Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie KONI

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 13:20

Żywienie KONI Witam! :)
Chciałbym, abyśmy w tym wątku wymienili się informacjami odnośnie żywienia KONI!
Jakie pasze stosujecie w ich żywieniu? W jakich ilościach? W jakim czasie (danego dnia)?
(okres letni/zimowy, jak również ze względu na grupy wiekowe, rasę i przeznaczenie)

Co sądzicie o żywieniu koni sianokiszonką? Czy ktoś z Was stosował taką paszę, a jeżeli tak to w jakiej formie była przygotowywana i jakie jej ilości były skarmiane? Co poza sianokiszonką dostawały konie? Jakie widzicie plusy i minusy przy żywieniu koni sianokiszonką? Ja spotkałem się z taką paszą dla Hucułów na czas zimy, poza sianokiszonką otrzymywały owies (szczególnie karmiące klacze). Sianokiszonka była w balotach koni było dużo więc zdązyły ją zjeść (przynajmniej jeden balot - nie psuła się), była podawana na polu - na sniegu. Myślę, że to dobre rozwiązanie dla koni, które mają problemy z pyłem i kurzem w sianie, ale przecież zawsze mówiono, że siano jest niezastąpione i można je w takich sytuacjach moczyć. Jakie jest wasze zdanie? Myślę, że największy plus to krótki czas potrzebny do przygotowania dobrej sianokiszonki, a przy sianie nie zawsze pogoda dopisuje, a przecież dla koni powinnobyć jak najlepszej jakości?
Co sądzicie?

Jakie pasze stosujecie w ich żywieniu? W jakich ilościach? W jakim czasie (danego dnia)?
(okres letni/zimowy, jak również ze względu na grupy wiekowe, rasę i przeznaczenie)

Pozdrawiam! MARTINUS :(
-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie KONI Dzisiaj, 20:36
  •  

#2 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 28 czerwiec 2007 - 09:41

Żywienie KONI ja nie stosuje sianokiszonki ale wiem że konie ją lubią i dobrze sie chowają.
ja swojemu koniowi daję obrok czyli niecałe 2 litry osypki (śruty) i mieszam ze sieczką ze słomy a następnie polewam wodą. i oczywiście siano a w lecie trawa. czasami jakaś marchewka. taką porcję dostaje 2 razy dnia (rano i wieczór) a w południe wypuszczam na wybieg niech się popasie. jeśli chodzi o czas to różnie zadaje. jeśli jest wyjazd w teren to nawet daje o 5 rano a tak normalnie to ok 8 (jak sie wyśpie :( )wieczorem to tak o 8. (w zimie wcześniej o 6)

#3 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 22:00

Żywienie KONI Sianokiszonka jest bardzo dobrą paszą dla koni przy zachowaniu pewnych środków ostrożności. Nie może to być pasza zamarznięta, zepsuta, bal w miare szybko skarmiony ponieważ może powodować kolki a u klaczy ciężarnych nawet poronienia. Konie bardzo chętnie jedza sianokiszonke, lepiej żeby była w niej wyższa zawartość suchej masy niż w kiszonce dla bydła. dawkowanie najlepiej z sianem ok 5 kg w zależności od konia.
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 18:17

Żywienie KONI Hej At_horses! :(
Czyli, że sianokiszonkę zadajesz razem z sianem?
Taką sianokiszonkę dla koni, to pewnie można sporządzać tylko w owiniętych balotach, bo taka z pryzmy to po otwarciu silosu była by i dobra ale pewnie tylko przez jakiś czas? Jak szybko trzeba skarmić taki jeden balot sianokiszonki?
Czym karmisz swoje konie i w jakich ilościach?
Pozdrawiam! :)

#5 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 21:49

Żywienie KONI Witam.
zacne od końca. Skarmianie beli kiszonki jak najszybciej najlepiej w ciagu dnia... powiedzmy że do max 3 dni ma jeszcze w miare wysoka wartosć. co do karmienia to zależy od wielu rzeczy, dostępności paszy, wieku, płci, pracy ogólnej kondycji...
lato trawa siano na noc - uzupełnienie włukna, klacze matki owies ok 2-4 kg(płatki)
zima siano(ok 400kg/ 35 koni na dzień) sianokiszonka jak jest w nadmiarze, owies
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#6 Share MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 14:26

Żywienie KONI Hej At_horses! :(
Jakiej rasy posiadasz konie? Dużo masz klaczy?
Do jakiego wieku odchowujesz źrebaki, tzn sprzedajesz je jako roczniaki, czy później? Jak odchowujesz źrebaki (ogólnie i jak je żywisz)? Płatki owsiane tzn gnieciony owies?
Hodujesz coś jeszcze prócz koni?
Pozdrawiam! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 11:30

Żywienie KONI Jaka jest obecnie cena za kg żywca źrebięcego że tak powiem?Do jakiej wagi i przez ile trzyma się źrebaka?

#8 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 14 listopad 2007 - 22:06

Żywienie KONI ja karmie tak rano pół bala siana na konia (nie wiem ile to kilo , oczywiście małe bale ) 1-2 kg owsa po południu też sianko (w lecie trawa) i 1 dużego buraka no i wieczorem tak samo jak rano.
Forza JUVE!!!

#9 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 22:04

Żywienie KONI To zależy co ten koń robi. Jak tylko pirdzi w stajni to nie musi nic specjalnego jeść a najlepiej jak hasa sobie po trawce i ma wodę do picia. Co do sianokiszonki moim zdaniem to nie pasza dla koni choć słyszałem że w SK Golejewko kiedyś spasali sianokiszonkę z lucerki bo pieczarkarze narzekali że grzyby nie rosły.
The Truth Is Out There

#10 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 00:32

Żywienie KONI lucerna i kończyna to najgorsze co może być dla koni.. po tym może wystąpić dość często kolka tym bardziej jak jeszcze wilgotność tej paszy jest zbyt wysoka..

#11 Share Arowana14

Arowana14

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 09:30

Żywienie KONI

Jeżeli chodzi o pasze do koni to ja głownie swojego karmię sianem i owsem. Od czasu do czasu je też sianokiszonkę, ale nie daję mu jej za dużo. Mam konia w pełni wieku, więc owies podaję w ziarnach, nieśrutowany. Tutaj możecie poczytać więcej ożywieniu koni: http://www.optifeed.pl/zywienie-koni

Edytowany przez Arowana14, 13 lipiec 2016 - 09:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share PaszeNasze_pl

PaszeNasze_pl

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 13:24

Żywienie KONI

Akurat jeżeli chodzi o żywność,karmienie bydła to możemy pomóc podczas wyboru odpowiedniej paszy bo właśnie tym zajmujemy się na co dzień,w razie pytań jesteśmy do dyspozycji na forum.