Skocz do zawartości

Zdjęcie

wentylator oborowy

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 11:38

wentylator oborowy W związku z upałami coraz poważniej zastanawiam się nad zakupem jakiegoś wentylatora do obory uwięziowej gdzie przebywa 40 szt. bydła, wymiary obory to 36m x 14m, jaki wentylator kupić, jakie są ceny takich wentylatorów? Co powiecie na ten: http://www.sano.pl/SanoFan

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wentylator oborowy Dzisiaj, 21:13
  •  

#2 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 15 lipiec 2010 - 15:54

wentylator oborowy Dołączam się do pytania mam oborę o zbliżonych wymiarach czy uważacie że taki wentylator wystarczy/? Wieczorami to wychodzę z obory cały mokry mam już dość

#3 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 16:58

wentylator oborowy Jeden wentylator nie wystarczy według mnie, chociaż znajomy ma jakiś od sano i mówi ze jeden mu śmiga tylko oborę ma trochę mniejsza, muszę podjechać do niego i zobaczyć ale u siebie planuje założyć 2 lub 3

#4 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 21:03

wentylator oborowy Jaka cena tego wentylatora panowie??

#5 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 10:08

wentylator oborowy Rozmawiałem dziś z przedstawicielem sano.Dla zainteresowanych - taki wentylator jak w powyższym linku kosztuje 1800zł netto, na moją oborę podobno wystarczą dwa, tylko jest problem bo towar jest niedostępny, nie nadążają z produkcją, trzeba czekać 2 tyg. od złożenia zamówienia. Wentylator jest prosty w montażu i dosyć wydajny, jedyna wada to że nie ma regulacji obrotów ale można za 100zł dokupić sterownik. Podobne wentylatory robi DeLaval, tylko są ok. 200zł droższe.

#6 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 10:57

wentylator oborowy Ja zaadoptowałem (dwa druty+coś tam  :D) stary wentylator z chlewni-co prawda ma jedną wadę bo jest szybkoobrotowy i przez to dosyć głośny ale swoją robotę robi-po dojeniu człowiek wychodzi z obory ...jak człowiek  :D.

Zastanawiałem się jeszcze nad innym rozwiązaniem-mam wentylator o mocy 4 KW tylko ma jedną wadę zepsuty silnik  B)-ale to już bydlę i nie wiem czy to nie byłby przerost formy nad treścią  :D-chyba byłby w mojej oborze cokolwiek przybogaty (tamten z linku ma niecałe 50 tys m3 ) to ile może mieć taki o średnicy ok. 1,5 m i szybkoobrotowy ?

#7 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 13:07

wentylator oborowy No na pewno dużo więcej, ile to nie jestem w stanie powiedzieć, ale tu nie chodzi o jak największy wydatek powietrza, bo po co wichure robić w oborze, wentylator ma mieszać powietrze a nie robić przeciągi, chyba ze przerobisz go tak ze zmniejszysz mu obroty. Po drugie to silnik 1,3kW to nie 4kW, po co ma ciągnąc tyle prądu, ja mam u siebie silnik 5,5kW z dużym śmigłem, mógłbym go przerobić ale 2 wentylatory będą mniej prądu zużywać niż ten jeden, a latem trochę one popracują wiec nie chce dostać kosmicznych rachunków za prąd

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 13:18

wentylator oborowy Dlatego właśnie się zastanawiałem-może wykopię jakiś mniejszy (i wolniejszy ) silnik i się zobaczy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jasikor

jasikor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 20 maj 2013 - 19:05

wentylator oborowy Jaki wentylator polecacie dla obory o wys 3m i wymiarach 14*36. Rozważam pomiędzy http://www.delaval.p...DF1250/?sp=1178 a http://www.delaval.p...DF1300/?sp=1178 i http://www.delaval.p...-DF710/?sp=1178,

#10 Share Blattin

Blattin

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 12:38

wentylator oborowy zapraszam do zapoznania się z ofertą Blattin Cooler

http://www.blattin.p...entylatory.html

#11 Share Yellowe

Yellowe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 15:33

wentylator oborowy Tak na przyszłość polecam tą stronę jeśli chodzi o wentylatory dla rolnictwa: http://www.wentylato...lnicze,142.html

#12 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 24 maj 2014 - 20:45

wentylator oborowy Mam pytanie do posiadaczy tego wentylatora http://www.sano.pl/SanoFan. Czy silnik posiada jakieś zabezpieczenie elektryczne trójfazowe np. przy braku jednej fazy automatycznie się wyłączy .

#13 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 14:20

wentylator oborowy Jaki wentylator do obory uwięzionej będzie najlepszy? Kanałowy, ścienny czy dachowy? Lepiej będzie zamontować 10-15 małych, czy 1-2 duże. Zapotrzebowanie na wymianę powietrza to 18000m3/h.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#14 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:52

wentylator oborowy Montaż 15 małych nie ma sensu,lepiej moim zdaniem zdecydować się na 2-3 duże,które zapewnią optymalny komfort i filtrację powietrza. A w jakim budżecie wraz z montażem chciałbyś się zmieścić?
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 14:03

wentylator oborowy @SklepMizarComPl: Montaż we własnym zakresie, natomiast za wentylatory liczę tak do ok 2500zł, tak by już nie był to jakiś badziew, nie wiem, co powiedzieć nt firmy zawex, może ktoś tutaj mi podpowie nt jakości jej wyrobów. Z góry jestem wdzięczny. Z poważaniem look19.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.