Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej w "pochwie" w C-330

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 18 lipiec 2010 - 18:54

Olej w "pochwie" w C-330 Koledzy potrzebuję pomocy ponieważ nie wiem jak się zabrać za naprawę wycieku, a mianowicie od jakiegoś czasu poci mi się cała "pochwa" pod akumulatorem. Zdjąłem akumulator i zauważyłem, że w pochwie jest olej, a chyba nie powinno go tam być. Jesli ktoś to robił to proszę o pomoc jak po kolei się zabrać za naprawę tej awarii i na co ewentualnie uważać i czy jeśli tego jeszcze nie robiłem to zabierać się za to czy lepiej dać to jakiemuś mechanikowi??? Z góry dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej w "pochwie" w C-330 Dzisiaj, 03:38
  •  

#2 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:24

Olej w "pochwie" w C-330 na której prawj czy lewej i gdzie dokładnie się poci

#3 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:27

Olej w "pochwie" w C-330 Na prawej - czyli na tej co jest blokada. Olej leci z pod śrub do których jest przykręcony akumulator i z pod blokady.

#4 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:39

Olej w "pochwie" w C-330 Jedynie symering na półosi. Trzeba odkręcić koło zdjąć zwolnice, jeżeli z prawej strony to spokojnie symeringa włożysz przez ten dekielek od blokady który jest z góry bez odkręcania pochwy.
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#5 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:39

Olej w "pochwie" w C-330 Opcje są dwie - albo wyrobił Ci się uszczelniacz półosi zamontowany w pochwie którego wymiana jest dość kłopotliwa i pracochłonna albo poszedł uszczelniacz zwolnicy - nieco mniej pracy . U mnie ciekło na połączeniu zwolnica-pochwa i winien był uszczelniacz zwolnicy .

#6 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:51

Olej w "pochwie" w C-330 Czyli tak naprawdę rozkręcając to ustrojstwo należałoby odrazu wymienić oba uszczelniacze i przynajmniej byłoby pewne.

#7 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:54

Olej w "pochwie" w C-330 Ja to miałem tak że ,,mechanik robił mi hamulce nie wymieniając uszczelniaczy i po jakimś czasie sam musiałem wszystko robić bo na polu wszystkie zaczęły cieknąć we 2 to zajęło nam dzień roboty jeśli to uszczelniacz z zwolnicy to powinny hamulce ci zaginąc bo okładzinyu się ślizgają :D

#8 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:56

Olej w "pochwie" w C-330 Żeby mieć całkowitą pewność to najlepiej wymienić obydwa . Koszt uszczelniaczy jest niewielki tylko roboty sporo . Jak już będziesz miał zdjętą zwolnicę to sprawdź stan szczęk hamulcowych .

#9 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:57

Olej w "pochwie" w C-330 Właśnie - muszę sprawdzić co z hamulcem bo nie zwróciłem uwagi, były robione z rok temu

#10 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:04

Olej w "pochwie" w C-330 A jak robił☻eś hamulce to wymieniałeś uszczelniacze ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:06

Olej w "pochwie" w C-330 U mnie z tak zwanej fabrycznej szczęki okładzina spadła po 5 miesiącach :D Sprzedawca nie dodał ze to była fabryka " wuja Zdzicha Podróbki "

#12 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:07

Olej w "pochwie" w C-330 Nie wiem czy były wymmienione bo to jest ciągnik teścia (wtedy jeszcze nie teścia :D ) Teściu znając brak jego zainteresowania mechaniką nie pojęcia co tam było robione - natomiast ja chętnie podjąłbym się tego zadania i zrobiłbym ten wyciek - zawsze to nowe doświadczenie :D

#13 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:10

Olej w "pochwie" w C-330 To napewno taka sama sytuacja jak u mnie przy wyjmowaniu zwolnicy naruszyli uszczelniacz i cieknie. Powiem ci że i tak długo wytrzymało. A bez przesady nie jest to taka trudna robota tylko radzę kupić katalog części :D

#14 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:12

Olej w "pochwie" w C-330 A spoko katalog wezmę od swojego ojca :D

#15 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:12

Olej w "pochwie" w C-330 Zrobisz bez problemu. A dzień roboty w 2 to przesada. Jeżeli szczęki mokre to ino do wymiany, symeingi z dwóch stron. My w warsztacie często dodajemy dodatkowe nity na okładzinę nowych szczęk, zapobiega zerwaniu .
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#16 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:13

Olej w "pochwie" w C-330 Przy odrobinie zdolności manualnych na pewno dasz radę .

#17 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:18

Olej w "pochwie" w C-330 Tylko przygotuj sobie pomocnika bo sam możesz mieć problemy :D

#18 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:21

Olej w "pochwie" w C-330 Czyli raczej nie ma możliwości spierniczyć roboty ? :D Kiedyś dawno jak mnie to jeszcze za bardzo nie interesowało słyszałem, że trzeba uważać na blokadę - wiecie coś o tym - można tam coś zwalić ???

#19 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:23

Olej w "pochwie" w C-330 O tak z blokadą trzeba ostrożnie przy składaniu :D tam chyba żeby te widełki nie opadły mi jakoś łatwo poszło ale wiem że inni mieli z tym komplikacje :D bądź dobrej myśli :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:24

Olej w "pochwie" w C-330 Coś dokładniej... ? :D