Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#461 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:58

Diesel czy benzyna

Mariusz-ja myślałem że piszemy tu o autkach co nieco starszych :D -moje A6 w benzynie z pewnością jest cichsze niż te z dieslem.

powiedzmy takie BMW 5 3.0D z 1998 roku, nie jest absolutnie głośniejsze niż jego benzynowy brat :) Samochody Audi/VW z dieslem to typowe klekoty więc zanim się nie rozgrzeją to mogą trochę pohałasować :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 08:07
  •  

#462 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 22:14

Diesel czy benzyna

Dobra, niech ci będzie, że to normalna jazda. Choć koła czasem piszczą, ale reszta to jazda z głową. Mimo to przy gwałtownym przyspieszaniu rekord na kompie pokazało tylko 34l/100. :lol: Jak ktoś przede mną na normalnej drodze jedzie 80 to tez dostaje wiązankę :lol: .
Ostatnio było w radiu że w nocy z dyskoteki golfem wracali i 4 czarne worki. Nie ma się co podniecać prędkością.

no to nie take zle spalanie osiagneles mi sie udalo osiagnac chwilowe przy ruszaniu 74l/100 a po chwili 99l/100 bylem w szoku normalnie ..

NIe sztuka jest szybko jezdzci tylko trzeba umiec jezdzic z glowa i wyobraznia czego niestety nie ktorzy nie potrafia jak zabija siebie to tam zadna strata bo przez wlasna glupote gorzej jak przez wlasna glupote pociagna za soba nie winne osoby

#463 Share mlodyrolnik2

mlodyrolnik2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 07:05

Diesel czy benzyna

Przy 1.9cdti 150km w vectrze, przy agresywnej jezdzie 7km do miasta i miasto średnia mi wyszła po 5tys km 7.2l co wydaje mi się przyzwoicie jak na tą moc. Benzyna pewnie podeszła by pod 10l/100

To stary szalejesz. Pewnie agresywna jazda dla ciebie to 100km/h. Mi audi 80 z super oszczednym silnikiem 1.9tdi 90KM spala 7-8litrow bio na sto km i
Litr oleju mineralnego na jakies 3tys km i to tylko przy predkosciach dochodzacych do 150km/h. A tak w temacie to czemu nikt o bio nie wspomina?

#464 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2011 - 08:33

Diesel czy benzyna Masz umierający silnik i stąd takie spalanie...

#465 Share mlodyrolnik2

mlodyrolnik2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 11:58

Diesel czy benzyna Brzozakowi tez juz widocznie umiera;) Mialem kilka aut z takim silnikiem i wiem na jakie stac go spalanie. A Co do spalania oleju to dzieki castrolowi

#466 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 14:13

Diesel czy benzyna chyba tak :lol: :lol: :lol: :lol:

wszystkim diesle pala po 5 litrow, tylko dlaczego srednia na drodze miedzymiastowej maja zblizona do ciezarowek B) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#467 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2011 - 14:32

Diesel czy benzyna

mylisz glupote i skrajna nieodpowiedzialnosc z fascynacja predkoscia, przeciazeniami, technika jazdy itp.

no dokladnie jesli ktos tak mowi, to tak sie dzieje. 200 :lol: :lol: na autostradzie, to zadne emocje, 200 w zakrecie 70 st na drodze powiatowej to juz cos sie dzieje ;) .

Czy jazda taka jak opisałeś nie jest głupotą? Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 21 marzec 2011 - 16:18.

#468 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 15:14

Diesel czy benzyna

Niezależnie od masy samochodu, pojemności, diesel o tej samej mocy co benzyna spali mniej i chyba nie ma sensu się z tym kłócić. Jak ktoś się nie zgadza to proszę o podanie przykładu...

Może nowe diesle o tych samych mocach co benzyna spalą mniej.
Jeżeli chodzi o pojemność silnika to się zgodzę że diesel wygrywa ale zawsze ma mniejszą moc. Chyba że CDI to wiadomo ale wolnossące diesle nigdy nie przebiją mocą benzyny. 2.5TDI i 1.8T (benzyna ) po 150 KM ( montowane w VW i Audi )a spalanie hmm ma ktoś moze audi lub VW z silnikiem 2.5 TDi i 1.8T ? To by napisał co więcej pali. WG z racji że benzynowiec o niskiej pojemności prędzej go zakatujesz. Amerykańce dlaczego robili silniki od 3500ccm wzwyż? Po to że miał przejechać kilka razy z jednego wybrzeża na drugi a taki cieniesem 700ccm jakby przejechał raz tam i z powrotem non stop to silniczek byłby zdyszany hehe
Sąsiad ma punto w dieslu to chyba by na oleju pojeżdził ze 100 tys km??? Chce za niego 1500zł komplet nowych kół letnich i komplet zimówek na nim jednorocznych. przedmuchów nie ma, nie ściąga oraz przeguby nie strzelają. 6L/100km napewno łyknie ale olej 2zł to liczyć te 12-16zł kosztowałoby zrobić 100km

#469 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2011 - 15:54

Diesel czy benzyna

Brzozakowi tez juz widocznie umiera;) Mialem kilka aut z takim silnikiem i wiem na jakie stac go spalanie. A Co do spalania oleju to dzieki castrolowi

Zdrowy silnik spala 300 ml oleju na 1000 KM? Taka 80 potrafi spalać między 5-6, zależy to od stylu jazdy, oczywiście 10 tez jest do osiągnięcia.
@Tomi
Napisałem wyraźnie "diesel o tej samej mocy co benzyna", bo tak należy porównywać silniki.

#470 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 17:27

Diesel czy benzyna Różnica spalania wynika ze sprawności silnika. Teraz strzelam bo nie pamiętam jaki to był stosunek. 2/3 diesel oraz 3/4 benzyna czy jakoś tak. Kto jest obeznany w temacie wie o co chodzi i stąd niskie spalanie jednostek diesla. Ktoś i powie ze jak ropa i benzyna w dystrybutorze po 5 zł to lepiej brać benzynowca. Bzdura. Tyle już takich opinii na necie i forach widziałem że głowa mała ale to przez niewiedzę bo skąd taki jeden z drugim może wiedzieć skoro kupili seacika czy lanosa w salonie oczywiście w benzynie i boją się z garażu nawet wyjechać bo trzeba zaraz gonić na dystrybutor i koljena stówa w plecy. Na miejskie warunki tylko diesel bo ma mniejsze skoki spalania pomiędzy miastem a trasą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 17:38

Diesel czy benzyna kiedyś argumentem przemawiającym za benzyna był mniej skomplikowany układ zasilania, teraz przez normy czystości spalin, zasilanie benzyną jest równie zamotane ;) jak diesel. Gaz jako paliwo alternatywne, jest ok, ale jak ktoś ma np zimowe dojazdy po parę km do pracy (jak mój szwagier z Mondeo) to mu samochód więcej spala benzyny niż LPG, bo zanim sie przełączy to już prawie trzeba wysiadać :)

#472 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:07

Diesel czy benzyna I jak myślisz @Bogdan co jest alternatywą poza skuterem i rowerem aby dojechać te max 10km do pracy? LPG to wiadomo. JAk ktoś non stop jedzie na gazie to może na tym wychodzi a jak wspomniałeś Ci co najpierw jadą na benzynie wogóle nie wychodzą. ?? Sam sie tak zastanawiałem. Szkoda mi meśka tłuc parę km w te i z powrotem. Gazowiec to wiadomo że dochodzą pewne komlikacje a Diesel też nie jest ideałem bo zimny też potrafi łyknąć

#473 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:21

Diesel czy benzyna Panowie jak tak czytam wasze wypowiedzi to zaczynam się zastanawiać czy kiedy zapoznacie jakąś dziewczynę to pierwsze co wam na myśl przychodzi to pytanie-"aj czy ona aby nie bedzie za droga w utrzymaniu ?":D .Liczycie koszty diesla,gazu benzyny a nie przychodzi wam do głowy ze jak coś napieprzy to możecie się ze śmiechu nie pozbierać...

#474 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:26

Diesel czy benzyna

Ktoś i powie ze jak ropa i benzyna w dystrybutorze po 5 zł to lepiej brać benzynowca. Bzdura. Tyle już takich opinii na necie i forach widziałem że głowa mała ale to przez niewiedzę bo skąd taki jeden z drugim może wiedzieć skoro kupili seacika czy lanosa w salonie oczywiście w benzynie i boją się z garażu nawet wyjechać bo trzeba zaraz gonić na dystrybutor i koljena stówa w plecy. Na miejskie warunki tylko diesel bo ma mniejsze skoki spalania pomiędzy miastem a trasą

To oświeć nas swoją wiedzą co zrobić żeby jeździć dieslem za darmo :D Jeszcze z ciekawości zapytam ile km robisz miesięcznie?

#475 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:31

Diesel czy benzyna Bio hehe 18000 - 20000 w tych granicach. jakies wynalazki lać do jakiegoś kompakta starego

#476 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:41

Diesel czy benzyna 18-20 tys km miesiecznie czyli jakies 600km dziennie. Jezdzisz na tirach?

#477 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2011 - 18:47

Diesel czy benzyna

To oświeć nas swoją wiedzą co zrobić żeby jeździć dieslem za darmo :D Jeszcze z ciekawości zapytam ile km robisz miesięcznie?

Najtaniej wyjdzie Lupo 3L, tam spalanie poniżej 4 litrów to norma. Moze nie jest to za darmo, ale taniej niż PKSem :lol:

#478 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:53

Diesel czy benzyna ~50km dziennie przyjacielu taka średnia. raz się wyciśnie 200km raz 20km
Do szkoły jak jeździłem to sam powrót i dojazd to 20 - 25km w obie strony teraz w tym samym mieście pracuje.Do dziewczyny mam 8km w jedną stronę i kilka razy w tygodniu zajeżdzam. Trasa powyzej 300km to rzadkość. Czasem na Kłodzko się wybiorę lub Świdnicę ale to chyba nie spowiedź ? Ale nie leję świństwa do baku bo poprostu mi szkoda Lucasa :D a jakiś trupek z dieselkiem by spasował aby przepalić trochę mikstury.
EDIT Lupo to koszt chyba ok 10000zł? I tam też byle czego nie wlejesz. A najtańszym wyjściem jest jakiś tani w obsłudze i z prostym mechanicznie silnikiem który nie boi się kiepskiego paliwa

Edytowany przez tomi382, 21 marzec 2011 - 18:56.

#479 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:59

Diesel czy benzyna @tomi382 chodzi o to, ze jedno zero za duzo napisales, nie musisz nam sie tlumaczyc gdzie jezdzisz :lol: .

[/size][/font]Czy jazda taka jak opisałeś nie jest głupotą? Dodany obrazek

nie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 19:10