Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łańcuchy u opasów

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2012 - 22:35

Łańcuchy u opasów Tak,tak... agresją i atakiem na niego wiele zwojujesz.Byk będzie się bronic i może Tobie zrobić krzywdę.Sam na jego miejscu próbował bym się uwolnić
Spróbuj podejść je pojedynczo i po dobroci a lepiej na tym wyjdziesz, a brak rogów to może być później problemem bo nauczyć się mogą zwalać ten łańcuch

Spokojem więcej zdziałasz jak złością i siłą a siły im nie brak przecież.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łańcuchy u opasów Dzisiaj, 18:09
  •  

#22 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 20:59

Łańcuchy u opasów @KRISTOFORn jak najbardziej masz racje agresja rodzi agresje, i nie zmienia tego fakt że są to relacje człowiek zwierze. Zwięrzęta lubią wiedzieć co się wokół nich dzieje zawsze spokojnie pokazać się, swoje zamiary i bez żadnych gwałtownych ruchów. A wiadomo że czasami niestety po prostu trafią się wredne sztuki.

#23 Share Fryndzel17

Fryndzel17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 17:56

Łańcuchy u opasów Witam, dało rade uwiązać i poszło bardzo gładko dałem każemu zastrzyk "głupiego jasia" wyszło po 2zł za sztukę i były łagodniutkie przez jakis czas, tak że przyzwyczaiły sie powoli do łańcuchów, bez większych problemów. :D

#24 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 20:03

Łańcuchy u opasów nie będę zakładał nowego tematu. może coś poradzicie, mianowicie mam bydło na uwięzi co jakiś czas wymieniam łańcuchy na nowe i zdarzy się ze duża sztuka rozerwie łańcuch i potem problemy. znalazłem obroże dla bydła z materiału jakiegoś wyglądające jak pasek od spodni czy ktoś z was takie obroże stosuje dla byczków

#25 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:konie, hodowla bydła mięsnego,

Napisany 10 listopad 2013 - 23:59

Łańcuchy u opasów U nas takie mieliśmy w zeszłym roku, jak jeszcze wiązaliśmy byki. Takie jakby parciane z nylonową nicią. Mocne są i nie wrzynają się w karki. Polecam, bo przedtem mieliśmy łańcuchy i jak który bardzo szalał, to ciągle kark rozwalał.

#26 Share SGRagrofarm

SGRagrofarm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 22:18

Łańcuchy u opasów Po przeczytaniu tego tematu jestem pewien że opasy to tylko w kojcach wolnostanowiskowyh a jeszcze niedawno doradziłem koledze że na łańcuchach jest lepiej bo mu więcej wejdzie a u siebie mam nie wiązane i wiem że tak zostanie zawsze.
Troszkę sie bodą i po sobie skakają jak mają tak od 300 do 500 kg a tak to spokuj

#27 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 21:23

Łańcuchy u opasów Ja trochę "zmodernizowałem" łańcuch na którym byk był wiązany tzn. odcinek z trzema kółkami odciąłem i dołączyłem do tzw. "kręcenia", resztą z tego odcinka przedłużyłem tę drugą część łańcucha z werblikiem i na nią założyłem dętkę (wąż ogrodowy byłby lepszy). W ten sposób zapięcie łańcucha było na dole i prawie cała szyja była opasana łańcuchem z dętką. Zdało egzamin...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 17 luty 2015 - 12:45

Łańcuchy u opasów

temat dawno nie aktywny ale sie podepnę może ktoś odpowie... chciałbym się dowiedzieć ile opasów utrzymam na 38 m2 luzem a ile jeśli bym je wiązał? dodam ze chciałbym trzymać dwie grupy wiekowe.

#29 Share massey-255

massey-255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 październik 2016 - 20:04

Łańcuchy u opasów

Witam mógł by ktoś coś więcej powiedzieć o tych pasach do wiązania opasów?Jak jest z ich wytrzymałością w praktyce,czy są problemy z późniejszym poluźnianiem itp.

#30 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 19:58

Łańcuchy u opasów massey-255 U mnie były te pasy wytrzymują nie zdarzyło sie żeby się któryś rozerwał. Z poluźnieniem nie ma problemu. Od ponad roku już nie używamy. Bydło luzem. Pozdrawiam mam nadzieje, że pomogłem.

#31 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 20:43

Łańcuchy u opasów

Można prosić o link do tych pasów dla byków? 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#32 Share massey-255

massey-255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 21:47

Łańcuchy u opasów

Dzięki za odpowiedz.Chyba zrobię Angusowi prezent na święta i kupię ten pas ;) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Ziomster720

Ziomster720

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 listopad 2016 - 00:27

Łańcuchy u opasów

Cena paska około 20 zł dopinasz do łańcucha około 50-80 cm wedle upodobań. U mnie stoi tak jakieś 20 sztuk :D Używa się je do oznaczania bydła w oborze wolnostanowiskowej, i do przypięcia transporderów. Co do wytrzymałości to łańcuchy szybciej się uszkadzają niż te paski. Do niewyrośniętych sztuk niekiedy trzeba wypalić dodatkowe oczka w pasku. Zakładam je ze względu że mogę wykorzystać porwane kawałki łańcuchów. edit: dodam jeszcze że zdarzają się wrośnięcia ale to 1 na 100 :D

Edytowany przez Ziomster720, 05 listopad 2016 - 00:29.