Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podstawowe informacje o Class mercator 70

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pierniczek03

pierniczek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 20:03

Podstawowe informacje o Class mercator 70 Witam potrzebuje podstawowe informacje o class mercator 70. Nie dawno właśnie zakupiłem ten kombajn i potrzebuje takich informacji. Bo i tak będzie mnie znajomy uczył kosić bo to pierwszy raz ale już coś chce wiedzieć na ten temat żeby troche zaświecić :D
Mianowicie czy ktoś może opisać do czego służą te dwie dziwignie! oto obrazki:http://img64.imagesh...hp?g=classo.jpg
I chcę się dowiedzieć jak ustawiacie kombajn na różne zboża, na jakim biegu kosicie i jakeś fachowe nazy co i gdzie jest:))

Z góry dziękuje:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podstawowe informacje o Class mercator 70 Dzisiaj, 06:11
  •  

#2 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 20:49

Podstawowe informacje o Class mercator 70 Pierwsza dźwignia służy do dostalowywania klepiska do dołu zwiększasz prześwit na przykład do grochu czy fasoli a druga służy do ustawiania górnej rafy. Jak masz heder 3.6m to wszystko raczej pierwszym biegiem będziesz kosić jak masz mniejszy to 2 u mnie w okolicy kosza.

#3 Share pierniczek03

pierniczek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 21:24

Podstawowe informacje o Class mercator 70 no dobrze ale ja tej drugiej to wogule ruszyć nie moge. A nad tym z tyłu są take żaluzje do czego one służa i jak je ustawiać?

#4 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 07:08

Podstawowe informacje o Class mercator 70 pierwsza dźwignia to klepisko. im wyżej tym ścislej. na zboża od 4 do 1 ząbek od góry. sprawdzasz kłosy za kombajnem i jak zostają ziarka w kłosie to podnosisz wyżej, jak ziarko w zbiorniku pocięte to opuszczasz.
druga dzwignia to sito żaluzjowe. ta dźwignia musi chodzić, spróbuj ja rozruszać`.sito przymykasz żeby w zbiorniku było czyściej, ale może ziarko wywiewać wtedy otwierasz. ustaw na średnio i doreguluj w pracy. sito z tyłu za nim to sito kłosowe. działa podobnie. jak wywiewa to otwierasz i nie dopuszczaj do zapchania sita. regulacja sit powinna iść w parze z regulacją siły wiatru. na pierwszy raz proponuję: zboza kłosowe ustaw sita i watr na średnio, klepisko 2 lub 3 ząbek od góry, sito otworowe średnie 10-20mm (u mnie najlepiej działa sito z otworami podłuznymi). owies:sita otwarte na max, wiatr najmniejszy, sito otworowe wieksze. reszta podobnie, klepoisko może być ciut niżej.

#5 Share pierniczek03

pierniczek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 17:36

Podstawowe informacje o Class mercator 70 Rozruszałem już to i chodzi:)) Mam jeszcze pytanie co do sit.  

mam zdjęcie sita i do  jakiego zboża jest zastosowane? Bo akualnie to mam załozone takie  okrągłe z dzurami co prawie wejdzie palec u ręki.

Dodany obrazek

#6 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 lipiec 2010 - 06:32

Podstawowe informacje o Class mercator 70 Ja z wyglądu mam takie jak ty ale nie wiem ile mm masz dziurki jeżdże cały czas na jednym bo rzepaku ani grochu nie kosze to nie potrzebuje zmieniać
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#7 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 08:58

Podstawowe informacje o Class mercator 70 Zmierz otwory w sitach. Ja do zbóż wielkości rzepaku mam sito 4 mm do pszenicy przeżyta i trawy 6mm i 10mm do jęczmienia grochu itp. tylko ja mam wszystkie okrągłe.

#8 Share pierniczek03

pierniczek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 14:05

Podstawowe informacje o Class mercator 70 To co jest na obrazku to ma 6mm a te okrągłe co sązałozone to jeszcze  nie sprawdzałem. A do czego mogą być sito w  okrągłe kółka? 

#9 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 19:53

Podstawowe informacje o Class mercator 70 Podłużne może być do żyta pszenżyta pszenicy jęczmienia ozimego
a to w "okrągłe kółka":) to zleży jaki wymiar tych kółek
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share pierniczek03

pierniczek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 20:02

Podstawowe informacje o Class mercator 70 okrągłe mają 16mm

#11 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 17:22

Podstawowe informacje o Class mercator 70 16mm
pszenica, jęczmień fasola(nie Jaś), groch, owies z grochem, owies, kukurydza, sorgo, ryż, soja, słonecznik,
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#12 Share rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 23 lipiec 2010 - 19:39

Podstawowe informacje o Class mercator 70 Witam. Tym sitem co pokazałeś na zdjęciu jechałem w tym roku rzepak. Wszyscy mówili, że za duże otwory, a miałem zanieczyszczenia zaledwie 2.02%. "okrągłymi kółkami" fi 12mm jadę wszystkie zboża, również łubin i jest ok. Mam jeszcze 16mm na wyposażeniu ale do tej pory go nie używałem.

#13 Share pierniczek03

pierniczek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 09:32

Podstawowe informacje o Class mercator 70 A to sito co mam na obrazku to nie wiem czemu one jest krótsze ok 30 cm. I dlaczego one jest krótsze?

#14 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 11:13

Podstawowe informacje o Class mercator 70 pewnie to sito nie jest od tego kombajnu

#15 Share pierniczek03

pierniczek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 14:11

Podstawowe informacje o Class mercator 70 no właśnie też się tak  zastanawiam  bo by go nie szło zabkokować i by mogło latać.

#16 Share pierniczek03

pierniczek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 20:02

Podstawowe informacje o Class mercator 70 panowie chce wrócić do tego tematu z sitami bo mi to spać nie daje. Mi się wydaje że sito okrągłe 16mm to jednak jest za duże do pszenicy czy żyta. To co pokazałem te sito z podłóżnymi dzurami to ono musi być jakoś do tego kombajny. Bo pisałem że jest krótsze bo tak jest ale one jest włożone w bok kombajnu gdzie znajduje się miejsce na sita (z boku kombajnu) I te sito tam pasuje właśnie idealnie wiec musi to być te sito. Może trzeba go jakoś inaczej zamontować?

Bo nawet fajnie mi czyścił ziarono ale chciałbym jeszcze lepiej no a miejsze sito to pewnie poprawi czy nie?

I jeszcze mam sprawe z motowidłami czy jakoś tak. Mi się wydaje że one za szybko pracują( obracają sie) popuściłem najbardziej jak sie da ale musiałem dokręcić troche bo pasek był liźny no i tak wydaje mi się ze szybko to chodzi. W bozonach to duzo wolniej chodziło. CZy tak to ma chodzić i w classach tak jest czy idzie to jakoś zmienic?

Edytowany przez pierniczek03, 17 lipiec 2011 - 21:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share pierniczek03

pierniczek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 20:43

Podstawowe informacje o Class mercator 70 Panowie może wie ktoś z was ile tak kosztują sita do classa mercator 70?