Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#221 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 18 luty 2008 - 11:07

Diesel czy benzyna

ja mam starego merca 124 zwykły 2,5 litra diesel bez turbo i takich innych bajerów! i powiem że jak narazie to innego autka niechcem! spalanie 5-6 litrów max i po małym namieszaniu w przełożeniach co drugi benzyniak od 1,6 do 2,2 odpada i na przyspieszenie i na prędkość! :) tak że narazie obstaje przy dieslu! :) chociaż do benzyny też nic nie mam poza spalaniem gdy dostają fest po gaciach :) ;)

panowie sorki za tego wczorajszego posta ale to nie ja tylko znajomy który jest zachwycony tym altem wlazł na mój profil i namieszał wam tu troszke :angry: ja wiem że te alto to przyspieszeniem idzie poruwnac do poloneza albo cc700! pali pomiędzy 5 a 7litra a nie 5a6 tak jak on napisał! zależy od techniki jazdy :) jedyne co prawdziwego napisał to to że mam inne przełorzenie tylnego mostu (dyfra)przez co jest ciut słabszy ale zato prawie o 30km/h szybszy :)

powiem że jak narazie to mi to altko pasuje bo sie wygodnie jezdzi i można do baku lac wszystko i pojedzie tak jak c330 :) mysle tylko nad zmianą silnika na 300turbo :) żeby troche osiągi poprawic :)

jeszcze raz sorki za tamtego posta!

pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 23:31
  •  

#222 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 luty 2008 - 11:52

Diesel czy benzyna wlasnie sprawdzilem fakture za przeglad merca i wchodzi tam 9 l oleju po 35 zl/l do tego filtry, robocizna i koszt przegaldu troche ponizej 600 zl czyli napewno nie drozej jak w vw a 3 razy rzadziej ;)

#223 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 luty 2008 - 11:54

Diesel czy benzyna Spoko yogi, zdarza sie :) Taki Merc osiągami nie powala, tym bardziej z szybszym mostem ale za to ma inne zalety o których pisałem w tym temacie dot. wolnossących diesli klasycznej konstrukcji. Auto praktycznie nie do zajechania, przy okazji wygodne jak na Merca przystało.

mysle tylko nad zmianą silnika na 300turbo ;) żeby troche osiągi poprawic :)

Doładowane 3.0 w 124 wychodziły tylko z automatyczną skrzynią, wrzuciliśmy taki silnik do starej "esy", 147KM dawało rade takiej budzie mimo leniwego automatu. Nawet podobało mi sie to auto, duże alu gwiazdy, w środku skórzane tapczany i inne wypasy lat '80, dźwięk sześciu garów spod maski, kick down i rura :) Taki lansiarski krążownik, niestety zakończył żywot na przydrożnym drzewie...

#224 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 18 luty 2008 - 15:38

Diesel czy benzyna

panowie a mi dzisiaj kumpel pol godziny wpajal ze jego toyota yaris 1.4 diesel poleci 210km/h ;)

Heh to moja skoda ma 75km i pójdzie ze 165km/h(musze dokładnie sprawdzic jak bedzie zle to zrobie edit)
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

#225 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 luty 2008 - 19:06

Diesel czy benzyna

To ma bodajże 90KM, realnie niemożliwe żeby przekroczył 200, dobrze jak 180 poleci. Jednak takie autko potrafi nawet nieco zaskoczyć, szczególnie jeśli to wybebeszona wersja dwumiejscowa przedstawiciela handlowego :)

nowe modele samochodow sa postawione na wyzszych kolach i maja inne przelozenia w stosunku do przedstawicieli starszych aut a takiej klasie i tak megane mojej mam 1.5 dCi chyba 85 KM cisnie do 190 km/h :D ;) , to minimalnie mniej niz moj golf tylko w jakim czasie to nie pytajcie :) :) masa ta sama
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#226 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:05

Diesel czy benzyna

@robertbara Zrobiłeś diagnostykę? Co było przyczyną takiej pracy silnika?

Samochód naprawiony, troche mi zeszło ale miałem już nastepny i tego nie chciało mi sie ruszać.

Wymienili zawór sterujacy turbiny, oczywiście w ostatniej chwili zrezygnowałem z serwisu bo kolega polecił mi warsztat gdzie zajmują diagnostyką, naprawami i tuningiem. Godzinka roboty, błędy pokasowane i samochód śmiga jak nówka. Aż się chce przyspieszać :P
Dzięki za pomoc :P

#227 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 21:36

Diesel czy benzyna Dla rolnika tylko Diesel w samochodzie, bo jak braknie paliwa to można spuścić z ciągnika lub kombajnu, potem z samochodu do ciągnika itd :D . Może to sposób na unikanie odwiedzania stacji paliw (coś w rodzaju perpetum mobile) :D
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#228 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 22:08

Diesel czy benzyna @robertbara
Pamietasz może kody błędów? Mam nadzieje, że wyeliminowali również przyczynę generowania błędów (jeśli była inna niż uszkodzony zawór) a nie tylko wykasowali :D
Fajnie, że samochodzik odżył :)
Właściciel pewnie też bo banan na twarzy na to wskazuje :)
Pozdrawiam :D

#229 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 09 kwiecień 2008 - 19:21

Diesel czy benzyna

Dla rolnika tylko Diesel w samochodzie, bo jak braknie paliwa to można spuścić z ciągnika lub kombajnu, potem z samochodu do ciągnika itd :D . Może to sposób na unikanie odwiedzania stacji paliw (coś w rodzaju perpetum mobile) :D

Zgadzam się. Kiedy brak paliwa to do ciągnika i można jechac. Mój diesel pali niecałe 5 l/100km i nie narzekam.

#230 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 20:00

Diesel czy benzyna

@robertbara
Pamietasz może kody błędów? Mam nadzieje, że wyeliminowali również przyczynę generowania błędów (jeśli była inna niż uszkodzony zawór) a nie tylko wykasowali :)
Fajnie, że samochodzik odżył :)
Właściciel pewnie też bo banan na twarzy na to wskazuje :D
Pozdrawiam :)

Nie, kodów nie pamiętam, ale to była jedynie wina zaworka który daje podciśnienie do rozłożenia łopatek zmiennej geometrii. Ale efekt jest piorunujący, czuć że te 130 koni na darmo tam nie siedzą :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 21:48

Diesel czy benzyna No cóż nigdy nie bylem zwolennikiem diesela w osobówkach, wiadomo rechotanie, bez turbiny słabe , albo żadne przyśpieszenie. Do czasu aż pojawiły sie silniczki koncernu VW, Audi które maja niezła moc za niewielkie zużycie paliwa i całkiem kulturalna prace silnika ( rechot japończyków i francuzów mnie porażał...). Ale dzisiaj dieselki to inna bajka, a po mojej przygodzie z silnikiem BMW 530tds nie chcę już innego silnika jak dieselek w beemce. Po prostu rewelka, moc 190 spalanie 7,2 litra przy 120-140km/h. I co najważniejsze żadnych pasków rozrządu tylko lać do baku i śmigać. :D

#232 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 22:17

Diesel czy benzyna

To kumpel mi sie chwalił ze przejechał 40 kilosów w 15 min. Ładą 110... :D

Na autostradzie to żaden problem.

#233 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 18:38

Diesel czy benzyna Przedwczoraj miałem okazje pojeździć i porównać sobie dwa sedany klasy średniej, jeden z doładowanym silnikiem diesla 2.0 na common-railu, drugi z silnikiem benzynowym 1.8

W dieslu dopiero na trzecim biegu czuć najlepiej potencjał silnika (czyli wysoki moment obrotowy). Po ruszeniu dziwnie jest zmieniać bieg na środku skrzyżowania... Diesel daje fajne złudzenie dobrego odejścia przez tą górke momentu w przedziale ok. 2000-3500rpm, szkoda że powyżej i poniżej nic ciekawego sie nie dzieje. Na niskich obrotach przy depnięciu na jakimś tam rozsądnym biegu benzyniak 1.8 wcale gorzej sie nie wkręca jak dwulitrowy diesel, turbo lag daje sie we znaki...

Gadke że diesel objedzie benzyniaka od 80km/h na piątym biegu chyba wymyślili ludzie nie mający pojęcia co to jest skrzynia biegów :) Ktoś kto wie do czego służy drążek na środkowym tunelu wrzuci w benzyniaku trójke i odjedzie dieslowi :) a diesel też powinien zredukować, tylko jeden bieg niżej i wtedy może być ciekawie :) Innymi słowy, dobry kierowca będzie potrafił wykorzystać potencjał obu silników.

Według moich subiektywnych odczuć benzyną jeździło sie przyjemniej, czy to w mieście czy to na trasie. Zapewne to kwestia przyzwyczajenia do innej charakterystyki silnika i przełożeń.

Jeśli chodzi o koszta to porównywany diesel 2.0 spalałby średnio powiedzmy te 6 l/100km, benzyniak jakieś 8 l/100km, także w tym przypadku bezdyskusyjna oszczędność na paliwie, jednak jeśli wziąć pod uwage wyższy koszt zakupu ropnioka oraz ewentualne koszta napraw (dwumas, turbo, przepływka, wtryski, itp) to może wyjść różnie...

Hałasu sie nie przyczepie bo nie ma o co, nowoczesny diesel CR pracuje miękko i cicho, nawet przy odpaleniu zimnego silnika nie słychać typowego klekotu tylko przyjemny cichy pomruk. Jednak mimo wszystko jeśli chodzi o wrażenia akustyczne to benzyniak bije na głowe diesla, dźwięk przy dokręcaniu pod 7000rpm to muzyka dla uszu :)

#234 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 03 grudzień 2008 - 18:47

Diesel czy benzyna ja mam Peugeota 307 2.0 hdi 137 koni 320 Nm Wszystko lux ino ze jest Trubo dziura. silnik idzie tak jak by bez turbiny do 2 tys obortów... ale jak potem dostanie cugu to wgniata w fotel nie zamienił bym diesla na beznzyne w zyciu. prosty powód .. nie płace za paliwo....
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#235 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2008 - 18:54

Diesel czy benzyna

Jednak mimo wszystko jeśli chodzi o wrażenia akustyczne to benzyniak bije na głowe diesla, dźwięk przy dokręcaniu pod 7000rpm to muzyka dla uszu :)

Jak dla mnie to miejsce szlifierek jest w warsztacie a nie pod maską samochodu :), no chyba żeby benzyniak był z pod znaczka VW, dokładniej vr6 ^_^ .
Klepanie zimnego TD czy TDI też ma swój urok, a pomruk 2.5 TDI to już bajka :) .

#236 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:08

Diesel czy benzyna @Mariusz x
Widocznie mamy odmienne pojęcie estetyki dźwięku :)

#237 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:17

Diesel czy benzyna Nom, ja jestem już "zarażony" :) . TDI Power :) . Nie mówię, że dźwięk benzyny jest zły, niektóre silniki chodzą naprawdę ładnie, vr6 bije każdego diesla na głowę, sęk w tym, że dźwięk emitowany przez TDI jest tańszy. Gdybyśmy mieszkali w Iraku to nikt by nie chciał słyszeć o wynalazku Rudolfa.

#238 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:24

Diesel czy benzyna Tańszy jeśli chodzi o paliwo (pisałem o tym wyżej, dot. nowoczesnych diesli) :) ale z tym też chyba nie ma reguły. Ile średnio może spalać kompakt z TDI 90KM przy częstym korzystaniu z pełnych możliwości silnika (czyt. dynamicznej jeździe)?

#239 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:31

Diesel czy benzyna przy odpowiedniej jezdzie nubira 1.6 16v palila 12 l/100 km, tu musza obowiazywac te same reguly, jak jedziesz jak dziadek to ta sama benzyna zejdziesz do 7, a porownywalnym dieslem do 4,5-5 :)

natomiast co do dzwiekow, to mistrzostwem jest blow off w 3 cylindrowym daihatsu :) najpierw turbo dziura, pozniej wariacja niczym w wrc przez 2 tys obrotow i na koniec syk... ech, bo dojde :) :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:41

Diesel czy benzyna

Nom, ja jestem już "zarażony" :) . TDI Power :) . Nie mówię, że dźwięk benzyny jest zły, niektóre silniki chodzą naprawdę ładnie, vr6 bije każdego diesla na głowę, sęk w tym, że dźwięk emitowany przez TDI jest tańszy. Gdybyśmy mieszkali w Iraku to nikt by nie chciał słyszeć o wynalazku Rudolfa.

TD z golfów II ma piękny dzwięk ale TDI naprawde może sie spodobać. i mi osobiście sie bardzo podoba nawet jak to jest tylko 90 km

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user