Zaloguj się, aby obserwować  
dominik321

Jaki ciągnik wybrac. Pytanie w imieniu kolegi

Polecane posty

dominik321    2

Pisze w imieniu kolegi Daniela , który niestety nie ma możliwości założyc kąta na AF. A więc tak Daniel ma 15h ok.25 świń i tak jak ja bawi się troche w badyl ma on 40tke ale on jest już na wykończeniu niewiadomo czy przetrwa ten sezon jaki ciągnik radzicie kupi może byc używka do 50 tyś. ale może by też nówka z jakimś kredycikiem. Ziemie klasa od 1 do 3


tylko AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

będę śmieszny ale nowy belarus na moście typu carraro będzie aż nadto tylko trochę ponad 50 tyś kosztuje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Może jakiegoś Zetora ? Najlepiej byłby nowy ale to kosztuje .. i te przeglądy itd jeżeli używkę niech szuka dobrze zadbanego bo mogą być niespodzianki, ewentualnie jeszcze może jakiegoś 80 KM Masseya by znalazł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a ja bym poradził mu RENAULT albo CASE.bardzo fajne ciągniki a komfort pracy nieporównywalny z MTZ.


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

A ja na ten areał polecam Zetora Proxime 65 .Sam jestem posiadaczem Proximy 85 i złego slowa o niej nie powiem .Tylko lać i jeździć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

Ja polecam ciągnik Renault ponieważ mają w sobie bardzo dobre silniki MWM które montowane były w Fendtach, niską cene, bardzo dobre wyposażenie(komfort) jak i wygłuszenie, niskie spalanie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Moc od 60 do 80km a co sądzicie o kubocie m7040 czy poradzi sobie w pługu 4 skibowym
fajny ciągniczek, zwinny itp ale w 50 tys wątpie abyś się zmieścił.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Tak, nikita ale napisał ze moze wziasc jakis kredyt. Moim zdaniem Proxima 65 to byłby doskonały ciagnik jak na taki areał, chyba ze chciałby odrazu 85 :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Tak, nikita ale napisał ze moze wziasc jakis kredyt. Moim zdaniem Proxima 65 to byłby doskonały ciagnik jak na taki areał, chyba ze chciałby odrazu 85 :D
no chyba że tak bo jeśli do 50-65tys PLN za nowy to tylko belarus.

Jak coś za większą kasę to koniecznie trzeba pomyśleć o czymś innym, a zetorów jest sporo więc i części będą dostępne, warto też przemyśleć kwestie z ciągnikami CNH choć obecnie nie znam ich cen.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

On będzie zwiekszał areaał a ile taki renault może kosztowac jaka moc i rocznik?

 

Zależy jaki renault, jest dość dużo typów, podam kilka propozycji z allegro:

Renault 103.54 - 93KM 4cyl, 1995 rok, przedni tuz itd, cena 38tyś.

Renault 106.54 - 96KM 6cyl, 1998 rok, cena 48 tyś.

Renault 110.54 - 100KM 6cyl, 1993 rok, przedni tuz, resorowana kabina, cena 42 tyś.

Renault 113.14 - 103KM 6cyl, 1984rok, klimatyzacja cena 33tyś

 

Niektóre są naprawdę ciekawe, mocne i na wyposażeniu, tym bardziej jeżeli chce zwiększać areał warto mieć mocy w zapasie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja tam polecam JD mam taki sam areał i kupiłem JD 75KM 6100, wpradwdzie wydatek 60tys ale belarusy to nie ta bajka. Nie te czasy, klima radio, w upały nie odczuwam jazdy, to jest prawdziwy ciągnik, a nie jakieś plewy z konstrukcją rodem z lat 80-tych. :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No tak ale takiego jaśka jak twój to tylko za kase a belarusa można wziąć nowego i jeszcze na dofinansowanie typu prow odliczyć podatek jak jest vatowcem i wychodzi za ,,śmieszne" pieniądze,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

a Ja bym radził nowgo JD z seri 5M najlepiej 5070M kosztuje 120tysiecy bruuto w wersji compact bez negocjacji wiec za 112tysięcy może byś wyrwał tylko JD credyt mam strasznie wysoki procent bo aż 7% w skali roku to dużo za 7 lat daje to nam 49% odsetek wartości ciągnika czyli jak by ciągink kosztował ze 110tysięcy to musiałbyś oddać 165tysięcy to troche jest jescze tym bardziej że tylko 25 sztuk trzody chlewnej ja sam teraz będę załatwiał JD z seri M i sam nie wiem czy dostane a ma 16 ha parwie 200sztuk trzody na rok i 20 buhaji.Załatwialiśmy Nh z seri TD ale nie dostaliśmy kredytu za mało ha więc teraz próbujemy z JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Postaraj się o dofinansowanie na nowy ciągnik i kup sobie nowego, lepiej wyposażonego MTZ Belarus o mocy 80-82KM. Polecam ten ciągnik ponieważ jest(chyba) najtańszy na rynku, w miarę tani w eksploatacji(chociaż swoje spali),solidnie wykonany, tanie są do niego części oraz naprawy które w większości możesz sam wykonać. Uważam,iż byłbyś zadowolony z tej maszynki na areał jaki posiadasz.

Wiem, iż możesz kupić sobie używanego JD lub inny zachodni ciągnik, ale w takim sprzęcie używanym ok 10-15 letnim na pewno coś będzie szwankować a cena napraw jest o wiele,wiele wyższa. Ponadto sądzę,że kilka lat belaruskiem pojeździsz bez większej naprawy(ewentualnie jakieś drobne usterki), więc jeśli będziesz o niego dbał to traktor odwdzięczy się długowiecznością. Cena lepiej wyposażonego to ok 100.000zł, więc w przypadku dostania dofinansowania w wysokości 50% poniesiesz własny wkład ok 50.000zł.

Obecnie na rynku dostępne są także nowe ciągniki z Pol-Mot'u w porównywalnych cenach do MTZ'a Belarus, ale trudno cokolwiek o nich więcej powiedzieć(ale w standardzie mają klimę oraz 3 lata gwarancji lub 1500h pracy, a za dopłatą 6 lat gwarancji bądź 3000mth, silnik jeśli dobrze pamiętam to perkins, do tego fajnie wyglądająca szyba w dachu xD ). Jak będą się sprawować okaże się za około 5 lat bo obecnie mało kto taki sprzęt posiada.

Inne marki jak np zetor, new Holland itd,itp, także solidne sprzęty, ale jednak cena już to 15-20koła (lub trochę więcej) wyższa od ceny Belarusa. Więc jeśli posiadasz odpowiednie fundusze to radzę się rozejrzeć za czymś teoretycznie lepszym od mtz'a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale on bedzie brał na PROW? Jeśli chce wziąć belarusa o sie nijak nie opłaca jeśli nie jest vatovcem, ponieważ vatu nie zwracają słyszałem. Więc tak 60tys - 13tys to jest 47tys na pół to zwrócą 23tys, a biznes plan i wnisoek? Tak naprawdę zwrócą niecałą jedną trzecią, komplikacji i nie wiadmomoczy dostaniesz, moim zdaniem przy tanich ciągnikach się nie opłaca. A po drugie jeszcze belarus... :) Za 50tys jak nie JD to spokojnie Case 5120 w idealnym stanie wyrwiesz, Renie 105-54 z końcówki produkcji, czy NH/Forda 80-100KM i to nie belarus naprawdę. A jak chcesz mało skomplikowane i części łatwo dostępe, to zetorka 8540-10540, jak na zetora zaawansowane technicznie, dobry komfort i części łatwo dostępne. I tak nie jest tak dobry jak zachodni sprzęt, ale cóż... Sam jakby mi sie JD nie trafił to bym kupił zetora 8540 :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

moim zdaniem niech kolega sobie kupi nowego belarusa 820 albo używanego zetora 7211 i jak na jego areał to będzie aż za dużo. Ja mam belarusa 952 i 35 ha i 15 ha łąk i nie ma na czy robić, gdyby nie bydło to 952 stał by większość w garażu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj