Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kury

155 odpowiedzi na ten temat

#101 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 23:10

Kury

Porównaj sobie skład i wszystko bedzie jasne, ale jeżeli to dodatki to raczej wybrałbym ten tańszy. 
Do paszy zawsze możesz dodać jakąś kupną paszę, ewentualnie koncentrat. To z pewnością uzupełni białko.
Jakbyś nie ześrutował to kury zjedzą. Byle nie na mąkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kury Dzisiaj, 15:34
  •  

#102 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 30 grudzień 2014 - 15:12

Kury

Nie chciałbym dawać kupnej paszy bo po 1 droga,a po 2 wszystkie mają soję GMO,a tego bym nie chciał  :mellow:. Ześrutować muszę bo trza to wymieszać z innymi ziarnami i dodatkiem Avimix-em lub DG-1-2 [polfamix].

Ale ja się średnio na tych dodatkach znam i co bardziej polecacie jako dodatek do paszy pełno porcjowej [tylko nią będą karmione nioski, ewentualnie to co sobie uzbierają na ogrodzie] polfamix avimix czy polfamix DG-1-2? Tu są składniki każdej z nich.

avimix

Przeznaczenie:

Mieszanka mineralna przeznaczona jest do stosowania dla kur niosek. Avimix służy do uzupełniania mikroelementów, szczególnie w okresie wysokiej produkcji jaj konsumpcyjnych. Zastosowane poziomy makroelementów, wapnia i fosforu nie pokrywają w pełni zapotrzebowania w okresie produkcyjności, dlatego Avimix stanowi jedynie dodatek uzupełniający paszę w te składniki. zawarte w nim komponenty poprawiają wytrzymałość skorupy jaj, ograniczając w ten sposób ilość stłuczek.

Dawkowanie:

Zaleca się stosować jako dodatek mineralny do uzupełnienia pasz gospodarskich dla kur niosek i innego drobiu nieśnego w następujących ilościach:

• w żywieniu paszami gospodarskimi 10 g/10 sztuk dziennie,
  • w żywieniu kombinowanym 5 g/10 sztuk dziennie,
  • okresowo jako uzupełnienie paszy pełnoporcjowej dla niosek: 0,5 do 2 kg / 1 tonę paszy.

Uwaga! Płaska łyżeczka do herbaty zawiera około 10 g preparatu.

Składniki analityczne: Wapń 34% Fosfor 13% Popiół nierozpuszczalny w HCI 4,93%

DG-1-2

Przeznaczenie: Polfamix DG-1-2 przeznaczony jest dla drobiu rosnącego i nieśnego (stad towarowych) w systemie żywienia paszami gospodarskimi. Skład witaminowo - mineralny preparatu wzbogaca pasze gospodarskie, poprawiając efekty produkcyjne drobiu rosnącego i nieśnego. Zawarte w produkcie aminokwasy (lizyna, metionina) wpływają na lepsze wykorzystanie białka znajdującego się w paszy, poprawiając w ten sposób uzyskiwane przyrosty masy ciała. W żywieniu drobiu nieśnego w istotny sposób wpływają na wzrost tempa nieśności oraz masę jaj. Częściowe uzupełnienie składu makroelementami (wapń, fosfor, sód) poprawia ogólny rozwój i budowę kośćca u młodego drobiu oraz jakość skorup wyprodukowanych jaj uzyskanych od niosek dorosłych.

Dawkowanie:

Polfamix DG-1-2 zaleca się stosować jako dodatek do paszy w następujących ilościach:

• drób rosnący 3,5%, tj. 35 kg/1 tonę paszy lub 3,5 g/1 sztukę
  • drób nieśny 4%, tj. 40 kg/1 tonę paszy lub 4 g/1 sztukę

Uwaga! Płaska łyżeczka do herbaty zawiera około 9 g preparatu.

Składniki analityczne w 1 kg   Lizyna 0,5 % Metionina 1,5 % Wapń 17,9 % Sód 1,5 % Fosfor 18,0 %

#103 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 16:22

Kury

Ten drugi dodatek ma w swoim składzie aminokwasy: lizyne i metionine. Według mnie lepszy bo można uzupełnić niedobory swoim kurkom. 
Jeżeli te jajka mają być dla Ciebie to możesz odstąpić od śruty sojowej, ale jeżeli ktoś myśli o jakiś korzyściach z niosek to nie wyobrażam sobie żeby mógł pominąć w swoim składzie śrutę sojową.Z resztą te dodatki to też wyrób syntetyczny i nie wiadomo z czego są robione. Gdybyś chciał jajka w pełni zdrowe i ekologiczne to kury musiałyby jeść zboże tylko z ekologicznych upraw :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 17:42

Kury Ok a czym moge zastąpić soje (qq, rzepak, więcej pszenicy)? Ewentualnie ile jej dawać na 50kg paszy?

#105 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 08:57

Kury

Po kukurydzy żółtka będą miały piękne wybarwienie.

Rzepak kury też udziobią, ale ja swoim dawałem makuch rzepakowy. Trzeba z tym uważać bo jak za dużo dasz to jajka będą miały nieprzyjemny zapach ryby.
A znam i takich co karmią kury samą pszenicą i jak mają duży wybieg gdzie mogą uzupełnić niektóre substancje odżywcze to nieśność też jest dosyć wysoka :)

#106 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 10:50

Kury

Dobra podjąłem decyzje, więc tak:

w paszy na 50kg-pszenica 20kg,qq 10kg,jęczmień 10kg,owies 10kg+polfamix avimix [bo dużo tańszy, i ma więcej wapnia,a kredy nie będę dawał to avimix uzupełni]

Soi na razie nie będę dawać bo nie mam do niej dostępu. Wybieg mają duuuuży więc nie będzie problemu z brakiem jakiś witamin, białka. Śruta będzie mielona średnio grubo [nie na mąkę]. A potem zobaczymy. Dzięki, w szczególności poprostumateo ^^

#107 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 13:22

Kury

Mieszanka nie zła chociaż ja niegdyś opierałem swoją głównie na pszenicy i dałbym np więcej pszenicy zamiast jęczmienia albo owsa.
Nie ma za co dziękować. Ja sam uczyłem się z tego forum jak zbilansować żywienie drobiu. Co prawda z innych stron też korzystałem, ale tutaj jest możliwość wymiany swoich spostrzeżeń z innymi hodowcami. Ja już sobie obliczałem i opłaca mi się stosować śrutę sojową i koncentraty bo kury odwdzięczają się znacznie lepszą nieśnością i odpracowują te produkty z nadmiarem :)

#108 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 14:53

Kury

Jak można wiedzieć to jaki dajesz koncentrat i ile? 

Z owsa nie chciałbym rezygnować na razie bo mam po tegorocznych żniwach. Jak go skończę to zamiast niego dam więcej 10 kg pszenicy czyli będzie 30kg pszenicy, 10 kg jęczmienia i 10qq.

Na razie czekam na początek lutego bo wtedy będę dokupował kur około 40szt. Jak zrobić paszę to już mam  B). A takie pytanko może być taka śruta [chodzi mi o grubość] dla niosek? Zdj. w mojej galerii. Ile Ci kura dziennie zje takiej paszy na szt? Czytałem że około 100g na szt. 

Edytowany przez dawidursus323, 31 grudzień 2014 - 15:00.

#109 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 15:03

Kury

Z braku dostępu innych koncentratów używam koncentratu z firmy Provimi lub de heus :) Są to koncentraty 30%, ale nie daje ich w takich ilościach. Do paszy dodaje 10-15% koncentratu. Do tego 10% poekstrakcyjnej śruty sojowej, witaminki, reszte uzupełniam pszenicą i kukurydzą. A i bym zapomniał... Węglan wapnia jeszcze żeby skorupka była mocna.

#110 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 15:17

Kury

A jak z moją śrutą?

Ile ci kura dziennie zje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 17:00

Kury

Twoja jest ok, ale trochę mało w niej białka :) 
Nie liczę co do grama ile zjadają bo nasypuje do korytek i automatów paszowych i jedzą do woli. Ale jedna kura pobiera nie co więcej jak 100g paszy.

#112 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 17:03

Kury

panowie s ten weglan to tkz kreda pastewna to ile tej kredy dawac na 100 kg paszy jaki udzial procentowy ma byc kredy pastewnej weglan  wapnia 95%

#113 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 17:27

Kury

5-10%

#114 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:59

Kury

poprostumateo-mi chodziło o śrute czy nie za grubo zmielana zdj. w mojej galerii   post nr.108

#115 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 11:14

Kury

Nie jest za grubo :) Ja już pisałem, że lepszy gruby śrut niż mąka. A jak kury mają dostęp do żwirku czy kredy pastewnej to będą miały ułatwione trawienie i rozdrobnienie pokarmu. 

#116 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 20:51

Kury

A ile można mieć kur na m2 kurnika i ile 1 kura powinna miec m2 wybiegu? Chodzi mi o wymogi ''unijne'' w chowie ekologicznym tzw. jajek klasy 0.

Mogę im wtedy dawać swoją paszę na zbożach? Ile mogę mieć kur bez rejestracji i żadnych ''formalności''?

Edytowany przez dawidursus323, 01 styczeń 2015 - 20:52.

#117 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 22:05

Kury

do 1 tys kur chyba jest bez zadnej dokumentacji itd

#118 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 06:21

Kury

Skąd masz takie informacje? Mi się wydawało że do 350szt albo nawet do 50szt. A jak w chowie niosek na jajka klasy 0 z wymogami na wybieg i kurnik?

#119 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 02 styczeń 2015 - 06:23

Kury

do 350. Ponad to już pełna biurokracja i stemplowanie jaj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 07:44

Kury

Czyli do 350szt nie muszę spełniać żadnych wymagań np.ile kur na m2 w kurnika albo ile m2 na wybieg dla kury, aby chów był eko [taki koło domu]? A powyżej 350szt jakie trzeba spełniać warunki? A jak bede mieć 400 niosek to kare [czy wybicie] dostane za 50szt czy na wszystkie?

Edytowany przez dawidursus323, 02 styczeń 2015 - 07:47.