Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 09:20

Diesel czy benzyna

Teraz brałbym 2.5 TDI 180 konnego z 4 Motion rolleyes.gif

jedyny problem z tym silnikiem to ze vw montowal w sumie tylko automat do niego
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 17:08
  •  

#22 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 09:26

Diesel czy benzyna

nie ma czego zalowac, to wspaniale uczucie wkrecic sie na 6000 obotow (przy odpowiedniej pojemnosci wrazenia sluchowe nie do opisania), tylko jest jeden fakt, @mirasek jezdzisz juz pare lat samochodem i dobrze wiesz ze na codzien pilowanie takiej szlifierki nie jest zbyt przyjemne, staje sie nuzace, kazde wyprzedzanie to meka (wiem z doswiadcznie), natomiast przy silniku z doladowaniem to bajka i tego nie da sie zaprzeczyc

Masz racje, ten silnik potrzebuje obrotów żeby jechał, dodatkowo ta wersja ma cholernie długie przełożenia i w ciasnych miastach typu Biała Podlaska :) jeździ sie tym niezbyt fajnie (pewnie dlatego większość ma tu TDI :( ) jednak w trasie sie sprawdza, przy wyprzedzaniu nie odbiega od TDI 90/110, oczywiście po odpowiednim zredukowaniu biegu. Można nim też jeździc nie przekraczając 3000rpm i bić rekordy spalania, kiedyś wykręciłem 4,8 l./100km :) Chciałem pokazać pewną alternetywe dla TDI.

A w Audi A4 nie było przypadkiem tego silnika z 6-manual?

#23 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 09:26

Diesel czy benzyna A w tym słabszym (150 konnym) były manualki. To mu zastosować Chipa na 180 i lux :)

Tylko gorzej ze spalanie potem. Swoim wychodze średnio 6,5 -7 litrów (min. na trasie 5,3 l), to tak to by z 9 nie schodził :(

Jednak jest w 180 konnym manualka: http://www.otomoto.p...how&id=C2827931

#24 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 10:06

Diesel czy benzyna Fajny taki Passat :( My mieliśmy Punto (od nowości) 1.9D z 2002r (chyba). To była maszyna, targaliśmy nim traktor jak nie chciał odpalić, kiedyś wieźliśmy 1,5t żwiru. Służyło głównie nam do nauki jazdy (tata ma firmę). Niektórzy kursanci to nawet z 3 ruszali i nie zgasł. A na egzaminie jak dostali benzyniaka 0.9 to normalnie szkoda gadać co robili.

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 14:14

Diesel czy benzyna dosyc szybko udalo ci sie znalezc manuala, gratuluje, ale nie jest ich za wiele, w audi jest duzo wiecej ale dlatego podkreslalem vw
w sumie teraz popatrzylem na mobile i jest sporo tych manuali, wiec sory za wprowadzenie w blad
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 21:33

Diesel czy benzyna @robertbara
nie zamieniaj swojego 130 km passata na 2.5 tdi !!
ten silnik jest ciezki a naped na 4 kola dodatkowo pogarsza osiagi :/
wiem cos o tym bo mam mondeo 2.0 tdci 130 km i sporo jezdze po to kraju i mozesz mi wierzyc albo nie ale chlopaki w audicach czy vw z silnikami 2.5 tdi maja problem z oddaleniem sie ode mnie (bralbym wszytskich po kolei ale nie mam cb dlatego jezdze na tzw sepa :( )
dieslem jezdzi sie duzo przyjemniej bo praktycznie wcale nie musze zmieniac biegow, w razie potrzeby pojade na 5 biegu 50 km/h a jak juz sie skonczy zabudowany to spokojnie przyspiesza - mowie tu o swoim fordzie bo wiem ze w passatach 130 km jest z tym problem i niestety trzeba zredukowac bieg...

#27 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 21:44

Diesel czy benzyna ja mam passata 110km i może 50 to troche mało ale 60 na piątce to spoko kumpel mi niewierzył jakosobówką można jechać na piątce 60 przy 1200obr i tak poprostu wdepnąć gaz i płynnie przyspieszyć ale on ma fabie z 1,2 benzyna :( apropo silników diesla w fordach fajną mają pracę nieklekotają tak jak VW :)

#28 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 21:48

Diesel czy benzyna wlasnie tego klekotania a dokladniej jego braku zazdrosci mi kumpel ktory jezdzi 130 km passatem tdi :(
plusem tdi jest jednak nizsze zuzycie paliwa...

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 22:14

Diesel czy benzyna

I to ma być problem ?-ja tam uwielbiam automaty-i od lat jeżdżę właśnie czymś takim-co więcej gdybym zmieniał-to też tylko na automat.Miałem kiedyś okazję jeździć Mercedesem 320 CE (znaczy nie kilometr i nie w roli pasażera tylko za kierownicą i przez parę dni :()-i powiem tak ,żadne TDI równać się z tym nie może -ja tam lubię jak czy to w aucie czy to w ciągniku cisza jest-a nie ryk silnika i jakieś tam śmieszne przyspieszenie-najbardziej lubię w silnikach elastyczność-a tu pojemność też ma sporo do gadania np. ja mam Volvo 460 2.0 w automacie a mój kuzyn ma w S40 manualną i silniczek 1,6-wiem co prawda ,że S40 waży więcej-ale sam kuzyn przyznaje,że gdy chodzi o tzw długie pociągnięcie -czyli przyspieszanie przy większej prędkości to jego nie ma szans-a ja czasami dla kawału lubię robić dłuuugie miny u właścicieli BMW i tak ostatnio na wsiach ulubionych A 4 :)-szczególnie w mieście (jeździłem sporo latek po takim mieście gdzie parkingu szuka się 30 minut )-a więc ruch w większości okolicznych miast (dla tubylców przerażający :) )-wrażenia na mnie najmniejszego nie robi :)-fajnie jest np.w Białymstoku -bo tam oczywiście jak jakiś cwaniaczek zauważa numery z Grajewa-zaczyna cudować-a potem się dziwi :)-kiedyś udało mi się (Żukiem !) przeprowadzić przez cały Białystok gościa w Golfie 2-zajechał mi drogę-no a potem ja mu pokazałem jak można jeździć :)-ale się pienił

#30 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 22:15

Diesel czy benzyna Właśnie wróciłem z oglądania dwóch pięknych a6 avant 2.5TDi Q.. jedna pistacjowa druga perłowa..
Ni z gruchy ni z pietruchy poszedłem na spacer z dziewcyzną, przy drodze stały no to oglądałem przez szybe spisywałem nr tel i kolo podchodzi popytał, pogadaliśmy i mnie przewiózł i dziewczyne..
Wybrałem tiptronika bo takim mnie nie wieziono jeszczce.. miodzio, to nie to co manual(szybkość zmian biegów) ale naprawde super sprawa, można poczuć się jak w F1-biegi w kierze :)
W sumie to spodziewałem się ciut więcej, w końcu to 180KM, ale i tak od ok 2krpm łamie kręgosłup i to ostro..
A najśmieszniejsze to to że to auto z tym motorkiem na automacie w mieście spali tyle co obecne 1.6 w a4:P a jaka jazda..
Kultura pracy.. spodziewałem się lepiej(ciszej) ale nie klekocze tak bardzo i w środku auto jest naprawde ciche :)
Przy ostrym depnięciu na skrzyżowaniu automat mielił przez chwile 4 kołami.. nieźle :(
Z tego wszystkiego nie zapytałem o cene, bo naprawde niezły kąsek, ten piękny środek, duży, wygodny, i navi.. :)
Eh eh..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 22:31

Diesel czy benzyna @Hinco
nie wiem skad jestes ale ja pochodze z bialej podlaskiej i u nas polowa przemytnikow przerzucila sie ze starych passatwo kombi na garbate audi a6 w kombi z silnikami 2.5 tdi badz 2.8 benzyna i od tego momentu zbrzydly mi te autka :(
a jezeli chodzi o nawigacje to maja strasznie nieaktualne mapy naszego pieknego kraju...

#32 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 22:47

Diesel czy benzyna

@Hinco
nie wiem skad jestes ale ja pochodze z bialej podlaskiej i u nas polowa przemytnikow przerzucila sie ze starych passatwo kombi na garbate audi a6 w kombi z silnikami 2.5 tdi badz 2.8 benzyna i od tego momentu zbrzydly mi te autka :(
a jezeli chodzi o nawigacje to maja strasznie nieaktualne mapy naszego pieknego kraju...

No wiesz, autem nie jeździ opinia/stereotyp a człowiek :)
A mape zawsze można aktualizować, choć na polske nie ma jakichś takich super dokładnych pokrywających 100%..

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 22:50

Diesel czy benzyna

ale chlopaki w audicach czy vw z silnikami 2.5 tdi maja problem z oddaleniem sie ode mnie

chyba myslisz o r5, bo jestem pewien ze nawet w najslabszej wersji v6 na manualu nie powinines miec wiekszych szans

#34 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 08:19

Diesel czy benzyna no jak na manualu sprawnie przełanczasz biegi to robiszto szybciej niz automat a najlepiej to wychodziło w polonezie bez sprzęgla :(

#35 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 10:56

Diesel czy benzyna @Hinco
czuje ze aktualizacja mapy do audi kosztowalaby wiecej niz zestaw palm + automapa 4.0 pokrywajaca praktycznie caly kraj i majaca naniesione kontury budynkow...
@brzozak2
bardzo mozliwe ze mi nie wierzysz ale mowiac 2.5 tdi mialem na mysli silniki v6 o mocach 150-180 km a nie stare r5 115 km...

#36 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 13:32

Diesel czy benzyna diesel owszem ale nowy a jeśli nie nowy to kilkuletni. Miałem kiedyś sierrę 2.3 w dieslu - komfort jazdy super, bardzo elastyczny silnik ale co z tego jak chodził jak c3603p brrrr nigdy więcej. Zmieniłem na sierrę z silnikiem 2 litry benzyna - elastycznośc znacznie gorsza, niby 2 litry ale kiepsko to jeździło bo ciężka fura ale za to dobra do przyczepki. Obecnie mam honde z silnikiem 1,5 i nie nazekam. Wg mnie nie sam silnik jest ważny ale i przełożenie jakie jest w skrzyni - ale to juz inny temat. Reasumując: diesel tak ale w nowych autach. Ja mimo wszystko jestem za silnikiem benzynowym. Im więcej KM tym lepiej :(

#37 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Najlepszy rolnik wśród informatyków, i najlepszy informatyk wśród rolników ;]

Napisany 29 czerwiec 2007 - 15:50

Diesel czy benzyna powiem wam ze chyba tez diesel lepszy... :) ale dzis jeżdziłem....VW Corrado G60 -->
http://www.corrado-d...i...ado&id=3326 ....chłopaka siostry...160 km w benzynie.....pali przydynamicznej jażdzie 15l/100 ale frajda z jazy jest ogromna :) ...moze juz niedługo bedzie mój :(
drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

#38 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 16:05

Diesel czy benzyna czyzbys chcial powiedziec ze zamieniles siostre na corrado ? :(

#39 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Najlepszy rolnik wśród informatyków, i najlepszy informatyk wśród rolników ;]

Napisany 29 czerwiec 2007 - 16:23

Diesel czy benzyna Jeszcze nie...ale moze moze (zart).....:( ..:]
drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 29 czerwiec 2007 - 20:44

Diesel czy benzyna

Sprawdzone w realu, 1.8T miało Quattro a TDi ośka-przód...

kiedyś też się ścigałem z 1.8 T, powiem wam że do 150 km/h mało mu odstawałem... potem było 200 zł mandatu :(
all rights reserved