robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

robertbara    75

Witam!

Pewnie niektórzy będą źli, że zakładam taki temat, ale bardzo mnie korciło :(

 

Jaki według Was silnik (rodzaj zasilania) jest lepszy w aucie osobowym czy to dostawczym, które lepiej nadają się do chip tuningu.

Może przy niektórych markach omijać któryś rodzaj silników?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moje zdanie jest takie, że jeśli młody samochód to tylko turbodiesel :)

Koszty utrzymania trochę wyższe od benzyny ale jeśli się dba to są super.

 

A jakie są wasze odczucia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

mam peugeota 307 hdi. ogólnie auto bardzo dobre ale w ubiegłym roku w zimie jak był mróz do -30 to miałem kłopoty z odpalaniem. o dziwo w tą zimę palił bez zarzutów i nic nie było zmieniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Sam posiadam diesla (z common rail) i mogę powiedzieć że jeździ się przyjemnie bo praktycznie zawsze mocy (raczej momentu obr.) jest pod dostatkiem. Różnie mówią o trwałości tego typu układów - u mnie działa bez zarzutów. Ale jeśli dziś miałbym kupić nowe auto to odwiedziłbym także Fiata (nie żartuję :() ze względu na benzynowy silnik z turbo- parametry lepsze od diesli, a zużycie paliwa mniejsze od "benzyn tradycyjnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@wojtas-olej napędowy do du.... miałeś ale na to nic nie poradzimy,ja uważam że autko z silnikiem zasilany olejem napędowym jest ciekawsze a w szczególności te nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja mam 1.9 TDI na pompowtryskach, trochę głośno klekocze, ale za to dynamika, zbieranie się samochodu jest rewelka :(

 

Koszty utrzymania dość wysokie i musi być dobre paliwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

my też mamy autko na pompo wtryskach i jest miodzio, przyczepę targa jak wściekły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

1.4 biturbo :) , takie cos chcialbym wlozyc do golfa 1 :( , dla mnie idealnie pasuje ten silnik do tego kultowego samochodu, no a aktualnie jezdze tdi (110) i brakuje mi przyspiesznia, jesli bede kupowal nastepnego diesla to napewno mocniejszego, a najchetniej v6, troszke w silniku pogrzebac i na 2 turbinach to nawet klocowate a8 poleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

130 konnym już można poszaleć. Orientuje się ktoś jaki byłby koszt przeróbki 130 konnego TDi VW np. na 160 koni? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

eszystko zalezy od tego do czego te auto ma służyć. jeśli do normalnego codziennego użytkowania to wybrałbym diesla.jest bardziej ekonomiczny a nowe konstrukcje kulturą pracy wcale nie ustępują jednostkom benzynowym. ale gdybym miał kupić auto i poruszac się nim dla samej przyjemności z jazdy to kupił bym sobie benzyne o duzej pojemności,a najlepiej jak byłby to boxer subaru. :( jak ja kocham dżwięk tego silnika.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja też posiadam 1,9TDI i jestem mile zaskoczony jego dynamiką oraz spalaniem.Zaznaczyć musze że nie jest to nowe auto,prawda jest taka że o diesla należy dbać i podstawa:dobrej jakości ropka.Co do tuningu to sam się kiedyś zastanawiałem nad zwiększeniem mocy o kilkanaście kM.Obecnie zarysowuje się granica między benzyniakami a dieslami więc nie ma przeszkód w ich "przeróbkach".Dlaczego Wybrałem diesla?-podoba mi się ich "klekot"(audi a4).Pozdrawiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Mam(właściwie tata ma) w cordobie silnik 1.9Di bez turbo(ok.85km) a kolega ma idento cordobe z tego samego rocznika z silnikiem 2.0 w benzynie, mój pali 4 do5 litrów maxymalnie(5 to w terenie miejskim) kupla 8-10l. Jazda????Mój chodzi nieco głośniej, ma słabsze przyspieszenie ale na trasie mój jest szybszy(kiedyś porównywaliśmy). W styczniu będę miał prawko i będę kupował samochód, tylko za dieslem będę patrzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

to że mam dwa Golfy diesle samo mówi za siebie, zwykłe D i TD... TD nawet pali mniej :(


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
1.9Di bez turbo (...) 2.0 w benzynie (...) Mój chodzi nieco głośniej, ma słabsze przyspieszenie ale na trasie mój jest szybszy...

Nie wierze :( przecierz to nawet na logike jest nierealne. Ale skoro wolnossący diesel był szybszy (tzn. osiągnął większą prędkość max) to coś z tym 2.0 musiało być nie tak albo kierownik nie wiedział że ma 4 i 5 bieg.

 

Teraz jest wielkie bum na diesle, choć diesel to pojęcie względne i trzeba sprecyzować o jakim dieslu mowa (np. 1.9D w Skodzie Felicii czy 1.9TDI PD w Passacie). Do auta użytkowego czy terenowego najlepszy będzie diesel (możliwie prostej konstrukcji), a do samochodu na co dzień fajna benzyna 16v lub coś z nowszych diesli. Gdy szukałem jakiejś osobówki usilnie celowałem w TDI, które znaleźć w dobrym stanie z przebiegiem poniżej 300k km było ciężko. Przypadkiem trafiłem na Honde z VTEC-E i nie żałuje, silnik ten śmiało może konkurować z TDI 90/110 pod względem spalania i osiągów, a przy tym bardzo fajnie brzmi na wysokich obrotach (dźwięk przy dokręcaniu do odcinki uzależnia) i nie puszcza czarnych bączków z rury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Hyhy, jak dla mnie tylko TDi

1.9TDi+chip vs 1.8T+chip i benzynka wącha bączki diesla :(

Sprawdzone w realu, 1.8T miało Quattro a TDi ośka-przód...

Mi sie podoba klekot TDi, spalanie, elastyczność i trwałosć, choć te nowe to już nie to samo :)

Sam szukam a4 TDi z rocznika 99-00 ale możliwe że wydam kase na zetora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

po pierwsze chip tuning to manipulacja, byc moze ze sprint na swiatlach i predkosc max sie polepszy, ale znowu spadnie (czasami proporcjonalnie duzo bardziej) elsatycznosc, wiec w jezdzie codziennej i tak nic sie nie zmieni.

130 konnym już można poszaleć. Orientuje się ktoś jaki byłby koszt przeróbki 130 konnego TDi VW np. na 160 koni? biggrin.gif
zalezy jak mocno chcesz podrasowac silnik, jak bardzo ci na tym zalezy, ale uprzedzam od razu ze samym chipem mozesz nawet osiagnac 180 km, tylko to nie to samo co zalozenie turbiny od 150, intercoolera od dostawczaka, zmiana wtrysku, pompy, wtedy napisanie programu i pare innych modyfikacji, koszt nie porownywalny (dochodzi jeszcze zmiana designu) ale efekty wprost proporcjonalne, mozesz spokojnie wykrecic 240 km, tylko twoj portfel ucierpi na tym. rada ode mnie jesli chcesz delikatnie podkrecic wymien cooler i zrob doprowadzenie powietrza i tlumnik, silnik nic nie ucierpi, a efekty beda naprawde dobre (chociaz nie kolosalne) + chip
Sprawdzone w realu, 1.8T miało Quattro a TDi ośka-przód...

straszne dziwne, pomysl jakie straty ma naped 4x4, a jakie oska, tylko przyjemnosc z jazdy i trakcja nieporownywalna, ja bym wybral 4x4

Przypadkiem trafiłem na Honde z VTEC-E i nie żałuje, silnik ten śmiało może konkurować z TDI 90/110 pod względem spalania i osiągów

nie ma czego zalowac, to wspaniale uczucie wkrecic sie na 6000 obotow (przy odpowiedniej pojemnosci wrazenia sluchowe nie do opisania), tylko jest jeden fakt, @mirasek jezdzisz juz pare lat samochodem i dobrze wiesz ze na codzien pilowanie takiej szlifierki nie jest zbyt przyjemne, staje sie nuzace, kazde wyprzedzanie to meka (wiem z doswiadcznie), natomiast przy silniku z doladowaniem to bajka i tego nie da sie zaprzeczyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
po pierwsze chip tuning to manipulacja, byc moze ze sprint na swiatlach i predkosc max sie polepszy, ale znowu spadnie (czasami proporcjonalnie duzo bardziej) elsatycznosc, wiec w jezdzie codziennej i tak nic sie nie zmieni.

 

 

straszne dziwne, pomysl jakie straty ma naped 4x4, a jakie oska, tylko przyjemnosc z jazdy i trakcja nieporownywalna, ja bym wybral 4x4

Przecież chiptuning to przede wszystkim poprawa elastyczność(podniesienie dołu), więc troche wyssałeś z palca.. W żadnym zakresie dobry chiptuner nie obniży momentu !

 

To podanie rodzaju napędu miało jezcze bardziej zwiększyć przewage diesla :(

Oczywiście ten chip w tych samochodach nie był 'taki sam'. Jedno było ostro podciągnięte(tdi) a benzyna bardziej lajtowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Przecież chiptuning to przede wszystkim poprawa elastyczność(podniesienie dołu), więc troche wyssałeś z palca.. W żadnym zakresie dobry chiptuner nie obniży momentu !

no nie wiem czy 2500 obrotow to dolny zakres w dieslu, wiec to ze na wykresach wychodza cuda, to nie znaczy ze w rzeczywistosci tak jest, wiem jedno chiptuning ze swoimi kosmicznymi wartosciami nie umywa sie nawet do lekkich przerobek mechanicznych

To podanie rodzaju napędu miało jezcze bardziej zwiększyć przewage diesla tongue.gif
no mi tez o to samo chodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
no nie wiem czy 2500 obrotow to dolny zakres w dieslu, wiec to ze na wykresach wychodza cuda, to nie znaczy ze w rzeczywistosci tak jest, wiem jedno chiptuning ze swoimi kosmicznymi wartosciami nie umywa sie nawet do lekkich przerobek mechanicznychno

No tak, ale lekka przeróbka mechaniczna musi się wiązać ze zmianą mapy, czyli chiptuningiem :(

Dużo wykresów oglądałem, jeżeli ktoś nie szedł w extreme(np 250koni z 1.9) to moment obrotwy był na dole dość znacznie podniesiony, i w miare płaski w całym zakresie..

To jak motorownia na tym cierpi to inna bajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
No tak, ale lekka przeróbka mechaniczna musi się wiązać ze zmianą mapy, czyli chiptuningiem tongue.gif

a i owszem, wtedy to wszystko ma rece i nogi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Wszystko jest fajnie ale z tym napędem to racja, jak jeździłem na takie mini wyścigi do Łodzi to najgorszy był brak przyczepności kół bo mam napęd tylko na przód a przy przyspieszaniu mi przód podnosi i nie może się zebrać, a jak włączysz ESP (ASR od buksowania) to jeszcze gorzej bo silnik zamula. Ale ze 120 konną Hondą miałem szanse jeśli asfalt był bez piachu i nie od razu gaz do spodu :)

 

Teraz brałbym 2.5 TDI 180 konnego z 4 Motion :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Teraz brałbym 2.5 TDI 180 konnego z 4 Motion rolleyes.gif

jedyny problem z tym silnikiem to ze vw montowal w sumie tylko automat do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
nie ma czego zalowac, to wspaniale uczucie wkrecic sie na 6000 obotow (przy odpowiedniej pojemnosci wrazenia sluchowe nie do opisania), tylko jest jeden fakt, @mirasek jezdzisz juz pare lat samochodem i dobrze wiesz ze na codzien pilowanie takiej szlifierki nie jest zbyt przyjemne, staje sie nuzace, kazde wyprzedzanie to meka (wiem z doswiadcznie), natomiast przy silniku z doladowaniem to bajka i tego nie da sie zaprzeczyc

 

Masz racje, ten silnik potrzebuje obrotów żeby jechał, dodatkowo ta wersja ma cholernie długie przełożenia i w ciasnych miastach typu Biała Podlaska :) jeździ sie tym niezbyt fajnie (pewnie dlatego większość ma tu TDI :( ) jednak w trasie sie sprawdza, przy wyprzedzaniu nie odbiega od TDI 90/110, oczywiście po odpowiednim zredukowaniu biegu. Można nim też jeździc nie przekraczając 3000rpm i bić rekordy spalania, kiedyś wykręciłem 4,8 l./100km :) Chciałem pokazać pewną alternetywe dla TDI.

 

jedyny problem z tym silnikiem to ze vw montowal w sumie tylko automat do niego

A w Audi A4 nie było przypadkiem tego silnika z 6-manual?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Fajny taki Passat :( My mieliśmy Punto (od nowości) 1.9D z 2002r (chyba). To była maszyna, targaliśmy nim traktor jak nie chciał odpalić, kiedyś wieźliśmy 1,5t żwiru. Służyło głównie nam do nauki jazdy (tata ma firmę). Niektórzy kursanci to nawet z 3 ruszali i nie zgasł. A na egzaminie jak dostali benzyniaka 0.9 to normalnie szkoda gadać co robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dosyc szybko udalo ci sie znalezc manuala, gratuluje, ale nie jest ich za wiele, w audi jest duzo wiecej ale dlatego podkreslalem vw

w sumie teraz popatrzylem na mobile i jest sporo tych manuali, wiec sory za wprowadzenie w blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj