Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łańcuchy u opasów

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 21:00

Łańcuchy u opasów Witam mam pytanie dotyczące opasów. Mam około 20 sztuk w oborze uwięziowej przerobionej ze starej tuczarni.. Jest koryto około 50 cm wysokie i na tym zamontowany ceownik..do tego są przywiązane byki na łańcuchy..często się wcinają w szyję.. wiecznie smród, kłopoty wyciąganie.. Jakie są na to sposoby. Czy ma to wpływ na wzrost tych zwierząt?? Może mi ktoś poradzić.
PRezeS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łańcuchy u opasów Dzisiaj, 01:58
  •  

#2 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 16 lipiec 2010 - 21:38

Łańcuchy u opasów Na pewno będzie to miało wpływ na dzienny przyrost masy ponieważ jest to duży dyskomfort dla zwierzęcia i ból. Może masz za cienkie łańcuchy spróbuj kupić o większych ogniwkach. My też tak mieliśmy z niektórymi sztukami ale nie miałem ich tyle max 3-4 sztuki to owijaliśmy łańcuch gumą z dętki od roweru najlepiej i pomagało.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#3 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 21:38

Łańcuchy u opasów No pewnie ze ma... przecież je to boli i słabiej jedzą przez to... ja np nigdy nie dopuściłem do tego żeby aż tak mocno się wrósł łańcuch bykowi... a smród tzn z tego mięsa??? Załóż im obrożne albo na łańcuch naciągnij pas(waz strażacki) mniej się będzie wrastać ale i tak trzeba pilnować tego :D jak 20 szt to nie masz aż tak dużo tego wiec np jak byś co miesiąc spr naciąg łańcucha to byś uniknął wrzynania się... ale jeśli to mięso tak śmierdzi to fuj jak można było do takiego czegoś doprowadzić,,, sorry ze tak jakoś nie spójnie napisałem :D

#4 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 22:51

Łańcuchy u opasów Jeżeli łańcuchy wrastają w karki to najprawdopodobniej masz za ciasno wiązane, rób więcej luzu na szyi wtedy łańcuch się przesuwa i nie wrasta a przynajmniej takie przypadki są bardzo rzadkie.

#5 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 06:10

Łańcuchy u opasów Poluzuj im te łańcuchy to nie będą się wrastać. Ja takich problemów nie mam, a mam ponad 50 sztuk na uwięzi
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#6 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 17 lipiec 2010 - 06:14

Łańcuchy u opasów Ja zawsze jak się wrastają łańcuchy to biorę kawałek węza gumowego i potem już spokój, Jednak nigdy nie doprowadziłem do tego ze zaczęło śmierdzieć mięso...
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#7 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 17 lipiec 2010 - 07:02

Łańcuchy u opasów Oczywiście ze na przyrost ma to wpływ negatywny, rada, najlepiej jakbyś kupił łańcuchy o grubych i dużych ogniwach , ale jak i one będą opięte i się nie ruszać to i one się wrosną także łańcuch musi się dawać poruszać po karku, miałem taki jeden przypadek, byk miał faldę i łańcuch zawsze stał w jednym miejscu trzeba było mu owinąć łańcuch i przesunąć..

>>>>>> 

#8 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 08:12

Łańcuchy u opasów Ja tylko u małych byczków stosuję wiązanie za szyję gdy trochę podrosną to wiążę ich za rogi.
red power

#9 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 08:14

Łańcuchy u opasów My przy krowach mamy takie jakby obroże szerokie ok. 4 cm z jakiegoś splotu materiału i nie wrasta, masz przy tym regulacje tak jak przy pasku od spodni

#10 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 08:43

Łańcuchy u opasów Wystarczyło by abyś raz na tydzień przeszedł i zobaczył czy nie uciska ich w szyje, u mnie stoją na łańcuchach i małe byki po przekroczeniu jakichś 200kg dostają gruby łańcuch aby go nie zerwały od tego czasu wystarczy zmienić ok. 3razy łańcuch czepiając byka na czas założenia za rogi, jak się dba tak się ma nie można dopuścić do tego aby zwierze leżało na mokrym oborniku lub miało werżnięty łańcuch takim ludziom co nie dbają powinni odbierać zwierzęta oraz dawać surowe kary nawet więzienie, trzyma się tyle ile da się wyhodować w tych warunkach co mamy
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 09:10

Łańcuchy u opasów Jak się daje jeść to wystarczy spojrzeć jak wygląda łańcuch na karu. Powinien mieć trochę luzu na dole. Jeśli dolega do skóry to jest za ciasno.
Za rogi?? Tam tez głowa rośnie i łańcuch będzie za ciasny po pewnym czasie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 09:16

Łańcuchy u opasów Staraj się co pewien czas kontrolować luz na karku
Zobacz też czy łańcuchy nie są za krótkie tzn czy byk może podnieś głowę ponad grzbiet bo jak będzie za krótki to też będzie się wrastał

#13 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 10:41

Łańcuchy u opasów Mieliśmy ten sam problem byki na pewno nie miały za ciasno bo nie raz nawet uciekły z łańcucha, a ogniwka była najgrubsze jakie można było dostać. Teraz na każdy łańcuch naciągamy jakiś waz i wszystko jest ok
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 13:42

Łańcuchy u opasów Ja mam łańcuchy z drobnymi ogniwkami.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#15 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 13:56

Łańcuchy u opasów Śmierdzi to miejsce gdzie się wcina łańcuch,,właściwie te upały robią swoje...zrobiliśmy luźniej z tydzień temu i dłużej są wiązane..jest inaczej. zobaczymy z czasem co się będzie dziać.Najgorzej u takich 600 kg gdzie kark jest spory, ale może spróbuję owinąć łańcuch. A jakie pasze stosujecie dla opasów..chodzi mi o treściwe.
PRezeS

#16 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 16:55

Łańcuchy u opasów Śrutę i jak jest to sanobull:P
Ale to inny temat:D
massey popieram cie w 100%:D

#17 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 14:26

Łańcuchy u opasów U mnie łańcuchy też się wżynały nawet jak łańcuch był za luźny i wymieniliśmy wszystkie na pasy takie dla krów(wygląda jak pasek od spodni) w sprzedaży ma je np.DeLaval i problem znikł.

#18 Share Fryndzel17

Fryndzel17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:23

Łańcuchy u opasów Witam,
mam taki problem mam 4 opasy MM jeden RW około 450-500 kg bez rogów chodzą luzem ale ostatnio tak wierzgaja że całe mokre i tylko to im w głowie, troche pojedza i znowu tylko walki albo ganiatyki więc postanowiliśmy je wiazać w przyszłym tygodniu. Macie może jakieś rady żeby to sie udało?

#19 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 21:58

Łańcuchy u opasów hmm dobre jest podduszanie .... wtedy da sie założyć łańcuch i wiązać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 13 listopad 2012 - 22:24

Łańcuchy u opasów Mówiąc podduszenie co dokładniej miałeś na myśli? Albo w jaki sposób?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/