czy wszystko wymieka Mercedes E-klasa 5.0 w gazie napewno nie jednemu by dala rade smialo i nie takie auta maja gaz tylko wlewy maja juz pochowane zeby nie bylo widac :D

#532 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 20:04

Diesel czy benzyna W-124 miał miejsce na wlew gazu obok wlewu normalnego paliwa, nowsze chyba też tak mają więc nie trzeba chować. Jednak uważam i raczej zdania nie zmienię że gazowanie pięćsetki to profanacja:/

#533 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 20:22

Diesel czy benzyna chodzi mi wlasnie ze jest chowany wlew gazu obok wlewu paliwa bo przewaznie sa one montowane w zderzaku ..
Nie no wiadomo ze jak ktos sobie kupuje jakas wypasiona wura i ja sobie gazuje bo nie stac go na benzyne troche to smieszne no ale coz kazdy robi jak mu wygodnie :D .. nawet teraz w fabryce mozesz mies od razu montowany gaz

#534 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 20:39

Diesel czy benzyna Właśnie widziałem forda F150 z dużym zbiornikiem na pace(jak bojler) przykryty eleganckim etui :)

#535 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 21:31

Diesel czy benzyna

wszystkie te diesle i gazowniki wymiekaja jak w poblizu przemieszcza sie benzyna n/a od 5 cylindrow w gore B) B) .

I te spojrzenia na stacji właścicieli diesli lub LPG gdy tankujesz do pełna swoje 4.0 V6 benzyną a szczególnie jakiegoś amerykańca...

Edytowany przez StasiekS, 31 marzec 2011 - 21:31.

#536 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 21:53

Diesel czy benzyna

Właśnie widziałem forda F150 z dużym zbiornikiem na pace(jak bojler) przykryty eleganckim etui :)

Ja widziałem ale w lato Dodge Ram IV z HEMI-cznym silnikiem 5.7 V8 na pace miał butle LPG dosłownie jak piszesz czyli bojler :lol: niczym nie osłoniętą, zatankował ponad 180 litrów, ciągnął lawetę a na niej Nissan Maxima 3,2 ale już chyba bez gazu. Pamiętam to, bo sporo się wyczekałem wtedy w kolejce do tankowania.

A jeszcze dźwięk, bulgot raczej tego paliwożernego silnika z Dodga jest niesamowity, melodia...

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#537 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2011 - 22:04

Diesel czy benzyna Gdyby za spalaniem szły jeszcze osiągi ;) Takie HEMI w 300 C spali podobne ilości paliwa co RS6(czyli do 30-40 litrów), osiągi ma za to znacznie gorsze. Jeśli chodzi o dźwięk to RS6 tez jest górą ;)

#538 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 31 marzec 2011 - 22:18

Diesel czy benzyna Według mnie LPG jast teoretycznie lepszym paliwem niż benzyna czy diesel ponieważ paliwo podczas fazy wtrysku musi ulec rozpyleniu natomiast gaz jest z natury w formie gazowej więc nie trzeba go rozpylać. LPG jest paliwem bardziej ekologicznym niż PB czy ON ponieważ produktem jego spalania jest CO2 i para wodna. Posiada wysoką liczbę oktanową zależną od stosunku propanu do butanu (90-110 oktanów). Po zamontowaniu podtlenku LPG moc silnika może ulec wzrostowi. Mówie tutaj o wtyrysku LPG w fazie ciekłej. Polecam lekturę artykułu.
http://moto.onet.pl/...,1,artykul.html
Wiem, że każde paliwo ma swoje wady i zalety ale LPG ma 1 podstawową, którą jest cena. LPG jest ubocznym produktem przerobu ropy naftowej (odpadem) i jest w sumie paliwem ekoloicznym a więc jego cena zawsze będzie się utrzymywać w granicach 50% ceny PB.
A tu coś z wyższej półki http://moto.onet.pl/...ul.html?node=24 :D
Jeśli chodzi o prace silnika to mi bardzo podoba się praca silnika 2.3 O nazwie kodowej 7A.

Edytowany przez kokoman0, 31 marzec 2011 - 22:24.

#539 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 22:59

Diesel czy benzyna Zgodze się z kolegą wyżej gaz jest paliwem przyszłości ma bardzo dużo zalet o których moge napisać , a ci co piszą że gaz psuje silnik to sie nie znają... choć sam jeżdżę dislami bo lubie duży moment obr przy niskich obrotach silnika. A taka ciekawostka: mój kolega pracuje na stacji paliw, aż tu pewnego razu w nocy podjeżdża na stację pudzian hamerem z 4 litrowym silnikiem i mówi gaz do pełna!!!!! :lol:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 06:58

Diesel czy benzyna Hemi w 300C brzmi zabojczo tylko ze takie 300C jest ogrmona i ten samochod ciezko jest rozbujac, chociasz ostatnio klient zostawil u nas Focusa RS500 to mialo nie zly dzwiek dla ucha podobnie do Vectry C OPC i takie auto jak Vecta czy Focus sie moment wkreci i osiagnie predkosci, znajomy wlasnie w tej OPC zamykal licznik tylko mu turbiny siadaly i w oplu zalozyli mu blokade do 240-260 juz nie pamietam dokladnie ..

instalacja gazowa moze psuc silnik jesli jest ona zalozona nie prawidlowo, jesli jest poprawnie zalozona to moze troche i szybciej sie zuzywaja nie ktore czescie ale to nie jest nie wiadomo jaka ilosc i to jest jak z innymi maszynami jednemu chodzi ladnie pieknie i nie ma zadnych problemow a drugi co chwile ma cos nie tak..

Edytowany przez 19Damian89, 01 kwiecień 2011 - 07:01.