Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wentylator do obory?

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szables

szables

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 05:33

Jaki wentylator do obory? Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wentylator do obory? Dzisiaj, 04:08
  •  

#2 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 10 czerwiec 2010 - 14:34

Jaki wentylator do obory? To zależy jak duża masz oborę :) ja mogę Ci polecić tego bardzo wydajny a zarazem oszczędny silniczek :)

http://www.allegro.p...00m3_gw24m.html

#3 Share szables

szables

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 20:20

Jaki wentylator do obory? Obora wolnostanowiskowa 35x16,5. Ten co poleciłeś to trochę mały ;/. Co sądzisz o mieszaczach z Sano?

#4 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 11:38

Jaki wentylator do obory? W związku z upałami coraz poważniej zastanawiam się nad zakupem jakiegoś wentylatora do obory uwięziowej gdzie przebywa 40 szt. bydła, wymiary obory to 36m x 14m, jaki wentylator kupić, jakie są ceny takich wentylatorów? Co powiecie na ten: http://www.sano.pl/SanoFan

#5 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 15 lipiec 2010 - 15:54

Jaki wentylator do obory? Dołączam się do pytania mam oborę o zbliżonych wymiarach czy uważacie że taki wentylator wystarczy/? Wieczorami to wychodzę z obory cały mokry mam już dość

#6 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 16:58

Jaki wentylator do obory? Jeden wentylator nie wystarczy według mnie, chociaż znajomy ma jakiś od sano i mówi ze jeden mu śmiga tylko oborę ma trochę mniejsza, muszę podjechać do niego i zobaczyć ale u siebie planuje założyć 2 lub 3

#7 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 21:03

Jaki wentylator do obory? Jaka cena tego wentylatora panowie??

#8 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 10:08

Jaki wentylator do obory? Rozmawiałem dziś z przedstawicielem sano.Dla zainteresowanych - taki wentylator jak w powyższym linku kosztuje 1800zł netto, na moją oborę podobno wystarczą dwa, tylko jest problem bo towar jest niedostępny, nie nadążają z produkcją, trzeba czekać 2 tyg. od złożenia zamówienia. Wentylator jest prosty w montażu i dosyć wydajny, jedyna wada to że nie ma regulacji obrotów ale można za 100zł dokupić sterownik. Podobne wentylatory robi DeLaval, tylko są ok. 200zł droższe.

#9 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 10:57

Jaki wentylator do obory? Ja zaadoptowałem (dwa druty+coś tam  :D) stary wentylator z chlewni-co prawda ma jedną wadę bo jest szybkoobrotowy i przez to dosyć głośny ale swoją robotę robi-po dojeniu człowiek wychodzi z obory ...jak człowiek  :D.

Zastanawiałem się jeszcze nad innym rozwiązaniem-mam wentylator o mocy 4 KW tylko ma jedną wadę zepsuty silnik  B)-ale to już bydlę i nie wiem czy to nie byłby przerost formy nad treścią  :D-chyba byłby w mojej oborze cokolwiek przybogaty (tamten z linku ma niecałe 50 tys m3 ) to ile może mieć taki o średnicy ok. 1,5 m i szybkoobrotowy ?

#10 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 13:07

Jaki wentylator do obory? No na pewno dużo więcej, ile to nie jestem w stanie powiedzieć, ale tu nie chodzi o jak największy wydatek powietrza, bo po co wichure robić w oborze, wentylator ma mieszać powietrze a nie robić przeciągi, chyba ze przerobisz go tak ze zmniejszysz mu obroty. Po drugie to silnik 1,3kW to nie 4kW, po co ma ciągnąc tyle prądu, ja mam u siebie silnik 5,5kW z dużym śmigłem, mógłbym go przerobić ale 2 wentylatory będą mniej prądu zużywać niż ten jeden, a latem trochę one popracują wiec nie chce dostać kosmicznych rachunków za prąd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 13:18

Jaki wentylator do obory? Dlatego właśnie się zastanawiałem-może wykopię jakiś mniejszy (i wolniejszy ) silnik i się zobaczy...

#12 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:36

Jaki wentylator do obory? Odświeżę temat. Co sądzicie o tym wentylatorze? http://allegro.pl/mu...1577241152.html Chciał bym go zamontować w ścianie szczytowej obory.
antyfan AF

#13 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2061 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 08:24

Jaki wentylator do obory? to może ja się dopnę. modernizuje oborę na 24 sztuki dojne aby trochę mieć wygody:) sufit jest nisko i są dwa kominy wentylacyjne i zastanawiam się nad zamontowaniem w nich wentylatorów jeden będzie wciągał drugi wyciągał i moje pytanie czy to spełni swoją role?? w lato jest duchota niesamowita i chciałem aby było non stop świeże powietrze w środku. do tego kominy miały by być wyposażone w klapy do zamykania i otwierania czy nie ma sensu ich montować?? wentylatory by miały być z regulacją obrotów według mojego namysłu. Co o tym myślicie??

#14 Share jasikor

jasikor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 20 maj 2013 - 19:05

Jaki wentylator do obory? Jaki wentylator polecacie dla obory o wys 3m i wymiarach 14*36. Rozważam pomiędzy http://www.delaval.p...DF1250/?sp=1178 a http://www.delaval.p...DF1300/?sp=1178 i http://www.delaval.p...-DF710/?sp=1178,

#15 Share Blattin

Blattin

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 12:38

Jaki wentylator do obory? zapraszam do zapoznania się z ofertą Blattin Cooler

http://www.blattin.p...entylatory.html

#16 Share Yellowe

Yellowe

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 15:33

Jaki wentylator do obory? Tak na przyszłość polecam tą stronę jeśli chodzi o wentylatory dla rolnictwa: http://www.wentylato...lnicze,142.html

#17 Share Valtra5678

Valtra5678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 luty 2014 - 10:37

Jaki wentylator do obory? Jaki wentylator wybrać do obory uwięziowej szerokość 9mx35 m długość w której jest około 30 sztuk bydła? Nie może być zawieszony na suficie bo obora jest zbyt niska. Myślałam nad stojącym. Co polecacie, oraz jaką firme i w jakiej cenie?

Edytowany przez Valtra5678, 22 luty 2014 - 10:39.

#18 Share patryk6541995

patryk6541995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 luty 2014 - 18:30

Jaki wentylator do obory? myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie mobilny ponieważ będziesz mógł ustawić go gdzie chcesz

#19 Share bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 22 luty 2014 - 18:33

Jaki wentylator do obory? jeśli jest komin wentylacyjny to można wstawić w komin a jeżeli nie ma to w drzwiach albo w ścianie w górze żeby wyciągał na dwór ,no wentylator musi być typowo do obory bo inny szlag trafi za rok nie znam firm szukaj w internecie wogóle pooglądaj sobie rozwiązania wentylacyjne w innych oborach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2014 - 10:08

Jaki wentylator do obory?

myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie mobilny ponieważ będziesz mógł ustawić go gdzie chcesz

I w czym miałby on niby pomagać? Tylko mieszać powietrze w oborze?