Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ramiączka 4514

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 07:51

Ramiączka 4514 Witam, Mam problem ze swoim 4514, a mianowicie używam tura. Problem zaczą się gdy przełączone zostało na druga sekcje na rozdzielaczu i ramiączka podniosły sie na maxa, szybko to wyłączyłem ponieważ zaczęło coś pykać. I od tamtej pory (używam tura na 1 sekcji nie wiem co ojca podkusiło aby przełączyć na 2 sekcje) potym incydencie jak przełączę na środek i wajchą opuszczę ramiączka one się opuszczają lecz tylko do połowy i stoją jak kamień.(nie wiem czy to przełączenie miało jakiś wpływ) Nic więcej w dół nie chcą pójść wiecie może jaka jest przyczyna?? Próbowałem podnosić opuszczać, ale nic to nie dało.
Inf. może które będą pomocne, została wymieniona pompa i wszystko grało i śmigało po wymianie pompy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ramiączka 4514 Dzisiaj, 16:56
  •  

#2 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 10:54

Ramiączka 4514 pozbądź się calkowicie oleju z węży i przykręć je powinno być ok
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#3 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 18:36

Ramiączka 4514 Ale których,??
Mam jeden siłownik wspomagający podnośnik... Lecz mi się wydaje że to nie to. Ponieważ rękami podniosę do góry raptowinie je puszcze i one do tej połowy spadna bez problemu ale niżej nie chcą.....

#4 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 12:53

Ramiączka 4514 Wracam po dośc dl. przerwie. i sprawdzeniu poleconego sposobu. fakt pomogło. Jak olej spuściłem z siłownika wspomagającego ramiączka opadły. lecz wystarczyło że odpaliłem Ciągnik (przy opuszczonej wajse do dołu) a ramiączka podniosły się znów do połowy. wczym może być problem ?? jakaś regulacja?? tylko co do czego?? bo nic zaczepiane nie było. Pozdro. i dzieki za pomoc.

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 19:51

Ramiączka 4514 A jak masz podłączony rozdzielacz od TUR'a? Pod szybkozłącza z tyłu czy pod zawór co jest pod siedzeniem?

#6 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 13:40

Ramiączka 4514 Powiem tak. ztyłu wychodza 4 przewody i tam na szybko złączki jest podłączony tur. i na rozdzielaczu pod siedzeniem przerzucam na 1 sekcje (wajche na 1 od siedzenia na cisnienie) i tur działa. A jak rozdzielacz na środek to normalnie na podnośnik... Jeśli oto Ci chodziło.

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 19:15

Ramiączka 4514 Ściągnij siedzenie i wąż od rozdzielacza [zasilający, cieńki] podłącz z drugiej strony zaworu [na wyjście 2]i do używania ładowacza używaj wyjścia 2, zobacz co się wtedy będzie działo.

#8 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 20:32

Ramiączka 4514 Ładowacz działa be problemu.
Chodzi mi oto ze ramiączka sie nie opuszczaja... i nie wiem jak temu zaradzić.

#9 Share tomcat

tomcat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 20:35

Ramiączka 4514 objawy wskazują, że może być uszkodzony zawór sterujący lub dźwignia która nim steruje, znajduje sie przy pompie hydraulicznej
live is too short......................drive URSUS more

#10 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 14:42

Ramiączka 4514 Heh bez mechaniora sie chyba nie obejdzie. Lecz teraz zaobserwowałem. Jak opuszczam wajche rammiona nie ida na sam dól, lecz jak pociągne dociążanie tą 2 wajche, to wtedy ramiona opadną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 07:38

Ramiączka 4514 To coś chyba będzie z zaworami przy pompie od regulacji pozycyjnej, ale jednak Mechanior musi zajrzeć ;)

#12 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 09:34

Ramiączka 4514 Witam, temat wrócił jak bumerang.

Rozmawiałem z mechanikiem powiedział, że tak ma być ale coś mi tu niegra ( ten sam który mi zakładał tę pompę podnośnikową).

Teraz mam zdjęcia i pokaże wam co mi się dzieje. Jest chwila czasu więc może doradzicie i jakoś sam to zrobie, bo płacić kolejne 300 czy 500 zł za to że przyjedzie poduma i coś popsztyka to mi sie nie widzi;/

A więc tak jak opisywałem wyżej, ale przypomnę.
Problem jest tylko przy ramieniach (tur działa należycie)
Po przelączeniu na rozdzielaczu - podnośnik

wajchy będę nazywał dociążania - żółta, podnośnik lekki - biała
Dzieje się tak poniżej zdjęcia.

Tak wygląda ustawienie dla podniesionych ramiączek max do góry. ( gdy wezmę biała wajche wyżej pompa pyka.)
Dodany obrazek

Tak wygląda dla ramiączek zalęży jak patrzeć do połowy podniesionych lub do połowy opuszczonych.
Dodany obrazek

Tak dla ramiączek opuszczonych do końca:
Dodany obrazek

Tak zaś radziłem sobie z podnoszeniem kolca do bel.
Żółtą wajchą podnosiłem i opuszczałem,
Lecz problem jest tego typu, jak na zdjęciu wajchą przekroczę dorysowaną czerwoną linie, w dół lub w góre, ramiona albo podnoszą się maksymalnie w górę , lub też maksymalnie w dół opadają.

Dla opuszczania max w dół
Dodany obrazek
Dla podnoszenia max w góre
Dodany obrazek

Może w takim zakresie mi podnosiło bo kolec lekki jest, ale wychodzi nato, że cały zakres regulacji nie jest używany, tylko ten próg gra role albo w góre albo wdół (nie można kolca zatrzymać np w połowie czy pod takim kontem jaki sobie zażyczymy. Na białą wajchą (lekki podnośnik) nie da się pracować bo zakres jest tylko od maxymalnie podniesionego do jakiejś połowy.

Myśle, że opisałem problem teraz wmiarę dokładnie.

Nie wiem co z tym zrobić może macie jakieś pomysły. ?? Jak zrobić aby wszystko działało tak jak powinno.

Mam ursusa 3512 i tam wszystko pracuje tak jak powinno można ustawić każdy kont podnoszenia itp.

#13 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 27 sierpień 2012 - 16:04

Ramiączka 4514 Regulacji siłowej- okrągła gałka z żółtą skalą to nigdy nie używaj do precyzyjnego ustawienia cięgieł (np. podczas zaczepiania maszyn pod TUZ, czy do ich ustawienia na daną wysokość, gdy oczywiście nie są zagłębione w ziemi). Do tego celu używaj regulacji pozycyjnej- prostokątna gałka z czerwoną skalą (u Ciebie akurat się wytarła i jest biała).
Nie wiem co tam pogmerałeś z turem i jego podłączeniem- nie mam tura przy moim 4514 to się nie znam i się nie wypowiadam. Co do podnośnika TUZ to regulacja pozycyjna powinna działać bezproblemowo w każdym zakresie wysokości.
To, że masz stukanie przy maksymalnie uniesionych cięgnach to się nie przejmuj, ten tym tak ma. Oczywiście same podniesione cięgna nie dają tego objawu. Dopiero jak jest podczepiona jakaś maszyna. U mnie im cięższa tym mocniej słychać owe pukanie/stukanie. Temat przerabiany na AF bardzo dawno. O ile pamiętam, to albo jakiś problem z zaworem przeciążeniowym albo z pompą- ale dokładnie nie wiem, więc proszę aby mnie poprawić jak coś. U mnie to puka już od kilku ładnych lat- jeżdżę i żyję ;). Jak ktoś się pyta czemu tak wali w nim, to mówię, że pewnie zaraz się rozleci... :).

#14 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 16:29

Ramiączka 4514 Co do pierwszego zdjęcia to w tej pozycji ramiona są już maksymalnie do góry tak?
A jak tą dźwignię z kwadratową gałką przesuniesz do końca do tyłu to opada tylko do połowy?

Jeśli dobrze to zrozumiałem to wystarczy wyregulować pod kabiną cięgiełka od sterowania podnośnikiem.

#15 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 09:20

Ramiączka 4514

Co do pierwszego zdjęcia to w tej pozycji ramiona są już maksymalnie do góry tak?
A jak tą dźwignię z kwadratową gałką przesuniesz do końca do tyłu to opada tylko do połowy?

Tak dobrze zrozumiałeś.

Jeśli dobrze to zrozumiałem to wystarczy wyregulować pod kabiną cięgiełka od sterowania podnośnikiem.

Tak na to by wyglądało,
Tylko mam pytanie. gdy przełącze pod siedzeniem rozdzielacz na wyjście (1 tur) wajche biała - kwadratową, przesówam tam dalej i ona przeskakuje na ciśnienie. ( w dobrym miejscu)

I tu moje pytanie jak cięgiełkami przestawie to miejsce przeskoku na ciśnienie nie zmieni się??

#16 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 12:07

Ramiączka 4514 Mam tutaj instrukcję napraw, zeskanowałem Ci rozdział o regulacji tych dźwigienek, mam nadzieję że tam wszystko jest napisane co potrzeba
:)

https://picasaweb.go...feat=directlink

#17 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 17:52

Ramiączka 4514 Oooo Wielkie dzięki ;)
Na pewno się przyda więc zasiadam do lektury :D

#18 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 18:06

Ramiączka 4514 Niestety to nie to. regulacja nic nie daje, cały zakres się przesówa.
Nie mam pojęcia, co robić. Trzeba będzie szukać innego mechanika;/

#19 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 20:28

Ramiączka 4514 Są tam jeszcze inne sposoby regulacji, ale to trzeba ściągać podnośnik, ale to jutro bym Ci zeskanował

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 23:31

Ramiączka 4514 Ok to jak będziesz mógł to zeskanuj, zapewne w środku coś się stało, teraz nie mam czasu ztym się bawić , bo jest robota. Ale przed zimą trzeba zajrzeć ;)