Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kury

155 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 24 czerwiec 2012 - 13:24

Kury kupuj kury w 10-14 tygodniu zycia a nie 28 bo tak naprawde nie wiesz ile one na fermie były.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kury Dzisiaj, 03:02
  •  

#42 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 24 czerwiec 2012 - 14:15

Kury Kolego zacznijmy od tego że tamte 10 kur wcześniej napewno nie znosiło po 10 jaj dziennie, po drugie lepsze rozdrobnienie paszy wpływa na szybsze trawieniew przewodzie pokarmowym i w dodataku duża cześćzsotaje strawiona, a nie wydalona z kałem, kolejna sprawa jest taka że jeżeli kupiłeś z dużych kurników to one w praktyce koniczą swój okres nieśności, tam jeżeli jest odczuwalny jż spadek nieśności wszystko zostaje sprzedane, bo za 3 miesiące w takim kurnik 1000 kur bedzie znosiło 100 jaj wieć próg opłacalności wychodzi, od 300 kur powinienes mieć około 240 jaj

#43 Share lu121

lu121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 19:59

Kury czyli jaka djagnoza? nic sie nie da zrobic? (a tak na marginesie wieszcie czy nie ale przy tych dziesieciu kurach to ialem 9-10 jaj)juz tak przeczowalem ze to byl blad kupna tych kur z duzej farmy, ale czy niec naprawde sie nei da zrobic?

jeszce jedna zecz.jak kupilem nioski i na drugi dzien bylo dwa pelne kosze jajek i dzien po dniu coraz mniej. to mnie dziwi wczesniej sie niosly a teraz po 3 tygodniach nie?nie sa takie stare skoro taka sytlacja miala miejsce.mysle ze tkwi problem w paszy. prosze o jakies rady.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 20:58

Kury Ja jednak myślę że problem tkwi w wieku kur są już za stare i koniczą okres nieśności teraz będzie tylko coraz gorzej i mogę się założyć ze kury maja więcej jak 28 tyg

#45 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, numizmatyka

Napisany 24 czerwiec 2012 - 21:56

Kury Kury przecież źle znoszą zmianę otoczenia , jedzenia. U mnie kury noszą nawet w wieku 3-4 lat, ale cały czas na wolnym wybiegu. A jak z jedzeniem? Jedzą dużo , mało od czasu zmiany otoczenia? Na pewno co innego dostawały na fermie i co innego u ciebie. A z ciekawości możesz powiedzieć ile dałeś za 1 sztukę?

Edytowany przez dawid5508, 24 czerwiec 2012 - 21:57.

Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

#46 Share lu121

lu121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 15:24

Kury 16zl za sztuke. z tym jedzeiem to tez roznie raz lepiej raz gorzej. tylko ze to tez moze byc przyczyna tego ze zmienilem w ciagu 3 tygodni pasze raz dawalem zmielona przenice i przenzyto i z dodatkiem paszy dla bojlerow, mialem doste przez pare dni do tej paszy puzniej nie mialem skad wziasc i nic nie dodawalem, dawalem sama przenice z przenzytem ale zmielonym i wtedy gwaltownie spadla ilosc jaj dziennie, od 4 dni zaczelem teraz dawac cale ziarna przenicy i przezyta z dodatkiem paszy kupnej dla niosek.moze w tym tkwi przyczyna.

#47 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 21:29

Kury Ja bym dawał taką mieszankę którą jedzą najlepiej, a następnie stopniowo zmieniał proporcje aż do takich do jakich masz największy dostęp. Odradzam paszę dla bojlerów ponieważ to głównie tuczy kury. Ja w zeszłym roku na targu kupiłem kury po 20zł które po ok. 3 tygodniach zaczęły nieść.

#48 Share lu121

lu121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 13:41

Kury dzieki kolego za podpowiedzi.a mam pytanie. kwoka ile na jajkach siedzi czasu?kwoka na jajkach siedzi, tylo w tym jest problem ze w krzakach gniazdo se zrobila i nei wiem jak sie wykluja czy przezyja bo nigdy ie mialem z tym doczynienia. tak myslalem przeniesc je do zamnkniejtej budy razem z kwoka ale ciekaw jestem czy tam bedzie tez chciala na nich siedziec.

#49 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 22:22

Kury Zacznijmy od tego czy masz koguta. Jeżeli nie to zapewne jajka które wysiaduje kura są niezaradne i nici z kurczaków( aby to sprawdzić zbliżasz jajko do ucha i delikatnie nim potrząsasz, jak chlupocze to znaczy że czyste i do wyrzucenia), jeżeli masz koguta to po 3 tygodniach ( +- 1 dzień) powinny się wykluć chyba że są zaziębione przez złe wysiadywanie kury ( w tedy delikatnie nożykiem robisz dziurkę po stronie gróbszej jaja i sprawdzasz czy jest tam rozwinięty kurczak czy nie. Jak nie ma, albo w małym stopniu to wyrzucasz to jajo i tak z każdym, ale dopiero po upływie tych 3 tygodni + 1 dzień!!!) . Dobry pomysł z przeniesieniem o ile się coś wylęże i dodatkowo możesz kupić lampę kwokę która da dodatkowe ciepło kurczakom

#50 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 26 czerwiec 2012 - 23:59

Kury Co sadzicie o hodowli i sprzedaży kur ozdobnych?? Mam ich trochę, różne gatunki... Jestem ciekawy opłacalności, czy da się zarobić??? Jako dodatkowe mile zajęcie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lu121

lu121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 18:09

Kury kolego koguta to ja mam ale jednego na 330 kur to trudno powiedziec czy akurat ta kure dopadl. wiem ze od bojlerow pasza nie jest wskazana dla niosek ale jak ja dawalem to byly jajka , co tu duzo mowic w tej paszy jest bialka i witamin, moze znasz sie na tych proporcjach bo juz mie szlak trafia niechca mi sie niesc dalej. jesli mozesz to podpowiec czy wystarczajaco maja bialka i roznyh innych mineralow zeby znosily jaja. daje kupna pasze 20kg na dwa dni oddzielnie od zboza, (dziennie 10kg) skladniki w tej paszy: Białko surowe 15%, Włokno surowe maks 6%, olej i tluszcze surowe 2,7%, popiol surowe 10.5%, lizyna 0.72%, metionina 0.32%, wapn 2.4%, sod 0.16%, fosfor 0.43%. nazwa paszy unipasz. i przenice zmieszana z owsem i przezytem owsu okolo 20% a przezyta okolo 15%. ziarna cale nie srutowane.

#52 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 21:39

Kury A nie moźna poprostu parze dla niosek??? Ja stosuje i się niosą. Fakt teraz jest mniej jajek ogólnie bo się regenerują

#53 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 17:23

Kury Kolego zacznijmy od tego że owies jest trudno a nawet bardzo trudnym ziarnem do strawienie dla drobiu, nie rozdrobniony jest praktycznie NIE trawiony, rozdrobniony w małej ilości, owies proponuje zastąpić soja też duża zawartość białka dobrze przyswajalnego, i pierwszy najważniejsza sprawa śrutowanie ziarna !!!!, Ja proponuje jeszcze do tego mieszać kukurydze i kredę paszową, a także witaminy do wody :)

#54 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 21:28

Kury @lu121 Co do proporcji pasz to ja się nie znam może ktoś inny ci podpowie. Owsa nie powinno dawać się kurom tak jak mówił @Przemko. Ja kurom daje głównie pszenice, pszenżyto i w małych ilościach pasze i kukurydze. Zgadzam się z przedmówcą w sprawie kukurydzy bo sam daje swoim kurom nie rozdrabniając ją. A co do kwoki musisz poczekać pewien czas i zobaczysz co z tego wyniknie.
@vbox33 Dobry pomysł z kurami ozdobnymi bo sam bym kupił, i na targach też by się kupcy znaleźli. Z skąd jesteś?

#55 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 16:14

Kury Jestem z Łódzkiego z powiatu Tomaszowskiego:)

#56 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 01 lipiec 2012 - 19:49

Kury Sąsiad ma 20 kur i mówi ze ma 15 jajek na dzień i daje tylko owies w całości, jest to możliwe zeby miał tyle jajek? Ja mam 29 kur i mam dziennie 17-22 jajek i daje pasze gotową z nutreny czasami troche do koryta pszenice i czasami parowane ziemniaki z witaminami i srutą, to widać ze na owsie ma lepsze wyniki ale coś mi się nie chce w to wierzyć.

#57 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 21:22

Kury @vbox33 niestety mieszkasz ładny kawałek ode mnie
@dentka17 jest to możliwe żeby tyle znosiły bo u mnie przez jakiś czas było 10jaj na 12 kur aż do czasu gdy nie weszła ptasznica ;[ . Co do dawania samego owsa coś nie wierzę musiał dawać coś więcej np kukurydze, zielonkę,jakieś inne zboże albo pasze. Moim zdaniem jest to nie osiągalne żeby była taka ilość jajek przy dawaniu samego owsa. :)

#58 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 02 lipiec 2012 - 10:23

Kury Czytałem ze przez pierwsze 4 miesiące kury niosą się najlepiej, a on i ja mamy juz prawie roczne kury. Jak moje zaczynały się nieść jesienią to na 30 kur miałem po 26-28 jajek dziennie. On daje sam owies czasami jakieś skurki od bananów zeby podziobały i inne takie rzeczy, a pasze daje tylko jak już mu się naprawde słabo niosą pewnie po wypierzaniu, zielonki też daje on i ja ale ja więcej bo on ma jeszcze kucyka, u mnie kukurydzy w całośći nie chcą jeść musi być ześrutowana. Też uwazam że sąsiad ściemnia bo jakby była taka wydajność to na fermach by dawali całe ziarno owsa do koryta i by mieli nalane a nie srutowali kilka rodzaji zbóż potem jakieś premiksy zakwaszacze i inne dodatki.

#59 Share bugjo22

bugjo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 11:01

Kury jest mozliwe ze tyle zbiera co drugi dzien :)
a ja mam takie pytanko mam pare kurek tak na wlasny uzytek strasznie jajka pija.dostaja pelnoporcjowa pasze pszenice trawe z kosiarki i woda do oporu.cos im brakuje?jak zapobiegac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 14:37

Kury O co drugi dzień to mogę się zgodzić, ale nie co dziennie. :)
@bugjo22 nie rozumiem o co ci dokładnie chodzi, możesz wytłumaczyć?