Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#341 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 00:03

Diesel czy benzyna Jeździłem Accordem z nowym dieslem 2.2 i-Dtec 150km, 350Nm skrzynia 6 biegowa cudownie się jeździło a i spalanie w normie jak na taki silnik(jak by się ktoś pytał o liczby to z góry mówię, że nie pamiętam) :lol:

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 19:18
  •  

#342 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 00:10

Diesel czy benzyna a co myslicie o silniku 1.9 dti w r.lagunie????
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#343 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 18 styczeń 2009 - 00:15

Diesel czy benzyna dti?
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#344 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 00:19

Diesel czy benzyna tak sa DCI i sa DTI
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#345 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 18 styczeń 2009 - 00:26

Diesel czy benzyna ano są
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#346 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 18 styczeń 2009 - 09:12

Diesel czy benzyna

ziemek256 po jakim przebiegu i po jakiej nodze(jazda z nogą w podłodze, czy może lekka/średnia jazda) padł silniczek bo śmigam Atu Plusem i nieraz potrafię "przepalić" mu rurę :lol:

A co silnika to raczej się go nie znajdzie, moim zdaniem kupić takiego samego Poldka na części, Atu Plus na wypasie i końcówka produkcji to ok. 3.5-4tys :D

Poldek ma przejechane 90 tys, on miał raczej wadę fabryczną silnika bo już przy 70 tys padł wałek rozrządu (naprawa 1,700zł i po roku znowu to samo, 80tys i znów wymiana wałka, hydro popychaczy, szlif wału korbowego) pochodził 10 tys i ostatnio się nim do szkoły przejechałem ( tylny napęd wiadomo parę driftów było, dojechałem do domu i się silnik rozkraczył.... Ogólnie pod moją nogą w du** dostawał ale VW cały czas dostaje i nic mu nie jest... :D
Spróbuje poszukać samego silnika Gsi ( wydatek ok 600 - 1000 zł ) i poldek znów będzie chodził :D

np. http://moto.allegro....olonez_gsi.html

It's My Life...

JD...

#347 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 22:13

Diesel czy benzyna Hmm...to niebezpieczny okres mam za sobą. Obecnie na liczniku w moim Atu Plusie widnieje 106tys km :lol:

Właśnie, za 600zł można mieć Atu Plusa z 97r :D Mój kuzyn magik jak nie wiem, do pracy kupił sobie właśnie takie cacko w kolorze srebrnym, i jedyny defekt jaki był, to troszkę podjedzone przez rdzę drzwi od strony kierowcy(ale to zrobił i śmiga) :D

Honda - The Power of Dreams :)

#348 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 22:18

Diesel czy benzyna

Poldek ma przejechane 90 tys, on miał raczej wadę fabryczną silnika bo już przy 70 tys padł wałek rozrządu (naprawa 1,700zł i po roku znowu to samo, 80tys i znów wymiana wałka, hydro popychaczy, szlif wału korbowego) pochodził 10 tys i ostatnio się nim do szkoły przejechałem ( tylny napęd wiadomo parę driftów było, dojechałem do domu i się silnik rozkraczył.... Ogólnie pod moją nogą w du** dostawał ale VW cały czas dostaje i nic mu nie jest... :lol:
Spróbuje poszukać samego silnika Gsi ( wydatek ok 600 - 1000 zł ) i poldek znów będzie chodził :D

np. http://moto.allegro....olonez_gsi.html

Wałki lubia w Polonezie poleciec ale tylko te na hydro. jaki olej lejesz do silnika??? Siadały tylko i wyłacznie przez niewłasciwy olej.

#349 Share jarko12

jarko12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 22:27

Diesel czy benzyna witam ja mam opel vectra seria B diesel to narazie sprawuje się bez zarzutu, co prawda diesel jest oszczędniejszy bo mniej pali i olej napędowy tańszy ale jednak bardziej podobają mi się w benzynie. Mój wuj ma identyko w benzynie to ile jest lepsza jak ktoś woli przycisnąć na pedał :lol: :D. Ona ma nawet sporo koni jak na taką vectre z silnikiem 1.8 bo prawie 125KM :D Moja ma silnik 2.0 i tamtej nie dorównuje.. :angry:
Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

#350 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 23:01

Diesel czy benzyna co oznacza, ze masz 100 KM, hmmm to jaki jest sens twoich wywodow??
ja np. twierdze, ze jesli ktos lubi przycisnac to wolnossace 1.8 wcale nie jest dobre, ale to zalezy od punktu siedzenia :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 23:23

Diesel czy benzyna

a co myslicie o silniku 1.9 dti w r.lagunie????

Pracowałem rok w serwisie renault i raczej dobrego nic nie powiem na temat tego silnika. Fakt ze Dti lepszy niz Dci chocby mniej awaryjny i mniej podatny na złej jakosci paliwo ale co za tym idzie mniej dynamiczny. W tej budzie potrafi troche wychlac. Siadajace EGR-y wtryski i pompy to usterki ktore sie trafiaja.

#352 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2009 - 23:32

Diesel czy benzyna zalezy jaki disel, ja mam trzy; 90KM, 110KM i 150KM i tak 90KM to zamalo jak dlamnie, 110 jak na Audi B4 to nawet duzo i niezła frajda jest z jazdy, a 150 koni na a6 to tak srednio spalanie duze bo 11 litry lyknie ale przyspieszenie pozostawia duzo do zyczenia w porownaniu z 2,4 benzyna 150KM. disel oszczedny ale 1,9TDi spokojnie 6-7 litry lyknie 10l to tez nieproblem dla niego to tyle i 2litrówka w benzynie spali a elastycznosc silnika i dynamika duzo lepsza.

#353 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 23:38

Diesel czy benzyna a co myslicie o silniku benzyna 1.6 16V we fordzie mondeo?? slyszalam ze to byly silniki od mazdy.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#354 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 23:58

Diesel czy benzyna kompletnie nie znam tego silnika (nawet nie wiem o ktorej wersji mondeo mowisz, choc podejzewam pierwsza), ale co moze byc fajnego w 1.6 16v jakiejkolwiek marki w budzie mondeo?
zwykly mol, o przecietnym zuzyciu paliwa, pozbawiony wad fabrycznych pewnie dosc zywotny, do zagazowania sredni z uwagi na 2 walki rozrzadu (przed chwila wyczytalem, ze ma tez plastikowy dolot).
co innego 16v 1.6 w np. c2 vts :lol:
@tomasek b4 przezylo chip tuning, czy swapa?? bo innej opcji nie ma na 110 KM
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#355 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 19 styczeń 2009 - 06:44

Diesel czy benzyna

Wałki lubia w Polonezie poleciec ale tylko te na hydro. jaki olej lejesz do silnika??? Siadały tylko i wyłacznie przez niewłasciwy olej.

Lotos synretyczny, od zawsze na takim chodzi i to raczej nie wina oleju bo kuzun ma poldka też na hydro i mu na mineralnym chodzi, mój był rok temu w Poznaniu na serwisie i też go syntetykiem zaleli i tak chodził do teraz .

It's My Life...

JD...

#356 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 12:28

Diesel czy benzyna Panowie co sadzidzie o tym sprzecie http://otomoto.pl/op...s-C7091131.html posiada ktos może vectre z takim silnikiem albo z 2,0 DTI. Jak oceniacie te silniki????

#357 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 12:44

Diesel czy benzyna Do wad silnikow 1.6 16V mozna zaliczyc pekajace rolki prowadzace pasek rozrzadu. Pekniecie podążają od lozyska do zewenatrz rolki. W 3 Fordach robiłem rozrzad i we wszystkich to było. Trzeba pamietac zeby za kazdym razem wymieniac rolki prowadzace to sie nic nie stanie.

#358 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 13:04

Diesel czy benzyna a co myślicie o silniku 1.4 TSI montowanego w passatach?? Czy to nie za mało??

#359 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 13:14

Diesel czy benzyna Dlaczego za mało? Zależy czego oczekujesz, 122KM w tej budzie to tak "do jazdy", bez szału :lol:

ale co moze byc fajnego w 1.6 16v jakiejkolwiek marki w budzie mondeo?

Myśle że taki SR16VE Nissana (175KM) albo B16A2 Hondy (160KM) czy B16B też Hondy (185KM) był by całkiem fajny, nawet w budzie Mondeo :D ale to tak czysto teoretycznie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 13:52

Diesel czy benzyna przepraszam powinienem dopisac zwykle/popularne 1.6 16V, jestem swiadomy mozliwosci jakie niosa ze soba zmienne fazy rozrzadu i na pewno nie omieszkalbym o nich wspomniec :lol:
czy nie bylo czasem tak, ze honda zrobila to mocniejsze 1.6 w odpowiedzi na to nissana? zeby znowu byc krolem 1600 :D
ciekawy jestem jak komicznie wyglada ten 1.4 w komorze passata :D