Duplo

Ranking Ciągników

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

3. Waltra Valmet (ale w Polsce to garstka tego jest raczej)ale solidne

 

 

Garstka? nie powiedziałbym...jest ich calkiem sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mniej jednak w Europie Valtra to egzotyk. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zgadza się większośc wywodów który najlepszy poparta jest tylko doświadczeniem z jedną lub dwoma markami chwalonymi i resztą tak na podstawie własnego widzimmisie. Dlatego nie dziwi mnie że ktoś stawia pronara wyżej od jd. Dyskusja raczej pozbawiona sensu.

Co do valtry nie wiem jak teraz ale w latach 90tych i początku 2tysięcznych bazowała często gęsto na technologii mf-a i to czesto tej której mf juz nie uzywał. Z jakościa wykonania w tych tańszych tez bylo róznie. Kryterjów jest tyle że wybór najlepszego był by zawsze dyskusyjny. A wogóle temat przypomina mi jak w podstawówce czy przedszkolu spieraliśmy się z kumplami kto ma lepszy rower piłke czy tam inne zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do valtry nie wiem jak teraz ale w latach 90tych i początku 2tysięcznych bazowała często gęsto na technologii mf-a i to czesto tej której mf juz nie uzywał.

Ciekawostki tutaj piszesz kolego B)

Która Valtra 6000, 8000 czy 600 korzysta z technologii MF'a? Albo w drugą stronę, który MF ma silnik nad przednią osią, który 4 Cyl MF miał w latach 90 opcje amortyzacji przedniej osi, hamulców na wszystkie koła i skrzynie 50 km/h? Nie ujmując nic MF'owi, ale akurat Valtra w tamtych latach była trochę przed MF jeśli chodzi o technologię.

 

Valtra/Valmet to ciągnik zbudowany w oparciu o pomysły Volvo. MF dopiero w latach 1995 zaczął stosować silniki z Valtry - Sisu, a dzisiaj to MF sprzedaje Valtrę w czerwonym kolorze i maską MF'a B) W dodatku jest to model który Valtra w trochę starszej konfiguracji sprzedawała już w roku 97, a więc 13 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

No ok może troche namieszałem. Co do hamulców na wszystkie koła w mf-ach z lat 90 przy hamowaniu włączał się przedni napęd. Co do miękiej osi i skrzyni 50 w 4 cylindrowych fakltycznie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Za to ja tak nienawidzę "john Deere", że jak czytam i jat na 1 miejscu to aż mnie w środku taki wk*rw rozpi***ala. Nie wiem jakoś tak nie mogę polubić tej marki mimo iż robi dość dobre ciągniki :D

 

1. Massey ferguson

2. Fendt

3. SDF

4. Valtra

5. Claas

6. Case

7. Lamborghini

8. Zetor

9. MTZ/Pronar

10.Ursus

 

Ciągników JD wcale nie brałem pod uwagę ponieważ ( powody na początku posta :D )

 

buahahah a co ci się w JD nie podoba... No raczej ten JD powinein sie znaleść chociaż na 10 miejscu zamiast porażki ursusa. Zapewne nie widziałeś na oczy tejże marki napewno nie wp olu moze nap okazach... Wiem nie powienienem komentować ale to mnie dopiero rozj** :) Ocenianiep o wyglądze ale 14 lat :) Chociaż mój kumpel jak miał 12 lat to lepiej gadał. Tylko że ojciec fachwoiec i dziedzica uczy na 100 ha. Ja mój skromny ranking stworzyłem nap odstawie moich skromnych obserwacji i opnini rolników w kraju i niemieckich chociaż tam to tlyko z kilku gosp tam gdzie byliśmy po łupy I zawsze sie znalazło super maszynki w krzakach tma gdzie stał nowiutki sprzęt nap odwórku. Po drodze wiele nie widziałem bo jeszcze przed granicą w kraju usnęłem bo w nocy jechalismy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ja proponuje by zrobić ankietę jak w innych tematach. Wypisać wszystkie marki ciągników i by każdy głosował kolejnością na najlepszy ciągnik i by wyszło kolejnością jakie są najlepsze ciągniki myśle ze to dobry pomysł bo tyle co wipisujecie to ciężko wyciągnąć jakoś średnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja myślę że ten Twoj pomysł jest do d*py...a dlaczego? dlatego bo każdy będzie klikał pod nazwę marki którą uzytkuje, którą lubi i która mu sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

To niech kążdy pomyśli rozsądnie i niech wytypuje najlepsze marki a nie zaznacza że najlepszy to T-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozsądku na AF szukać ze świeca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pga6    7

1 JCB Fastrack

2 fendt

3 new holland

4 john deere

5 case

6 Deutz- Fahr

7 zetor

8 landini

9 Massey Ferguson

10 ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

I średniej się nie wyciągnie za nić. Cieżko jest powiedziec ktory ciagnik jest najlepszy a jaki najgorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

co do tego rankingu najpierw trzeba by dać przedział mocy co najmniej 3 bo z tego co widzę to nie ma takich orłów co każdy model jest dopracowany :( jak powiedzmy 150 km jest nie do pokonania to np 50 km z tej samej marki nie wejdzie na podium

 

jeszcze przydałby się podział ze względu na skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest niemożliwe, bo dzisiaj już nie produkuje się ciągników według takiej złotej zasady:

"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me."

 

Dzisiaj produkcja traktow to biznes, a biznes dobrze się nakręca jak traktor trwały i części zamiennych też trochę schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXPronarXx    0

1.Fendt

2.Massey ferguson

3.Valtra

4.john deere

5.sdf

6.case

7.zetor

8.pronar

9.landini

10.belarus

 

ma 6.miejscu nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

najlepszy uciąg mają ciągniki john deere ze względu na konstrukcję pełno ramową, mój subiektywny ranking ciągników to;

1 - john deere, fendt

2- deutz fahr

3 - valtra

4 - case, mf

5 - claas, new holland

6 - MCcormick

7 - zetor

8 - pronar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Jak dla mnie

1.Fendt

2.Deutz fahr(Grupa SDF)

3.John Deere

4.Zetor

5.Massey Ferguson

6.Valtra

7.Ursus

8.Mtz-Belarus

9.Case

10.Steyr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo694    39

1.Fendt

2.John Deere

3.New Holland

4.Deutz-Fahr

5.Valtra

6.Kubota

7.Claas

8.Belarus

9.Zetor

10.Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czopek    0

1.Fendt

2.John Deere

3.Massey Ferguson

4.Case

5.Deutz-Fahr

6.New Holland

7.Claas

8.Valtra

9.Ursus

10.McCormick

11.Reszta wymysłów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATUS2    3

Fendt

John deere

Valtra

Case Ih

New holland

Same/Deutz Fahr/Lamborghini

Claas

Ursus/Zetor

Farmer

Pronar/Belarus ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj