Zaloguj się, aby obserwować  
1rajdzik

Spodziewana podwyżka cen skupu żywca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1rajdzik    15

Jak szybko rośnie u was cena skupu ? Bo u mnie w ciągu trzech tygodni z 3.2 zł/kg do 4 zł/kg netto za masę żywą. Tylko się cieszyć, choć mam kilkanaście sztuk na dziś, to wiem że na nich nie stracę... Może doleci jakaś premia jeszcze bo rozliczam się wg WBC... :(


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ja mysle ze to nie bedzi tak dlugo trwalo jaskis miesiac gora dwa i cena polecji znowu (jak ja to oceniem) na cene stabilna (przez dlugi czas utrzymywala sie w granicach 3zl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

Ja dzisiaj też bym odwieźć świnie do skupu i dosnałem lekkiego szoku!Bo cena z 3 zł podskoczyła na 3,60 netto!Kurcze wkońcu jakaś powyżka!! Dobre i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

u mnie teraz poubojowo jest po 4,6 podstawowa, ale zawsze odkad pamiętam swinki na lato drożały, w tamtym roku dobiło do 5,1, jak bedzie w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no a w tym roku wbc za E juz teraz jest 5.4 dzisiaj sprzedalem a ma podobno zywiec dojsc do 5zl wiec wbc bedzie dobrze ponad 6:) i oby tak caly rok:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ale już świniaki idą w dół u Dudy podstawa to 5,10zł a niewiem czy to celowe aby ludzi zmylic czy tak jak slyszałem że jest naplyw półtusz z zachodua my zrobiliśmy sprzedaż chyba roku wczoraj na wagę żywą po 4,4 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

u mnie idzie w gore cena. ostatnio ojciec byl to przyjechaly do pkt skupu dwa samochody ciezarowe i nie wiem, czy udalo im sie je zapelnic tucznikami. cena: 4,20 (w tym vat). a bedzie wiecej :(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

u mnie gadalem z przedstawicielem firmy ktora ode mnie bierze i mowi ze majka o 25%mniej swin niz miesiac temu a za miesiac przewiduja ze ma byc jeszcze o 30%mniej!!czyli musza isc w gore...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Słyszałem, że jak na żywą przekroczą 4 zł to sprowadzą z zachodu taniej i zapchają rynek i świnie znów będą tanie. Dzisiaj na południu Polski podobno żywe po 5 zł :( (pewnie są jakieś warunki aby tyle dostać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
u mnie gadalem z przedstawicielem firmy ktora ode mnie bierze i mowi ze majka o 25%mniej swin niz miesiac temu a za miesiac przewiduja ze ma byc jeszcze o 30%mniej!!czyli musza isc w gore...

 

bo to jest tak że gdy cena spadała to "mali" zaczęli sprzedawać też maciorki i automatycznie skończyły się tuczniki... i tak w kółko będzie - koniunktura się polepsza to zaś zostawią na maciory i będzie górka . eh szkoda gadać


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1
Słyszałem, że jak na żywą przekroczą 4 zł to sprowadzą z zachodu taniej i zapchają rynek i świnie znów będą tanie. Dzisiaj na południu Polski podobno żywe po 5 zł :) (pewnie są jakieś warunki aby tyle dostać)

ja jestem z południa polski i płaciliśmy z żywieć w środe 4,50 za kilo ,,,cena będzie rosła i dojdzie do 5zł raczej na pewno....a wszystko przez tych drobnych producentów któży zaczynają chować świnie jak się opłca , :( a ja mało płacą to wybijają lochy.....wachania cen nie były by takie duże gdyby nie to zjawisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Dzwoniłem dzisiaj do jednego zakładu i powiedzieli mi, że bardzo gwałtowne spadki cen będą w najbliższym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj