Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wentylator do obory?

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2014 - 12:10

Jaki wentylator do obory? a ma ktos może Wentylator ścienny? na allegro kosztują po 800zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wentylator do obory? Dzisiaj, 14:29
  •  

#22 Share Valtra5678

Valtra5678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 luty 2014 - 18:06

Jaki wentylator do obory? Patrzyłam nie ma takiego jaki szukam albo jest za mały ale za duży. Siedziałam ponad pół dnia w internecie i nic konkretnego nie znalazłam. Dlatego też proszę o pomoc was.

#23 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 24 maj 2014 - 20:45

Jaki wentylator do obory? Mam pytanie do posiadaczy tego wentylatora http://www.sano.pl/SanoFan. Czy silnik posiada jakieś zabezpieczenie elektryczne trójfazowe np. przy braku jednej fazy automatycznie się wyłączy .

#24 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 14:20

Jaki wentylator do obory? Jaki wentylator do obory uwięzionej będzie najlepszy? Kanałowy, ścienny czy dachowy? Lepiej będzie zamontować 10-15 małych, czy 1-2 duże. Zapotrzebowanie na wymianę powietrza to 18000m3/h.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#25 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:52

Jaki wentylator do obory? Montaż 15 małych nie ma sensu,lepiej moim zdaniem zdecydować się na 2-3 duże,które zapewnią optymalny komfort i filtrację powietrza. A w jakim budżecie wraz z montażem chciałbyś się zmieścić?
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share czarownik

czarownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 11:58

Jaki wentylator do obory? Tu masz fajny artykuł z Blatinna jak dobrze dobrac wentylacje poczytaj i zastosuj.

http://www.gospodarz.pl/aktualnosci/z-zycia-firm/prawidlowa-wentylacja-obory-latem-kluczem-do-sukcesu.html?p=2

#27 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 14:03

Jaki wentylator do obory? @SklepMizarComPl: Montaż we własnym zakresie, natomiast za wentylatory liczę tak do ok 2500zł, tak by już nie był to jakiś badziew, nie wiem, co powiedzieć nt firmy zawex, może ktoś tutaj mi podpowie nt jakości jej wyrobów. Z góry jestem wdzięczny. Z poważaniem look19.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#28 Share devon

devon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 08:09

Panie i Panowie poszukuje pomocy, i rady bardziej doświadczonych. Posiadam oborę dość niską i chciałbym zamontować mieszacze powietrza by przy wzroście temperatury same się włączały ale nie wiem  jak to wszystko połączyć by wszystko działało jak należy i jakiego osprzętu potrzebuje poza wentylatorami? Na wentylację chciałbym przeznaczyć około 10 tys zł. wentylatory jakie znalazłem to: http://tywent.pl/pl/...pa,11,1,25.html i chciałbym kupić 5 lub 6 sztuk, Obora posiada 52 krowy, wymiary 40m na 20m. Jakie wentylatory polecacie? jak to wszystko połączyć by działało jak należy czyli jakie zabezpieczenia i osprzęt by tego nie popaliło? I jakie wy macie rozwiązania w swoich oborach? 

#29 Share maxler

maxler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 19 maj 2017 - 06:37

Jaki wentylator do obory? Witajcie. Zbliża się lato i wysokie temperatury. Chciałbym zamontować u siebie w oborze wentylatory i nie mam pojęcia w którym miejscu zamontować i jakie ?. Obora jest uwiezowa o wymiarach 13x21, bezstropowa z swietlikiem kalenicowym.Usytuowana jest szczytami północ-południe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7134 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 lipiec 2017 - 12:43

Również i ja stoję przed wyborem wentylatora. Z powodu ograniczonej przestrzeni w grę wchodzą rozmiary max 100-110cm. Popularna 125-tka z DeLavalu odpada bo będzie niewygodny w użytkowaniu (całkowite wymiary 136x136cm)

Mam dwa typy: 

f7a08226a54888102c29426b497af353.jpg

ścienny z żaluzjami

110x110cm

pobór 0,75kW

wydajność 31,5m3

cena 1340

540835806_1_644x461_wentylator-przemyslo

- napięcie: 220-240 V
- moc: 250 W
- prędkość wentylatora RPM: 1080-1400
- przepływ powietrza w m3/h: 9250 - 11800
- średnica wentylatora: 750 mm
- oscylacja 90°

cena 700zł

Budynek 25m. Lepszy będzie jeden większy czy 2 mniejsze? 

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.