Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzesiu95    9

Czy umowę dzierżawy z datą pewną można podbić w innej gminie niż jest posiadana działka i właściciel? Pani z ARIMR tak mi zaproponowała, ponieważ pewien notariusz stawia problemy.

 

Można, przynajmniej mi podbili bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

kurde byłem teraz w Agencji i odrzucili wniosek bo miałem spadek po ojcu w 2012 roku a nie uwzględniaja że uczyłem się dziennie i nie obrabiałem ziemi, mówili że szanse na odwołanie są zerowe. Miał ktoś z WAs podobną sytuacje? podobno w poprzednim było cos takiego ze jak sie uczyło to można było w tej sytuacji wybrnąc a w tym rozporzadzeniu tego nie ma neistety :P

 

Mam taką samą sytuację. Też w 2012 roku dostałem ziemię w spadku. Wtedy byłem nie pełnoletni. Teraz uczę się w technikum rolniczym, mam już kwalifikację R03, ale nie mogę skorzystać. Co prawda @freetaxi miał pomysł na rozwiązanie tego problemu, ale zrezygnowałem. Na razie czekam do wiosny, bo tak się mówi o kolejnym naborze i jeżeli się przepisy nie zmienią to i tak przejmę gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

czy ukonczenie samego technikum rolniczego wystarczy jako wykształcenie czy trzeba miec tez zdany egzamin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Z tego co mi sie przypomina to na świadectwie pisze że jest ważne tylko z zaświadczeniem zdania egzaminu czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

tak musisz zdac bo przeciez musisz miec rolnicze a nie srednie w dodadku nie pelne aby otrzymac kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

ale ja juz dostałem kase składałem w 2014 rok temu i własnie jak mam te papiery co musze jeszcze zrobic co do MR to nie mam zakreslone zeby zdobyc wykształcenie wcigu  3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

no to nie dobrze jeszcze bede musiał przy składaniu faktur dokładnie sie wypytac u nich

 

 

 

Moorgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freetaxi mam problem , po przepisaniu dzierżaw z lasu zmniejszyli mi powierzchnie dokładnie o 86 arów , a deklarowałem o te 86 arów wiecej  biznesplanie jakieś pomysły ? 

 

 

 

Bo tak na prawdę czas mnie nagli a ja jestem w ciemnej d*pie :( przez to 

 

 

Jest szansa abym pojechał do agencji tam gdzie składałem wniosek tj do Zielonej Góry i napisał o zmiane w biznesplanie to jest zmniejszenie areału o te 86 arów ?

Edytowano przez KacperWancel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak nie wypadniesz za listę to będzie w porządku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no za mną na liście jest jeszcze ponad 3,5tyś osób którzy otrzymali , przeliczą mi to na miejscu ? u mnie wychodzi z punktacji tak ...  4 pkt za wykrztałcenie gdyż mam średnie rolnicze do tego 5pkt za bezrobocie razem 9 do tego dodać 5 pkt za minimalna krajową bo tak mi wychodzi nawet po odjeciu tych 86 arów więc wychodzi 14 pkt więc chyba nie bedzie tak źle 

Edytowano przez KacperWancel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rivet    0

Rozp.Ministra z dn 14 lipca 2015 załącznik nr 1, ,,dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe jest:

- w zawodzie wymienionym w ust.2 (dotyczy wyksztalcenia na poziomie srednim)

 

;swiadectwo lub dyplom ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem zawodowym lub dyplom uzyskania tyt. zawodowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe;

 

W takim razie to czy wystarczy  ukonczenie technikum ( kierunki rolnicze) czy musi być jeszcze dyplom?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rivet    0

na jakiej podstawie sądzisz ze musi byc też dyplom? pisze: swaidectwo  LUB dyplom ,a nie świadectwo  i dyplom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składałem to już w agencji i kazali mi dostarczyć dyplom , stąd wiem :) kończąc średnią szkoła mawsz wykształcenie średnie bez zawodu , to dyplom nadaje Ci tytuł zawodowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Słyszał ktoś o przedłużeniu terminu do 30 września , tak mi powiedział dyr. wojewódzkiego ODR w Modliszewicach i nikt tego nie potwierdza (Agencja i infolinia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

A czy przed złożeniem wniosku o płatność trzeba mieć już przepisane wszystkie zwierzęta i maszyny (ciągniki) na siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koza22    0

kto sie wybiera na agro schow

 

Pkt. 1.4 – spamowanie w tematach, odchodzenie od wątku głównego, nabijanie postów

Edytowano przez Moorgi
spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

jeest napisane świadectwo lub dyplom Z UZYSKANYM TYTULEM ZAWODOWYM a gdzie na dyplomie masz napisane technik rolnik tym bardziej jak sie go nie zda.pisalem juz o tym wcześniej ze trzeba zdac , to chyba nie tak trudno sie wysilic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Wlasnie skompletowalem dokumenty chcialbym zapytac czy do agencji musza isc oryginaly czy ksera poszczegolnych dokumentow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj