Przemko

Kury

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hatetusk    1

Możesz robić tak jak piszesz -ale mozesz też postawić im gdzieś jakiś pojemnik z piaskiem lub żwirem i wymieszać to z kredą choć nie powiem ci w jakich proporcjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

na 10l wiadro to garść to może nawet troche mało. Zaszkodzić napewno niezaszkodzi. Jakieś witaminki możesz też im razem mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Tylko za nie wiem czy częste dawanie takich witamin do wody jest dobre. Ja się w to nie bawie tylko daje do paszy i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakie witaminy dajesz im do paszy?

Hmm a z witaminami do wody to pierwszy raz spotykam się że stwierdzeniem że mogą zaszkodzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Witaminy chyba Mix-Wit jutro się jeszcze upewnie.

Ja nie mówie ze moga zaszkodzić ale ja wole dawać do paszy, bo jak zbyt dużo dasz do wody to biegunki mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak daje im te witaminy do wody to faktycznie bardzo uważam.

I na ok 10l wody ( jedno poidlo ) wsypuje trosze na czubku lyzeczki do herbaty ,to jest mniej niż zalecana dawka na odwrocie opakowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Aha jak tak to ok. Te witaminy to proszek tak? Ja dawałem takie w płynie i strzykawką dozowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koszt polfamix'u A-Z to ok 15zł za 1kg. Kupisz to we weterynarii jak powiesz że chcesz dla niosek to dadzą Ci odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

To jeszcze cena dobra bo ja płaciłem cos około 10zł moze troche więcej za buteleczke witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabello4    0

Koledzy mam taki problem, mianowicie kury znoszą jajka o bardzo słabej skorupce. Możecie polecić jakieś dodatki do paszy, aby pozbyć się tego problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lu121    0

Witam. Mam pytanie,czytam wasze pytania odpowiedzi i zauwazylem ze dajecie srutowana przenice,przezyto. Ja daje w calosci wmieszana przenice z przezytem i dodaje do tego kupna pasze specjaln adla niosek (20%,30%) zaczelem je karmic tak 4 dni temu. To nie ma wplywu ze gozej beda sie niosly? Szczeze mowiac kupilem 3tygodnie temu 300sztuk niosek 28tygodniowych od hodowcy ktory trzymal je w katkach i dawal specjalna pasze. U mnie teraz chodza luzem i maja spory wybieg, ale na 300sztuk znosi mi sie okolo 60-80 jaj dziennie to jest bardzo malo. Sasiad mi doradzil wczesniej zebym mieli to praktycznie w mial wymieszal i dawal , tak zrobilem ale one slabo to jadly i rozwalaly strasznie i teraz przezucilem sie na cale ziarnka tak jak wczesniej dawalem swoim , wczesniej mialem 10 kur i tak je karmilem i znosily dziennie 9-10 jaj. Czy ktos mi cos podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego zacznijmy od tego że tamte 10 kur wcześniej napewno nie znosiło po 10 jaj dziennie, po drugie lepsze rozdrobnienie paszy wpływa na szybsze trawieniew przewodzie pokarmowym i w dodataku duża cześćzsotaje strawiona, a nie wydalona z kałem, kolejna sprawa jest taka że jeżeli kupiłeś z dużych kurników to one w praktyce koniczą swój okres nieśności, tam jeżeli jest odczuwalny jż spadek nieśności wszystko zostaje sprzedane, bo za 3 miesiące w takim kurnik 1000 kur bedzie znosiło 100 jaj wieć próg opłacalności wychodzi, od 300 kur powinienes mieć około 240 jaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lu121    0

czyli jaka djagnoza? nic sie nie da zrobic? (a tak na marginesie wieszcie czy nie ale przy tych dziesieciu kurach to ialem 9-10 jaj)juz tak przeczowalem ze to byl blad kupna tych kur z duzej farmy, ale czy niec naprawde sie nei da zrobic?

 

jeszce jedna zecz.jak kupilem nioski i na drugi dzien bylo dwa pelne kosze jajek i dzien po dniu coraz mniej. to mnie dziwi wczesniej sie niosly a teraz po 3 tygodniach nie?nie sa takie stare skoro taka sytlacja miala miejsce.mysle ze tkwi problem w paszy. prosze o jakies rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Ja jednak myślę że problem tkwi w wieku kur są już za stare i koniczą okres nieśności teraz będzie tylko coraz gorzej i mogę się założyć ze kury maja więcej jak 28 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Kury przecież źle znoszą zmianę otoczenia , jedzenia. U mnie kury noszą nawet w wieku 3-4 lat, ale cały czas na wolnym wybiegu. A jak z jedzeniem? Jedzą dużo , mało od czasu zmiany otoczenia? Na pewno co innego dostawały na fermie i co innego u ciebie. A z ciekawości możesz powiedzieć ile dałeś za 1 sztukę?

Edytowano przez dawid5508

Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lu121    0

16zl za sztuke. z tym jedzeiem to tez roznie raz lepiej raz gorzej. tylko ze to tez moze byc przyczyna tego ze zmienilem w ciagu 3 tygodni pasze raz dawalem zmielona przenice i przenzyto i z dodatkiem paszy dla bojlerow, mialem doste przez pare dni do tej paszy puzniej nie mialem skad wziasc i nic nie dodawalem, dawalem sama przenice z przenzytem ale zmielonym i wtedy gwaltownie spadla ilosc jaj dziennie, od 4 dni zaczelem teraz dawac cale ziarna przenicy i przezyta z dodatkiem paszy kupnej dla niosek.moze w tym tkwi przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Ja bym dawał taką mieszankę którą jedzą najlepiej, a następnie stopniowo zmieniał proporcje aż do takich do jakich masz największy dostęp. Odradzam paszę dla bojlerów ponieważ to głównie tuczy kury. Ja w zeszłym roku na targu kupiłem kury po 20zł które po ok. 3 tygodniach zaczęły nieść.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lu121    0

dzieki kolego za podpowiedzi.a mam pytanie. kwoka ile na jajkach siedzi czasu?kwoka na jajkach siedzi, tylo w tym jest problem ze w krzakach gniazdo se zrobila i nei wiem jak sie wykluja czy przezyja bo nigdy ie mialem z tym doczynienia. tak myslalem przeniesc je do zamnkniejtej budy razem z kwoka ale ciekaw jestem czy tam bedzie tez chciala na nich siedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Zacznijmy od tego czy masz koguta. Jeżeli nie to zapewne jajka które wysiaduje kura są niezaradne i nici z kurczaków( aby to sprawdzić zbliżasz jajko do ucha i delikatnie nim potrząsasz, jak chlupocze to znaczy że czyste i do wyrzucenia), jeżeli masz koguta to po 3 tygodniach ( +- 1 dzień) powinny się wykluć chyba że są zaziębione przez złe wysiadywanie kury ( w tedy delikatnie nożykiem robisz dziurkę po stronie gróbszej jaja i sprawdzasz czy jest tam rozwinięty kurczak czy nie. Jak nie ma, albo w małym stopniu to wyrzucasz to jajo i tak z każdym, ale dopiero po upływie tych 3 tygodni + 1 dzień!!!) . Dobry pomysł z przeniesieniem o ile się coś wylęże i dodatkowo możesz kupić lampę kwokę która da dodatkowe ciepło kurczakom


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co sadzicie o hodowli i sprzedaży kur ozdobnych?? Mam ich trochę, różne gatunki... Jestem ciekawy opłacalności, czy da się zarobić??? Jako dodatkowe mile zajęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj