Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#241 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:46

Diesel czy benzyna

przy odpowiedniej jezdzie nubira 1.6 16v palila 12 l/100 km

Co Ty mi tu z jakimś dajewo wyjezdżasz :) ja o najwspanialsze TDI pytam, ile spala przy dynamicznej jeździe (nie katowaniu) takie 90KM? 5, 6, 7 l/100km? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 01:25
  •  

#242 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:47

Diesel czy benzyna Ja ma diesela w VW i nie narzekam i pali zimą tak jak latem
Jestem z niego bardzo zadowolony (2.0TDi zajebaszczo mruczy )
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

#243 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:48

Diesel czy benzyna @Brzozak
Jak dobrze kojarzę to chyba widziałem dzisiaj twojego Golfiaka koło PG.Kiedyś wrzucałeś jego fotki-może to nie ten ale wyglądał podobnie, w każdym razie był dosyć wypasiony :) .

#244 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:52

Diesel czy benzyna mam benzyniaka ale od zawsze wolę diesla
dźwięk nie ma wpływu na wybór silnika
teraz pytanie, dlaczego w ciągnikach, autobusach, ciężarówkach, nie ma benzyniaków?
po pierwsze z dieslami wręcz nie ma wypadków z paliwem, to też są bezpieczne (bezołowiowe są wybuchowe)
II o wiele bardziej żywotne
III ON we wcześniejszych latach był zawsze tańszy
IV możliwość jazdy na oleju roślinnym
V silnik może chodzić bez prądu
VI sporo dodatkowych wspomagaczy/wyposażenia silnika (TD,TDI,CTDI,HDI,itd.)

#245 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:59

Diesel czy benzyna ja mam fiata bravo 1.9 jtd a ojciec golfa III 1.9 TD i nie zamieniłbym się na silniki... jtd chodzi tak cichuteńko jak benzyna no i max moment obrotowy ma już przy 1500 obrotach.... :) Ogólnie wszystko co jeździ u mnie w domu to diesel :)

#246 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:03

Diesel czy benzyna

po pierwsze z dieslami wręcz nie ma wypadków z paliwem, to też są bezpieczne (bezołowiowe są wybuchowe)

1. możesz rozszerzyć argument o jakiś przykład?
2. dot. starych diesli które miały 30-35KM z litra pojemności
3. był
4. jesteś pewien że przy obecnej temp. otoczenia diesel na oleju roslinnym wogóle odpali? benzyna też ma możliwość jazdy na LPG :)
5. jesteś pewniem że elektronika sterowania wtryskiem może chodzić bez prądu?
6. nie rozumiem :)

#247 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:08

Diesel czy benzyna @brzozak 3 cylindrowe daihats to jest to samo co kiedyś brałeś się z nim na światłach???chodzi mi o to czy widziałeś go tylko raz czy ma z nim stycznośc częściej :)

@mirasek od ceny ON można odliczyć VAT, a to zmienia całkiem postać rzeczy... :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#248 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:08

Diesel czy benzyna co do Lpg to ja bym w zyciu nie chcial dla mnie to pomyłka..kazdy benzyniak co jezdzi na Lpg nie ma szans z a autem takim samym na benzynie... do tego po krakowie na kazym parkingu pozmienym albo tunelu jest zakaz wjazdu dla lpg. Pozatym ten zapach spalin przyprawia mnie o mdłosci...a

co do diesla to cos czuje ze tym Hdi'kiem pojezdze pół roku i go lune na rzecz jakiego Tdi'ika z niemiec;p na pompo wtryskach...
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#249 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:12

Diesel czy benzyna

mam benzyniaka ale od zawsze wolę diesla
dźwięk nie ma wpływu na wybór silnika
teraz pytanie, dlaczego w ciągnikach, autobusach, ciężarówkach, nie ma benzyniaków?

I-zgoda, ale wybuch paliwa to naprawdę rzadkość w samochodach
II-sam silnik to może i tak, ale osprzęt, turbina, pompa to juz nie tak bardzo
III-teraz jest duuuzo tańszy :) jak odliczymy VAT i akcyzę :)
IV-ja do mojego bym się bał :)
V- bez prądu, to j nawet klapy nie zamknę, a co dopiero uruchomić silnik
VI- no właśnie te wspomagacze, dużo frajdy, ale i kłopotów, zawsze pierwsze wysiadają

Ja mam BMW 530D i jak wspomnę jazdę na gazie poprzednim autem, to mnie odrzuca :)

#250 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:13

Diesel czy benzyna Tak nowoczesny diesel bez prądu śmieszne...
Tak samo na oleju roslinnym nierealne od razu stoisz i układ wtryskowy do remontu.

Ja tam wole benzyne bo jesli ma sie tzw cięzką noge to i w dieslu spalanie będzie wysokie mało mniejsze niż w benzynie a bezyniaka można zawsze na LPG przerobić.

Starszy obecnie jeździ Volvo S40 1.8 LPG z oryginalna instalacją gazową chyba 5 generacji, wtrysk ciekły(nie ma parownika itd.) i sprawuje sie super spalanie to 8-9 litrów LPG na 100km jazda mieszana bez długich tras.
Nie ma żadnej różnicy w osiągach w porównaniu z benzyna no ale to przez tą instalację bo ja też nigdy nie załozyłbym do samochodu zwykłej włoskiej instalacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:22

Diesel czy benzyna Co do dzwięku silnika, to każde TDI od VW klekocze na zimno jak C-330 :) Na ciepło jest troszkę lepiej, ale chyba szefowie mieli tego dość i już nawet ta firma wprowadziła CR zamiast pompwtrysków. Dźwięk CR po 3 min od uruchomienia jest praktycznie taki sam jak benzyny :)

#252 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:36

Diesel czy benzyna ja przez 2 lata mialem wlasnego mondziaka 2.0 tdci (130 km) i przyznam ze po przesiadce na auto mojej mamy, tzn c klase 180 kompresor (156 km) jestem zalamany :/ zuzyciu paliwa ktore w fordzie przy mojej jezdzie wynosilo lekko ponad 7 l/100 km a w mesiu tylko raz jakims cudem udalo mi sie zejsc na trasie do 8,5 a tak to zawsze na trasie jest 9,5 l lub jeszcze wiecej. komputer pokladowy pokazuje ze od wyjechania z salonu auto przez 12000 km spalilo srednio 8,6 l ale to wielka sciema! wiem bo pomimo tego ze auto jest wlasnoscia mamy (pisze to min dla @brzozaka bo On lubi wiedziec kto jest wlascicielem) to praktycznie 99 % przebiegu zrobilem osobiscie i zawsze tankowalem auto pod korek liczac za kazdym razem dokladne spalanie. pomimo ze silnik ma doladowanie to jednak nie czuje tego "powera", np aby sprawnie wyprzedzic jakas ciezarowke na waskiej trasie jadac na 5 biegu 90 km/h musze zredukowac co mnie delikatnie mowiac wkurza, bo nawet w vito 111 cdi taki manewr wg mojego odczucia wychodzi lepiej nie mowiac juz o mondziaku. pomimo mlodego wieku zrobilem juz troche km i przyznam ze mam po dzurki w nosie zmienianie biegow dlatego jezeli kiedys sam dorobie sie samochodu to bedzie to duzy diesel (ponad 200 km i jakiej 500 nm) wyposazony w szybki automat...

#253 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:46

Diesel czy benzyna

Co Ty mi tu z jakimś dajewo wyjezdżasz :) ja o najwspanialsze TDI pytam, ile spala przy dynamicznej jeździe (nie katowaniu) takie 90KM? 5, 6, 7 l/100km? :)

ja mam 110, wiec nie wiem jak sie 90 zachowuje, moj afniak do 8 dobije, ostatnio wiecej pali ale co sie dziwic jak zdazylem prawie 100 tys nabic przy odcieciu i mam gdzies czy zimny czy cieply, olej tez wymieniam od przypadku, tak to jest gdy jest opcja SWAP

@Brzozak
Jak dobrze kojarzę to chyba widziałem dzisiaj twojego Golfiaka koło PG.Kiedyś wrzucałeś jego fotki-może to nie ten ale wyglądał podobnie, w każdym razie był dosyć wypasiony :) .

dobrze kojarzysz, jakis ciec na parkingu za ETI mi przerysowal przedni zderzak i 3 setki nie moje
wygladu nabierze jak zaloze/dostane wszystkie frykasy co sa w planach, na razie przydaloby sie mycie

@brzozak 3 cylindrowe daihats to jest to samo co kiedyś brałeś się z nim na światłach???chodzi mi o to czy widziałeś go tylko raz czy ma z nim stycznośc częściej :)

@mirasek od ceny ON można odliczyć VAT, a to zmienia całkiem postać rzeczy... :)

tak to to, ale nie tylko jest w 3miescie pare doladowanych 3cylindrowcow, cos jest chyba opisane na: niejedzie.pl
przewaznie gdy sa jakies spoty vw, to takich maniakow mozna przyuwazyc na miescie

Co do dzwięku silnika, to każde TDI od VW klekocze na zimno jak C-330 :) Na ciepło jest troszkę lepiej, ale chyba szefowie mieli tego dość i już nawet ta firma wprowadziła CR zamiast pompwtrysków.

nie dlatego wprowadzili CR, poprostu w pewnym czasie filozofia zasilania silnika wysokopreznego podzielila sie na 2 obozy i niestety pozostali producenci opowiedzieli sie za CR (nie wiedziec czemu) no i w koncu vw tez musial sie ulozyc, gdyz wszystkich podzesplow sami nie wykonuja

(pisze to min dla @brzozaka bo On lubi wiedziec kto jest wlascicielem)

dlatego jezeli kiedys sam dorobie sie samochodu to bedzie to duzy diesel (ponad 200 km i jakiej 500 nm) wyposazony w szybki automat...

lubie, bo to wygodne

proponuje 3.0 tdi byc moze beda z dsg
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#254 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:51

Diesel czy benzyna z tą przyczyna odejścia od TDI to oczywiście żart, ale trzeba przyznać że jest irytujący, nawet 2,5TDI było pod względem werbalnym beznadziejne :)
Kurcze zamiast wywalić 200tys na ciągnik mogłem sobie porządne A6 kupić :)

#255 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:00

Diesel czy benzyna @brzozak2
raczej pozostane wierny marce z gwiazda i wybiore c 250 cdi (nowosc o pojemnosci 2.2 l z dwiema turbinami i mocy ponad 200 km) z tym ze musze troche poczekac az zaczna montowac w nich 7 stopniowy automat bo wiem ze narazie w ofercie jest tylko manual. chyba ze bede mial duuuuzo kasy to wtedy 320 cdi bo to w koncu 6 cylindrow :)
z benzyniakow to czasami jezdze jeszcze mamy grande puntem z silnikiem 1,4 (77 km) ale to juz totalna padaka :/ kiedys cos mi odbilo ze wybralem sie nim do wawy to praktycznie wcale nie wyprzedzalem bo nie ma czym :)

#256 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:04

Diesel czy benzyna Dyskusja jak o wyższości Świąt...
Jednemu podoba się diesel, innemu benzyna, inny pisze nigdy gaz. Obecnie produkowane silniki, niezaleznie od stosowanego paliwa, maja taką samą żywotność. Forma wtrysku -pompowtryskiwaczy w osobowych odchodzi do lamusa, nowoczesny gaz nie ustepuje benzynie, a przyszłość zasilania w paliwo płynne jest we wtrysku benzyny CR. Najtańsza w uzytkowaniu (licząc koszt zakupu nowego auta)jest instalacja gazowa i to nie powinno podlegać dyskusji. W naszym klimacie mogą funkcjonować wszystkie opcje zasilania i powinniśmy się z tego cieszyć i oby temperatura zimą nie spadła poniżej -25, bo wtedy te zachwalane diesle i wiele aut na LPG i nowoczesnych benzyn zaliczy długi postój na parkingu.

#257 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:06

Diesel czy benzyna a no wybacz :)
ja tam bym wolal tego biturbo

@b0gdan faktycznie mnie 2.5 tez nie zachwyca, ale kolega ma w jedynce ma asz z wirusem i konkretnym oddechem, takze to juz niezle sapie

#258 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:06

Diesel czy benzyna ja mam porównanie fiatowskiego jtd i td vw i niby włoski silnik ale ścigałem się z golfem IV 130KM i nie miał szans z jtd 105KM ...trochę głośne są TDi
Spalanie mojego jtd 105 KM średnio 5,8l golf 1.9 TD 75KM pali gdzieś w granicach 5,2l tylko założę się że td wytrzyma większy przebieg bezawaryjnie niż jtd naładowane elektroniką....

co do lpg to gaz jest do zapalniczek a nie do samochodu....

#259 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:07

Diesel czy benzyna

dobrze kojarzysz, jakis ciec na parkingu za ETI mi przerysowal przedni zderzak i 3 setki nie moje
wygladu nabierze jak zaloze/dostane wszystkie frykasy co sa w planach, na razie przydaloby sie mycie

Na PG to się niezłe jaja dzieją na parkingach od momentu zamknięcia tego za ETI :) , co do mycia to jedz na Morenę na BP, za 8 zł karcherem umyjesz jak będziesz szybko biegał z lancą :) .
Jakieś plany co do silnika??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:11

Diesel czy benzyna myje sam gabka :) , mieszkam na wsi wiec nie potrzebuje myjni :)
plany sa, codziennie inne, hehe - zobaczymy co bedzie

ale ścigałem się z golfem IV 130KM i nie miał szans z jtd 105KM ...trochę głośne są TDi

wybacz, ale ci nie uwierze... poza tym skad wiesz ze mial 130 KM, 2 czerwone literki???