Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#201 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 luty 2008 - 18:31

Diesel czy benzyna Na jedynce mam dokładnie 58, dwójka 106... sam widzisz że skrzynia jest masakrycznie długa. Model 1995-1997, sekwencyjny wielopunkt, zmienne AFR (od 14,7:1 do ponad 22:1), zmienne fazy rozrządu na zaworach ssących i całe 90KM ;) tu zdjęcie mojego śmietnika gdzieś w siuwarach http://img87.imagesh...19971746wj2.jpg nic szczególnego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 07:45
  •  

#202 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 luty 2008 - 18:33

Diesel czy benzyna panowie a mi dzisiaj kumpel pol godziny wpajal ze jego toyota yaris 1.4 diesel poleci 210km/h ;)

#203 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2008 - 18:48

Diesel czy benzyna mirasek a Vmax i sprint do setki jak sie przedstawia (chodzi mi o dane producenta, moga byc tez twoje w konfrontacji)??
te hondy z tymi silnikami wychodzily z "normalnymi" skrzyniami??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#204 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 17 luty 2008 - 18:51

Diesel czy benzyna To kumpel mi sie chwalił ze przejechał 40 kilosów w 15 min. Ładą 110... ;)

#205 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 17 luty 2008 - 18:53

Diesel czy benzyna Co do benzyny i diesla to rozmawiałem kiedyś z przedstawicielem renault i powiedział mi tak... Jeżeli robimy rocznie powyżej 30tyś km to diesel się wtedy opłaca... a poniżej tylko benzyna + gaz i robimy znacznie lepszy interes bo płacimy niższe oc no i w dieslu przeglądy są co 8tyś km... części drogie a benzynka wychodzi taniej.... Ja osobiście jestem osobiście zwolennikiem diesla ale taka prawda że diesel od 30tyś km się opłaci dopiero

#206 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 17 luty 2008 - 19:22

Diesel czy benzyna Ja w TDI-ku robię co 15 tys. a w HDI co 20 tys. ;)

Wcale nie trzeba robić 30 tysiaków żeby diesel się opłacał. Zwolennikiem gazu jakoś nie jestem :angry:

#207 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 17 luty 2008 - 22:00

Diesel czy benzyna w nowym vito przeglady sa co 30 tys lub wg wskazan komputera i majac to auto ponad 2 lata wychodzi nam srednio co 42 tys czyli sporo ponad norme ;) szukajac auta wybieralismy miedzy vitem a vw t5 ale transporter odpadl wlasnie ze wzgledu na przeglady co 15 tys

#208 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2008 - 22:09

Diesel czy benzyna no ale do vitka wlewasz 2 razy tyle oleju co do t5 ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#209 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 17 luty 2008 - 22:30

Diesel czy benzyna @brzozak2
nawet nie wiem dokladnie ile wchodzi, jutro z ciekawosci znajde fakture za ostatni przeglad i napisze co i jak
oszczedzam za to na wizytach w servisie ktore nie naleza wcele do tanich:/
p.s. dzwoniles do Eryka?

#210 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2008 - 22:34

Diesel czy benzyna

@brzozak2
nawet nie wiem dokladnie ile wchodzi, jutro z ciekawosci znajde fakture za ostatni przeglad i napisze co i jak
oszczedzam za to na wizytach w servisie ktore nie naleza wcele do tanich:/
p.s. dzwoniles do Eryka?

o kutwa patrz zapomnialem :) :) a tak cie naciskalem ;) , po jakiemu z nim rozmawiac??

ja tez sie zdziwilem jak ojcu na wymiane filtrow i oleju zawiozlem fure i musialem po druga "piatke" jechac i wcale za wiele w niej nie zostalo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 17 luty 2008 - 22:44

Diesel czy benzyna rozmawiasz z nim normalnie w j. polskim ;) gosc jest francuzem ale dobrze zna nasz jezyk
mi do mondziaka tdci wchodzi lekko ponad 5 l ale juz powoli zaczyna brac olej i na 20 tys od wymiany do wymiany dolewam jakies 0.5 :/ powoli mysle o czyms innym ale czekam az rzad wprowadzi mozliwosc odliczenia pelnego vatu od auta osobowego i od paliwa a nie tak jak jest teraz moge odjac 60% vatu od auta ale nie wiecej jak 6 tys zl

#212 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 17 luty 2008 - 22:49

Diesel czy benzyna OT
Mówicie o p. Eryku de Guvile (czy jak to sie piszę) z GB Polska. Miałem przyjemność z nim parę razy rozmawiać. Spoko gość. No ale jak pierwszy raz z nim rozmawiałem kilka lat temu to nie wiedziałem co jest grane :) ;) . Troche śmiesznie kaleczy j. polski.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#213 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 17 luty 2008 - 22:52

Diesel czy benzyna tak to On ;) nie wiem od ilu lat jest w Polsce ale teraz wg. mnie jest juz calkiem dobrze.

#214 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 luty 2008 - 22:58

Diesel czy benzyna a co sądzicie o AUDI A4 3.0 TDI quatro ma bodajże 236KM i jak z jego kulturą pracy? chodzi jak benzyna o podbnej mocy?

#215 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 luty 2008 - 23:01

Diesel czy benzyna

mirasek a Vmax i sprint do setki jak sie przedstawia (chodzi mi o dane producenta, moga byc tez twoje w konfrontacji)??
te hondy z tymi silnikami wychodzily z "normalnymi" skrzyniami??

wg producenta V max 180km/h i 0-100 w 12,6 sek. z wbiciem trzeciego biegu przy 97km/h (nie wiem dlaczego akurat tak), a z tego co bawiłem sie stoperem wychodzi 10,5 - 11 sek. do licznikowych 100, oczywiście dociągnięte dwójką, ale takie pomiary to pic na wode, może zmierze kiedyś g-techem... V max nie sprawdzałem, najwięcej jechałem licznikowe 180, szybciej mi nie trzeba. Z tym silnikiem niestety tylko ta skrzynia, całość zestrojona na ekonomie, jak podaje producent:
- w cyklu miejskim 7,0 dm3/100 km
- przy 90 km/h 4,8 dm3/100 km
- przy 120 km/h 6,4 dm3/100 km
...co jest możliwe do uzyskania, jednak trzeba wykazać sie cierpliwością ;) Średnia z ostatnich 5184km wyszła 6,9 l/100km a jeżdże raczej "po kawalersku" :) Jako ciekawostke podam że poprzedni model Civica z tym silnikiem silnikiem wygrał w konkurs ADAC "Eco Tour of Europe 1994"

#216 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 17 luty 2008 - 23:09

Diesel czy benzyna @mirasek
jak sie jezdzi "po kawalersku" ?? ;)

#217 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 luty 2008 - 23:30

Diesel czy benzyna Korzystając z pełnych możliwości silnika (w razie potrzeby) :) Śmieszy mnie ktoś kto kupuje benzynowe 2.0 czy więcej i jeździ nim bardzo delikatnie, no wręcz zamula bo mu auto dużo pali - zobacz jak w Białej "odchodzą" spod świateł, przeturla sie 3-4 samochody i czerwone ;) rozumiem jak L-ka czy maluszek przyblokują ale jak stoi takie 120KM i na zielonym ledwo rusza nabierając majestatycznie prędkości to mnie krew zalewa :angry: To sie nazywa "po emerycku" :)

#218 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 luty 2008 - 23:34

Diesel czy benzyna o to jak mój starszy :) narzeka, że Siena 1.6 16V nie może mu przyczepki z 200kg ładunkiem uciągnąc, ale nie przeciągniej jej powyżej 3000rpm... ;)

#219 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 17 luty 2008 - 23:40

Diesel czy benzyna to ja jezdze podobnie do Ciebie ;)
w Bialej wkurza mnie skrzyzowanie na witoroskiej jak jadac w strone centrum tak przed 8 rano stoje w korku juz na wysokosci parku 3 krzyzy bo ludzie nie potrafia lub nie chca przyduscic troche mocniej ruszajac z pod swiatel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 luty 2008 - 00:07

Diesel czy benzyna Kilka razy stałem w tym korku :) czasem lepiej odbić w zieloną, potem na sidorską i alejami dojechać do centrum. Biała sie już ciasna robi, w godzinach 15-16 zobacz co sie dzieje na zjeździe z brzeskiej i pks w aleje przed krzyżówką z narutowicza, tylko lepiej pójdź tam pieszo :)

panowie a mi dzisiaj kumpel pol godziny wpajal ze jego toyota yaris 1.4 diesel poleci 210km/h ;)

To ma bodajże 90KM, realnie niemożliwe żeby przekroczył 200, dobrze jak 180 poleci. Jednak takie autko potrafi nawet nieco zaskoczyć, szczególnie jeśli to wybebeszona wersja dwumiejscowa przedstawiciela handlowego :)