KamilK199

Fendt 612(145km) czy MF 8120

Polecane posty

KamilK199    9

Witam mam zamiar kupic ciagnik 145km i w gre wchodza Fendt 612 i MF 8120.Który według was bylby lepszy. Pracowalby z agregatem uprawowo siewnym 3m,pług 5 skib obrotowy,transport no i agreagt 4 i 5 metrów pod uprawe kukurydzy czy ziemniaka.Prosze o porade...


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Pewny jesteś, czy takowy ciągnik pociągnie 5- skibowy obrotowy pług ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

znalazłem pług huarda teraz to jest kuhn i ma on odkładnie i lemiesze troszke wieksze od naszy grudziadzkich 30 a mam ziemie klasy III-VI i mysle ze mi pociagnie ktorys z nich:) a sam ma teraz nasza 5 grudziadzka i 4*40 zachodniaz przedpluzkami i moj Ferdke 595 daje rade:)


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Te traktory sie deko epokowo różnią, skrzynia Fendta nawet półbiegów nie ma a i traktor starszy...no ale ceny podobne 612 chodzą i po 90tys..Fendt prostszy w naprawie, bo to "dość" mechaniczny traktor uchodzący za woła roboczego. MF bedzie wygodniejszy, ale jak to MF i delikatniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszXIIX    0

Ja bym proponował Mf 8120 dlatego że młodszy i wygodniejszy będzie od Fendta 612 (no i chyba większy moment obrotowy ma od Fendta i więcej przyłożeń)to są tylko takie dane które sam porównałem z neta więc moim zdaniem Mf brać i tyle :D Albo zastanów się nad Fendtem 514c - 515c nowsza kabina Fendta no i dużo lepszy od MF popatrz sobie sam http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/102-fendt/645-fendt-favorit-509-c-515-c.html http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/106-massey-ferguson/856-massey-ferguson-8110-8160.html i zdecyduj Fendt to wiesz marka wyrobiona i trzeba za to zapłacić sporo,części drogie ale za to niezawodny i rzadko się psujący ciągnik

nie wiem ile chcesz przeznaczyć na Kupno ale jak na coś tańszego to MF bierz na pewno się spisze wybierz taki ciągnik który ci się jak najszybciej zwróci jak masz bardzo dużo pola to Fendt 514c-515c po oglądaj sobie te ciągniki na yt jak pracują w polu może to też ci pomoże :D.

 

Ja mam Deutz agrotrona 90km z 1998r. i pracuje u mnie w 30ha z pługiem 4skibowym a u mojego wuja też ma Deutz 85km z 98r pracuje z agregatem uprawowo-siewny 3m.( u nas tereny płaskie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Wiem kolego juz porownywałem na tej stronie ale dzieki:)wiem ze MF jest mlodszy i ma wiecej "bajerów" ale Fendt znowu to woł robocz, a jak trafi sie ladnego to bedzie chodzil i chodzil,mam okolo 70 tys. i wybor na ktoregos z nich musi pasc...;/

A na 514 czy 515 mnie nie stac trzeba miec co najmniej 120 tys:(


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszXIIX    0

aha :D ja bym był nadal za tym MF nie jest taka zła marka sam się nawet nad tym zastanawiałem ale o mniejszej mocy. A ile masz Pola (Ha) ? i jaki teren u ciebie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Ja mam 30 ha ale prowadze jeszcze dwie dzialalnosci i z czasem jest ciezko sie wyrobic;/ i do tego mam zamiar kupic mały kawalek jeszcze gruntu, ziemie u nas tak jak mowilem od III-VI,ciezkie ily i glina a takze piach,wszystkiego po trochu, ja tez duzo myslalem o tym Ferdku,sam mam Ferdka i jestem z niego zadowolony:)Tylko naprawialem juz troche ferdkow z lat 90 i wiem co je boli(przedni naped,elektrozawory). Ale chyba wlasnie postawie na tego Ferdka...


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszXIIX    0

i z dużych cen napraw nie zapominajmy o tym :D no ale tak jak ty to napisałeś bezawaryjności to chodzi i chodzi ale mi się wydaje Mf spokojnie by dawał radę i dużo większy komfort niż w tym 612 ;[

 

Co wybierzesz z tych dwóch to na pewno będziesz zadowolony tylko kupić w dobrym stanie to powinno ci na długo starczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszXIIX    0

Wiesz na zdjęciu wszystko ładnie wygląda :) dopiero się okaże jak pojedziesz i go obejrzysz chociaż tu jeden już duży plus że to z Niemiec może być zadbany i ma na pewno hamulce pneumatyczne nie to co z Francji ciągniki nie zadbane wo gule :/ i z hamulcami hydrauliczne (ale da się nawet w prosty sposób zrobić pneumatykę) wierz zdjęcie ci nie powie i opis czy rozmowa telefoniczna ze sprzedającym jaki jest stan tego ciągnika podzespoły taki jak silnik,skrzynia, hydraulika na to trzeba najbardziej zwracać uwagę żeby później w koszty się nie wpakować :/ wiem trochę o kupnie ciągnika bo nie dawno kupiłem Deutz i się z tym zeszło trochę tak jak mówię na zdjęciu wszystko inaczej wygląda i nie ma co się napalać za bardzo przy kupnie trzeba dobrze przejrzeć najlepiej weź jak będziesz jechał osobę która się zna na Fendtach.

a co powiesz o tym wiem że to sporo większa suma jaką chcesz przeznaczyć ale chociaż zobacz sobie (zawsze coś się może utarguje :) hehe) http://otomoto.pl/deutz-fahr-agrotron-150-tur-tuz-wom-A3163.html http://allegro.pl/item1158749512_deutz_fahr_agrotron_mk3_150km_2001r_50_kmh.html albo http://allegro.pl/item1158244133_deutz_fahr_agrotron_150.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ten Fendt z linku przeszedł dość normalną droge w Reichu, został pomalowany w całości i dostał nowe buty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Dzieki kolego za te linki,ale ja jakos nie jesem przekonany do ciagnikow deutz;/. Silniki owszem maja bardzo dobre ale reszte to nie za bardzo ostatnio robilem skrzynie w jednym, a kolega kupil sadowniczego nowego i 7 razy w ciagu roku u niego serwis byl bo to tu lecial olej a to to nie chcialo chodzic wałek. Moze akurat kolego Ty jestes zadowolony ale ja mam poprostu swoje przekonania:)ale dzieki ostatnio dochodze do wniosku ze strasze ciagniki do polowy lat 90 sa najbardziej udane i z tego co mi mowia koledzy mechanicy. Niestety nowe ciagniki sa naszpikowane elektronika i z jakoscia juz nie tak bardzo jak w staryszych dziadkach co maja po 20 lat,wiadomo komfort pracy jest ekstra ale czy wytrzymaja tyle samo co te co juz maja 20-30 lat?? ale jak mowile to moje zdanie...

 

Lacki to on ma typ "igiełka" i chyba nie badziew, ale sie oceni jak sie zobaczy:)


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszXIIX    0

nie no ja się z tobą zgadzam w 100% o tej elektronice i o tych nowych ciągnikach ponoć w 6cylindrowych Deutz jest bardziej udana ta skrzynia ponoć nie to zarżnięcia ale to tylko tak słyszałem niż w 4cylindrowych (ponoć tylko 12tyś h i trzeba wymienić skrzynię)(mówię o Deutz tak z 1998r do 2003r. bo coś takiego oglądałem i trochę informacji nabrałem o nich) ja ze swojego sprzętu zadowolony jestem nie należy jeszcze do tych nowych przecież to 1998r miałem pronara 1025A z 2004r.(od nowości) ale to już jest pomyłka jakaś ;/ tyle co ja miałem w nim usterek ah moim zdaniem to jakaś pomyłka wielka ten ciągnik tylko tyle że tani i tanie części a tak to wielkie badziewie. i to co trzeba patrzeć przy ciągnikach to nie rok tylko przebieg i czy jest oryginalny oglądałem Deutz z 2001r to facet praktycznie za rok chciał kase bo tam silnika praktycznie nie było a przebieg 7800h czy oryginalny tego nie wiem silnik kopcił mocno na czarno i jakoś dziwnie chodził od innych co oglądałem i strasznie zniszczony w środku ten ciągnik jeszcze jest chyba na allego od zimy stoi tylko zdjęcia zmienione już http://allegro.pl/item1158499026_deutz_agrotron_85_2001r_85km_zobacz.html

 

ponoć jeszcze dobre są te DF AgroStar też stare wydaje mi się że lepiej wygląda od 612 ale wygląd się nie liczy praktycznie w rolnictwie tylko ma pracować a nie stać :)

U mnie miał sąsiad kiedyś Fendta 612 no ale teraz ma Fendta 515 i mówił że to już komfort :) nie to co w 612 ale też z niej był zadowolony tylko na tyle co on pola ma to już może komfort się i przydaje z 200-250ha będzie miał on z rolnictwa się utrzymuje zawsze przypilnowane zboże itp. i jeszcze tam ma jakieś ciągniki JD itp.

 

Moim zdaniem niech każdy kupuje to co mu potrzebne i uważa za rozsądny wybór i niech będzie z niego zadowolony :) bo innemu się podoba inna marka itp. i nie patrzy czy awaryjny czy nie tylko później się tym przejmuje :) co kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Dokładnie kolego wyglad to nie wszystko,liczy sie cały ciagnik,jego masa,dlugosc rozstaw kól czy wysokośc, wszystko to ma duzy wpływa na prace:)Fendt np jest krotszy od Ferdka o 30 cm ale za to ciezszy o 500 kg. Powiem tak napewno w Fedndzie masz wiekszy komfort pracy jak w starej 80 czy w wiekszych 6;/,wiek nie gra za bardzo roli ale jak to mowila co rok,dwa jakies male ulepszenie weszlo co poprawia komfort pracy. Wczoraj był u mnie nazjomy elektryk i wstawial do nowego Deutz radio,koles dal podobno za niego 290 tys. i chyba z 110 koni ma,niestety był juz u niego serwis bo zaczol olej leciec z mostu;/

 

Ja zawsze powtarzam jak ktos kupi ladne i zadbane, i bedzie dalej dbał to dlugo pojezdzi a kazdy ma swoje zdanie na temat roznych maszyn.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszXIIX    0

no bo tak prawda :) jak ktoś dba i będzie dbał o sprzęt to będzie mu chodził i chodził :) te jakoś nowe Deutz mi się nie podobają wo gule nie wiem te stare maszyny moim zdaniem lepsze od tych nowych weźmy np. osobowy samochód mercedesa beczkę lub w124 silniki nie do zniszczenia praktycznie a teraz ;/ czemu takich samochodów niema co ci się zepsuje to tylko do serwisu bo sam nie zrobisz bo pod komputer trzeba podczepiać :/ ale co zrobić takie życie inni na tym zarabiają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Nio z tym mercedesm to tak jak mowisz po milion kilometrow robia dieselki stare i chodza. Z ktorych okolic Polski jestes kolego??


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Z geofrafi mature sie zdało to kojarze:)hehe


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Naprawy fendta nie muszą być drogie. Tryby, tarczki można dorobić, korbowody, tuleje, tłoki i wał można dopasować od czegoś innego(o zbliżonych parametrach).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

"Takie oszczędzanie jest nic nie warte."

 

 

Tak się składa, że w mojej okolicy facet świadczy usługi, ma 3 sieczkarnie i 7 ciągników, w tym agrotrona k110, john deere premium 6330, 2 fendty 512 i każdy z nich robi ok 1000 godzin rocznie, jednym z nich pracownik miał wypadek, atak przedniego mostu miał kosztować 5tys zł, w Starogardzie Gd. dorobili mu za 1000zł i już ponad 2 lata chodzi, więc nie pie@#$l mi takich głupot, że nie warto. Jasne, jeśli masz nadmiar kasy możesz kupować oryginalne części, jak jestem zdania, że sprzęt jak na siebie zarobi i jest wychodzony, to się go wymienia. Kiedyś pewien mechanik powiedział, że ci, którzy za dopłaty remontują 360 powinni być ukarani. Miał rację, bo co da wpakowanie 5tys w 360, która jest warta 8? Te dzisiejsze części i tak się rozlecą po ok 2000 mth(mówię na przykładzie silnika 3p).To już lepiej pojeździć po handlarzach, poszukać i kupić zetora za 15tys. Ciszej w nim, lżej wchodzą biegi, mocniejszy jest, ma mocniejszy podnośnik, most tylny nie wyje, pali tyle samo, ma kabinę, a nie jej namiastkę i na pewno posłuży dłużej no i odchodzi babranina w smarach. Na 20 zetorów 4 nadają się do kupienia.

Edytowano przez look19

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj