Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bardzo pilne - silnik do Rekorda

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 19:51

Bardzo pilne - silnik do Rekorda mam poważny problem ponieważ dzisiaj zatarł mi sie silnik w rekordzie i na allegro znalazłem tą firme: http://allegro.pl/it...jnow_bizon.html i zastanawiam sie nad kupnem... słyszał ktoś coś o tej firmie ? ma ktoś z was lub znajomych taki silnik ? Proszę o szybkie odpowiedzi ponieważ żniwa tuż tuż. Z góry dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bardzo pilne - silnik do Rekorda Dzisiaj, 02:55
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 21:30

Bardzo pilne - silnik do Rekorda Osobiście bym się nie zastanawiał zbyt długo nad tą propozycją.Chyba że swój zrobisz.Na pewno taniej by wyszło.Nie pamiętam teraz z kąt to był silnik ale podobna sytuacja.Gość kupił taki silnik [mówił że z Andrychowa??]i też się zatarł to przyjechali i zmienili.Mechanicy mi to mówili w tym roku.

#3 Share myster

myster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 00:39

Bardzo pilne - silnik do Rekorda Moj sasiad tez kupil po kapitalce ale nie powiem dokladnie skad mial gwarancjie kazali iles tam godzin zeby pochodzil na wiekszych obrotach i stanal mu nawet nie wyjechal w pole, panewka korbowodowa przylapala:( Ale wymienili mu bez problemu nawet sami przywiezli no ale niestety przestoj byL:(. najleiej samemu robic wtedy masz pewnosc co jest zrobione i jak jest zrobione, ale niestety niekiedy sie nie da:(
A co dokladnie sie stalo moze jeszcze jest do uratowania ten silnik?

#4 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 05:49

Bardzo pilne - silnik do Rekorda Sasiad kuzyna w zniwa zatar dwa silniki dwa lata temu jeden zaraz na poczatku zniw potem kupil jakis chyba uzywany 2-3dni i tez sie wykonczyl..

Zrobic napewno sie silnik da chyba ze blok pekl czy cos powaznego ale to potrwa pewnie z tydzien moze i nawet dluzej a tak kupisz nowy 3-4dni i masz kombajn na chodzie

#5 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 06:13

Bardzo pilne - silnik do Rekorda Mój wujek z kuzynem ma do sprzedania takowy silnik (no chyba że już sprzedali)- specjalizują się w mechanice, co z resztą widać moich maszynach, które serwisują (chodzą bezawaryjnie). Namawiali mnie na ten silnik abym w razie konieczności w żniwa gdy jest mało czasu szybko zamienić silnik. Jednak ja myślę o zamianie na jakiś zagraniczny w niedługim czasie więc go nie kupiłem. Chcieli nie drogo (coś ok 4- 5 tys zł). Oglądając ostatnio silnik na składnicy widniała cena 9000 zł i to na zamianę.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#6 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 21:07

Bardzo pilne - silnik do Rekorda dzięki panowie za informacje... silnik padł konkretnie i trzeba by było włożyć ok 7000 zł żeby chodził jak należ (własna robocizna). dzisiaj dzwoniłem do te firmy i akurat mieli wolny silnik i jutro na 8 -9 mają być u mnie. w cenie biorą silnik na zamiane a skoro mam 2 takie silniki to jeden sprzedam im i będzie trochę taniej... i ważne to że jest gwarancja na 2 sezony. I przede wszystkim to nie jest normalny SW-400 tylko wzmocniony - inne tłoki korbowody także silnik będzie miał zapas mocy a nie będzie żyłowany na maxa

#7 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 01 sierpień 2010 - 19:20

Bardzo pilne - silnik do Rekorda Ile koni ma ten nowy wzmocniony silnik?
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#8 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 07:08

Bardzo pilne - silnik do Rekorda A co to wkładają do tego silnika że jest wzmocniony? Jak dla mnie bujda na resorach. Ciekawi mnie też czemu w Rekordzie masz SW 400 a nie 6CT107. Podaj cenę tej wymiany jeszcze i ile dali za stary silnik.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 02 sierpień 2010 - 08:37

Bardzo pilne - silnik do Rekorda Pewnie z innego te tłoki i korbowody z innego materiału. A jak nie to nie wiem o co chodzi.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#10 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 12:17

A co to wkładają do tego silnika że jest wzmocniony? Jak dla mnie bujda na resorach. Ciekawi mnie też czemu w Rekordzie masz SW 400 a nie . Podaj cenę tej wymiany jeszcze i ile dali za stary silnik.

A mnie ciekawi to że mówią ze rekord ma 120km prawda?? :) Bo u mnie na bloku jest tabliczka "6CT107 i podana moc 135KM..." to ile na prawde on ka KM?? :)

#11 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 07 sierpień 2010 - 14:42

Bardzo pilne - silnik do Rekorda Rekord ma 120KM

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 19:06

Bardzo pilne - silnik do Rekorda Te silniki miały od 120 do 150 z tego co wiem.Zależy jaki ktoś silnik założył.W Autosanach były chyba koło 150 i zakładali je do Rekordów.Na tabliczce pisze to tyle ma.

#13 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 11:32

Bardzo pilne - silnik do Rekorda Sory że tak późno odpisuje... silnik ma 120 koni ale ma tłoki stwożnie i korbowody od silnika z BS-a no bo to najszybciej pada w w starych silnikach... Rekordy mają 120 KM i ani jednego konika więcej. cena to 12000 zł i stary silnik na wymiane a że miałem dwa to ten drugi im sprzedałem za 1500 zł - złom :)

#14 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 19:41

Bo u mnie na bloku jest tabliczka "6CT107 i podana moc 135KM..." to ile na prawde on ka KM??

Masz wstawiony silnik od sieczkarni polowej, tam była właśnie montowana wersja o mocy 135KM. W starych, 'komunistycznych' Rekordach podawali moc 125KM, dopiero jak przyszedł kapitalizm to zabrali mu te pięć koni...
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:46

Bardzo pilne - silnik do Rekorda thecinek

w autobusach byly takie silniki wstawione co ty masz wiem to bo znajomy mi zawsze przy silniku robi wtryski i kiedys spojzal na tabliczke i sie zdziwil ze ma tylko 120km bo on jest mechanikiem na zajezdni autosanow i mowil ze taki sam silnik ma bodajze 135czy 137 km w autobusie a w nowszych 150