Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#321 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 grudzień 2008 - 22:13

Diesel czy benzyna W TDI od zawsze była elektronika, więc ten silnik 1.6TD tdikiem nie był ;) W TDI sterowanie dawka paliwa nie bylo za pomoca linki, ale potencjometrem, który jak by na to nie patrzeć jest elektroniką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 06:13
  •  

#322 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 grudzień 2008 - 22:57

Diesel czy benzyna TDI to direct injecton - bezpośredni wtrysk paliwa, i nie jest to innowacja VAG

#323 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 07:56

Diesel czy benzyna a czy do wtrysku bezpośredniego potrzeba elektroniki???w ciągnikach starszych też był wtr. bezpośredni i nie było elektroniki i na odwrót były auta z wtryskiem pośrednim i miały nawet przepływomierze i pompę sterowaną elektr.a i co ma gaz sterowany mech. czy elektr. do wtrysku bezp.???.

#324 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 08:21

Diesel czy benzyna ja tam stoję za 1.9 TDI (istny szatan)

#325 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 08:51

Diesel czy benzyna

a czy do wtrysku bezpośredniego potrzeba elektroniki???w ciągnikach starszych też był wtr. bezpośredni i nie było elektroniki i na odwrót były auta z wtryskiem pośrednim i miały nawet przepływomierze i pompę sterowaną elektr.a i co ma gaz sterowany mech. czy elektr. do wtrysku bezp.???.

Wtrysk bezpośredni nie określa rodzaju sterowania pompą. Chodzi jedynie o umieszczenie końcówki rozpylającej wtryskiwacza bezpośrednio w komorze spalania, bez komór wstępnych czy wirowych.

#326 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 09:10

Diesel czy benzyna ja miałem na myśli tylko to, że TDI w VW równa się sterowanie elektroniczne wtryskiem paliwa. Pierwszym silnikiem tdi w koncernie VW było Audi 100 w 1989 roku, i na bank nie było wtrysku bezpośredniego w golfie MKII 1.6

#327 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 12:05

Diesel czy benzyna

Produkcji Bizonów zaprzestano w 2000r. Wiązałki jeszcze produkowano po 1991r. , a golfa II już nie.

http://www.konedata.net/bizonZ040.htm

masz rację pomyliłem się, Bizona Z056 nie robią 14 lat... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#328 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 13:38

Diesel czy benzyna Czy ja muszę Was sprowadzać na ziemię ;) , pisać dokładnie, a nie strzelać na oślep. "Najlepsze" są posty typu -wydaje mi się :angry:

#329 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 13:57

Diesel czy benzyna dostep do informacji jest tak latwy, wystarczy tylko siegnac, ale lepiej wypisywac glupoty ;) :
TDI - zastrzeżony znak towarowy grupy VAG (skrót z ang. Turbodiesel Direct Injection (Diesel Motor)) - dieslowska wysokoprężna jednostka silnikowa, zasilana bezpośrednim wtryskiem do komory spalania, stosowana w samochodach należących do Koncernu Volkswagena: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda.

Historia (1990-1998):

Pierwszy silnik TDI:

Fiat croma TD.i.d

2,5 TDI 120 KM (symbol silnika: 1T), 5 cylindrów układ rzędowy (Audi 100, 01.90 - 12.90)

wikipedia.pl

TDI to direct injecton - bezpośredni wtrysk paliwa, i nie jest to innowacja VAG

chodzi o wspomniana powyzej crome, czy jeszcze ktos inny sie w to bawil wczesniej?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#330 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 07 grudzień 2008 - 14:11

Diesel czy benzyna

ja jeżdżę automatem od pól roku, a jak muszę pojechać autem żony z normalna skrzynia to mnie krew zalewa ;)

To znaczy kolego, że nie umiesz określić przy jakich obrotach silnika i prędkości jazdy który bieg masz włączyć. Ja nigdy nie zamieniłbym manualnej skrzyni na automat. Klika razy jeździłem automatem i przy wyprzedzaniu jest tragedia. A przy manualnej zredukuję bieg lub dwa i mam wystarczająco mocy aby sprawnie wyprzedzić. Dodam, że w swoim aucie nie mam obrotomierza. Trochę nie na temat ale takie jest moje zdanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 16:19

Diesel czy benzyna Nie wiem jakim automatem jeździłeś-powiem tylko że nawet moje stare Volvo posiada tzw.kickdown tzn.po energicznym wcisnięciu gazu skrzynia redukuje o bieg lub dwa-pewna osoba z AF wie jak to auto zachowuje się podczas wyprzedzania ;)-o nowoczesnych automatach nawet wspominać nie będę-te potrafią wszystko ;)

#332 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 16:51

Diesel czy benzyna

To znaczy kolego, że nie umiesz określić przy jakich obrotach silnika i prędkości jazdy który bieg masz włączyć. Ja nigdy nie zamieniłbym manualnej skrzyni na automat. Klika razy jeździłem automatem i przy wyprzedzaniu jest tragedia. A przy manualnej zredukuję bieg lub dwa i mam wystarczająco mocy aby sprawnie wyprzedzić. Dodam, że w swoim aucie nie mam obrotomierza. Trochę nie na temat ale takie jest moje zdanie.

wiesz ... ja jeżdżę samochodem 14 lat, a dopiero od pół roku, jak napisałem automatem i bardzo dobrze wiem, kiedy trzeba zmieniać biegi. Jak Jaro w poście powyżej napisał istnieje coś takiego jak KICKDOWN i jak trzeba bieg jest redukowany z 5 nawet na 3. Owszem jazda automatem który ma 60KM to niezbyt ciekawe doświadczenie, ale do miasta jak najbardziej odpowiednie. W moim aucie mam coś takiego jak steptronic, czyli manualna zmiana biegów, skorzystam z tego parę razy, ale po co, automat jest lepszy, szczególnie jak silnik ma 186 KM ;) Najwięcej o automatach do powiedzenia,mają ci którzy jechali jakimś starym złomem który nawet funkcji kickdown nie miał ;)

#333 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 17:09

Diesel czy benzyna koniec OT o automatach

#334 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 16:15

Diesel czy benzyna

chodzi o wspomniana powyzej crome, czy jeszcze ktos inny sie w to bawil wczesniej?

Croma to chyba rok 1986 :rolleyes: przed Audi był też Land Rover - wrzesień 1989, kiedy pokazano pierwsze Discovery wyposażone w doładowanego diesla 2.5 z bezpośrednim wtryskiem o symbolu 200Tdi - najlepszy silnik wysokoprężny jaki wyprodukował Land Rover

#335 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 17:20

Diesel czy benzyna Hmm- a ta Croma to nie była ciut wcześniej ?-tzn.nie pamiętam dokładnie (trochę latek minęło) ale pierwszy (chyba ???) egzemplarz w Polsce miał mój wujek (rolnik !!!).
Mała korekta-przeczytałem przed chwilą w Wikipedii że ten bezpośrednim wtryskiem występował dopiero od 1988 (w takim razie musiał to być jakiś turbodiesel)-w tamtych czasach i tak ewenement na skalę światową :rolleyes:(przynajmniej w Polsce)

#336 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 17:26

Diesel czy benzyna Croma pewnie tak, ale diesel z bezpośrednim wtryskiem w niej to chyba właśnie 1986 rok
edit: ...czy tam 1988 :rolleyes:

#337 Share skiet135

skiet135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 16:04

Diesel czy benzyna diesel kopci,diesel czadzi,diesel nigdy cię nie zdradzi ;) Auto tylko w dieslu innej opcji nie ma ^_^

#338 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 17 styczeń 2009 - 17:57

Diesel czy benzyna Panowie sprawe małą mam, a mianowicie poszukuje silnika 1,6Gsi do poloneza plusa, To autko mojego starszego ale pod moją nogą padł ten silnik i bym chciał zrobić tego poldka ( Caro plus z 1999r - od nowości u taty chodzi i szkoda go troche złomować ). :lol:
2735507 - to nr mojego gadu, będe wdzięczny tym bardziej że tata jeździ teraz moim autkiem

Edytowany przez brzozak2, 17 styczeń 2009 - 18:16.
napisz ten post w dziale gielda (zgodnie z regulamin), wtedy ten skasuje bo nie powinno go tu byc, poza tym chyba to forum nie jst najlepsze do szukania silnika, ale jak chcesz

It's My Life...

JD...

#339 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 18:08

Diesel czy benzyna ziemek256 po jakim przebiegu i po jakiej nodze(jazda z nogą w podłodze, czy może lekka/średnia jazda) padł silniczek bo śmigam Atu Plusem i nieraz potrafię "przepalić" mu rurę :lol:

A co silnika to raczej się go nie znajdzie, moim zdaniem kupić takiego samego Poldka na części, Atu Plus na wypasie i końcówka produkcji to ok. 3.5-4tys :D

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 19:14

Diesel czy benzyna A co sądzicie o silniku 2.2iCTDI 103KW. montowanym w Hondzie Accord?