Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie równe sznurki - Welger AP41

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 10:49

Nie równe sznurki - Welger AP41 Mam problem mały z moją prasą, otóż gdy rozetnę sznurek w kostce i przyłożę je do siebie to jeden sznurek jest ewidentnie dłuższy od drugiego, jakieś 3-4 cm, przez co z niektórych kostek robią się rogale, Jak ustawić długość sznurka w tej prasie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie równe sznurki - Welger AP41 Dzisiaj, 03:27
  •  

#2 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 11:09

Nie równe sznurki - Welger AP41 Ty chyba z prasowaniem nie miałeś jeszcze do czynienie. To nie długość sznurka się ustawia, lecz palce napychające materiał do komory tak aby równomiernie mapełniały komorę prasowania materiałem.

#3 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 11:23

Nie równe sznurki - Welger AP41 Miałem ten sam problem tylko że w massey ferguson. mi doradzono aby zlikwidować luz między nożem tłoka i nożem komory . Oprócz tego noże zostały naostrzone i problem ustapił. Powinnien problem zniknąć jeśli nie to jeszcze można regulować nagarniacze ale to po likwidacji luzów między nożami. Acha regulacja śrubami z tyłu odnośnie ścisku na niewiele pomoże. Palce nagarniające reguluj w drugiej kolejnośći najpierw luz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 11:48

Nie równe sznurki - Welger AP41 też miałem taki problem tylko że w Z244 i dokręciłem jednakowo śruby do regulacji zagęszczenia snopka aby były z obuch stron tak samo dokręcone
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share toobek

toobek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 14:35

Nie równe sznurki - Welger AP41 Koledzy mam ten sam problem co autor tematu. Mianowicie zawsze jeden sznurek (od strony podbieracza) jest dłuższy o kilka centymetrów. Nóż na tłoku i w komorze naostrzone kręcenie korbami od zbicia nic nie daje. Nawet na sucho kręcąc ręcznie prasa i ciągnąc sznurki rękami ten jeden jest zawsze dłuższy. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać? Zauważyłem tylko ze jeden palec supłacza działa z lekkim opóźnieniem w porównaniu do drugiego. Czy to może być przyczyną? Jak to wyregulować? Prasa to Welger AP 41. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.