robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

b0gdan    90

ja miałem na myśli tylko to, że TDI w VW równa się sterowanie elektroniczne wtryskiem paliwa. Pierwszym silnikiem tdi w koncernie VW było Audi 100 w 1989 roku, i na bank nie było wtrysku bezpośredniego w golfie MKII 1.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46
Produkcji Bizonów zaprzestano w 2000r. Wiązałki jeszcze produkowano po 1991r. , a golfa II już nie.

 

 

http://www.konedata.net/bizonZ040.htm

 

 

masz rację pomyliłem się, Bizona Z056 nie robią 14 lat... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Czy ja muszę Was sprowadzać na ziemię ;) , pisać dokładnie, a nie strzelać na oślep. "Najlepsze" są posty typu -wydaje mi się :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dostep do informacji jest tak latwy, wystarczy tylko siegnac, ale lepiej wypisywac glupoty ;) :

TDI - zastrzeżony znak towarowy grupy VAG (skrót z ang. Turbodiesel Direct Injection (Diesel Motor)) - dieslowska wysokoprężna jednostka silnikowa, zasilana bezpośrednim wtryskiem do komory spalania, stosowana w samochodach należących do Koncernu Volkswagena: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda.

 

Historia (1990-1998):

 

Pierwszy silnik TDI:

 

Fiat croma TD.i.d

 

2,5 TDI 120 KM (symbol silnika: 1T), 5 cylindrów układ rzędowy (Audi 100, 01.90 - 12.90)

 

wikipedia.pl

TDI to direct injecton - bezpośredni wtrysk paliwa, i nie jest to innowacja VAG

chodzi o wspomniana powyzej crome, czy jeszcze ktos inny sie w to bawil wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ja jeżdżę automatem od pól roku, a jak muszę pojechać autem żony z normalna skrzynia to mnie krew zalewa ;)

 

To znaczy kolego, że nie umiesz określić przy jakich obrotach silnika i prędkości jazdy który bieg masz włączyć. Ja nigdy nie zamieniłbym manualnej skrzyni na automat. Klika razy jeździłem automatem i przy wyprzedzaniu jest tragedia. A przy manualnej zredukuję bieg lub dwa i mam wystarczająco mocy aby sprawnie wyprzedzić. Dodam, że w swoim aucie nie mam obrotomierza. Trochę nie na temat ale takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem jakim automatem jeździłeś-powiem tylko że nawet moje stare Volvo posiada tzw.kickdown tzn.po energicznym wcisnięciu gazu skrzynia redukuje o bieg lub dwa-pewna osoba z AF wie jak to auto zachowuje się podczas wyprzedzania ;)-o nowoczesnych automatach nawet wspominać nie będę-te potrafią wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
To znaczy kolego, że nie umiesz określić przy jakich obrotach silnika i prędkości jazdy który bieg masz włączyć. Ja nigdy nie zamieniłbym manualnej skrzyni na automat. Klika razy jeździłem automatem i przy wyprzedzaniu jest tragedia. A przy manualnej zredukuję bieg lub dwa i mam wystarczająco mocy aby sprawnie wyprzedzić. Dodam, że w swoim aucie nie mam obrotomierza. Trochę nie na temat ale takie jest moje zdanie.

wiesz ... ja jeżdżę samochodem 14 lat, a dopiero od pół roku, jak napisałem automatem i bardzo dobrze wiem, kiedy trzeba zmieniać biegi. Jak Jaro w poście powyżej napisał istnieje coś takiego jak KICKDOWN i jak trzeba bieg jest redukowany z 5 nawet na 3. Owszem jazda automatem który ma 60KM to niezbyt ciekawe doświadczenie, ale do miasta jak najbardziej odpowiednie. W moim aucie mam coś takiego jak steptronic, czyli manualna zmiana biegów, skorzystam z tego parę razy, ale po co, automat jest lepszy, szczególnie jak silnik ma 186 KM ;) Najwięcej o automatach do powiedzenia,mają ci którzy jechali jakimś starym złomem który nawet funkcji kickdown nie miał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
chodzi o wspomniana powyzej crome, czy jeszcze ktos inny sie w to bawil wczesniej?

Croma to chyba rok 1986 :rolleyes: przed Audi był też Land Rover - wrzesień 1989, kiedy pokazano pierwsze Discovery wyposażone w doładowanego diesla 2.5 z bezpośrednim wtryskiem o symbolu 200Tdi - najlepszy silnik wysokoprężny jaki wyprodukował Land Rover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm- a ta Croma to nie była ciut wcześniej ?-tzn.nie pamiętam dokładnie (trochę latek minęło) ale pierwszy (chyba ???) egzemplarz w Polsce miał mój wujek (rolnik !!!).

Mała korekta-przeczytałem przed chwilą w Wikipedii że ten bezpośrednim wtryskiem występował dopiero od 1988 (w takim razie musiał to być jakiś turbodiesel)-w tamtych czasach i tak ewenement na skalę światową :rolleyes:(przynajmniej w Polsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Croma pewnie tak, ale diesel z bezpośrednim wtryskiem w niej to chyba właśnie 1986 rok

edit: ...czy tam 1988 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

diesel kopci,diesel czadzi,diesel nigdy cię nie zdradzi ;) Auto tylko w dieslu innej opcji nie ma ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Panowie sprawe małą mam, a mianowicie poszukuje silnika 1,6Gsi do poloneza plusa, To autko mojego starszego ale pod moją nogą padł ten silnik i bym chciał zrobić tego poldka ( Caro plus z 1999r - od nowości u taty chodzi i szkoda go troche złomować ). :lol:

2735507 - to nr mojego gadu, będe wdzięczny tym bardziej że tata jeździ teraz moim autkiem

Edytowano przez brzozak2
napisz ten post w dziale gielda (zgodnie z regulamin), wtedy ten skasuje bo nie powinno go tu byc, poza tym chyba to forum nie jst najlepsze do szukania silnika, ale jak chcesz

It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

ziemek256 po jakim przebiegu i po jakiej nodze(jazda z nogą w podłodze, czy może lekka/średnia jazda) padł silniczek bo śmigam Atu Plusem i nieraz potrafię "przepalić" mu rurę :lol:

 

 

A co silnika to raczej się go nie znajdzie, moim zdaniem kupić takiego samego Poldka na części, Atu Plus na wypasie i końcówka produkcji to ok. 3.5-4tys :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Jeździłem Accordem z nowym dieslem 2.2 i-Dtec 150km, 350Nm skrzynia 6 biegowa cudownie się jeździło a i spalanie w normie jak na taki silnik(jak by się ktoś pytał o liczby to z góry mówię, że nie pamiętam) :lol:


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

a co myslicie o silniku 1.9 dti w r.lagunie????


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

dti?


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

ano są


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13
ziemek256 po jakim przebiegu i po jakiej nodze(jazda z nogą w podłodze, czy może lekka/średnia jazda) padł silniczek bo śmigam Atu Plusem i nieraz potrafię "przepalić" mu rurę :lol:

 

 

A co silnika to raczej się go nie znajdzie, moim zdaniem kupić takiego samego Poldka na części, Atu Plus na wypasie i końcówka produkcji to ok. 3.5-4tys :D

 

 

Poldek ma przejechane 90 tys, on miał raczej wadę fabryczną silnika bo już przy 70 tys padł wałek rozrządu (naprawa 1,700zł i po roku znowu to samo, 80tys i znów wymiana wałka, hydro popychaczy, szlif wału korbowego) pochodził 10 tys i ostatnio się nim do szkoły przejechałem ( tylny napęd wiadomo parę driftów było, dojechałem do domu i się silnik rozkraczył.... Ogólnie pod moją nogą w du** dostawał ale VW cały czas dostaje i nic mu nie jest... :D

Spróbuje poszukać samego silnika Gsi ( wydatek ok 600 - 1000 zł ) i poldek znów będzie chodził :D

 

np. http://moto.allegro.pl/item529206065_silnik_polonez_gsi.html


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Hmm...to niebezpieczny okres mam za sobą. Obecnie na liczniku w moim Atu Plusie widnieje 106tys km :lol:

 

Właśnie, za 600zł można mieć Atu Plusa z 97r :D Mój kuzyn magik jak nie wiem, do pracy kupił sobie właśnie takie cacko w kolorze srebrnym, i jedyny defekt jaki był, to troszkę podjedzone przez rdzę drzwi od strony kierowcy(ale to zrobił i śmiga) :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Poldek ma przejechane 90 tys, on miał raczej wadę fabryczną silnika bo już przy 70 tys padł wałek rozrządu (naprawa 1,700zł i po roku znowu to samo, 80tys i znów wymiana wałka, hydro popychaczy, szlif wału korbowego) pochodził 10 tys i ostatnio się nim do szkoły przejechałem ( tylny napęd wiadomo parę driftów było, dojechałem do domu i się silnik rozkraczył.... Ogólnie pod moją nogą w du** dostawał ale VW cały czas dostaje i nic mu nie jest... :lol:

Spróbuje poszukać samego silnika Gsi ( wydatek ok 600 - 1000 zł ) i poldek znów będzie chodził :D

 

np. http://moto.allegro.pl/item529206065_silnik_polonez_gsi.html

Wałki lubia w Polonezie poleciec ale tylko te na hydro. jaki olej lejesz do silnika??? Siadały tylko i wyłacznie przez niewłasciwy olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

witam ja mam opel vectra seria B diesel to narazie sprawuje się bez zarzutu, co prawda diesel jest oszczędniejszy bo mniej pali i olej napędowy tańszy ale jednak bardziej podobają mi się w benzynie. Mój wuj ma identyko w benzynie to ile jest lepsza jak ktoś woli przycisnąć na pedał :lol: :D. Ona ma nawet sporo koni jak na taką vectre z silnikiem 1.8 bo prawie 125KM :D Moja ma silnik 2.0 i tamtej nie dorównuje.. :angry:


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

co oznacza, ze masz 100 KM, hmmm to jaki jest sens twoich wywodow??

ja np. twierdze, ze jesli ktos lubi przycisnac to wolnossace 1.8 wcale nie jest dobre, ale to zalezy od punktu siedzenia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj