Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31594 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 grudzień 2010 - 15:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @wacek21 , @dc231 - tak tez sobie pomyslałem ,że moze zmienią sie przepisy w przyszłym roku , więc juz nie będę zawracał nikomu głowy w tym temacie przed ogloszeniem nowego programu i jego zasad ...

Dziękuję za odpowiedz ;)

P.S. A czy jest jakis próg liczby ESU od której mozna się ubiegac o premię ? Czy to jest na zasadzie ze poprostu im większa liczba ESU tym większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku i załapanie się na dotację ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:24
  •  

#1962 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 16:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak sie ubiegasz o pomoc to masz 0, bo nie masz gospodarstwa, ale musisz osiągnąc w ciągu 5 lat 4 ESU, żeby gospodarstwo było żywotne ekonomicznie.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#1963 Share Peter07

Peter07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 16:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @dc231 Jak przejmiesz gospodarstwo to już masz ileś ESU jeśli np masz jakąś hodowlę...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1964 Share Peter07

Peter07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 14:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś przyszła decyzja ;) :) Nr. coś ponad 400 a numer sprawy miałem 254 ale miałem drobne poprawki więc o 200 numerów się przesunęło...teraz tylko czekać na RS :)

#1965 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 14:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moja pani już dawno otrzymała pozytywną decyzje a w PRG jest napisane że 6 ha dostanie w spadku od rodziców a 3 ha dostanie jako darowiznę od moich rodziców. I w związku z tym chciałem się dowiedzieć co teraz zrobić żeby moi rodzice zamiast darowizny wydzierżawili jej tą ziemię?

#1966 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 15:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzis w "agrobiznes" mówili ,że to juz ostatni nabór ma Modernizację Gospodarstw Rolnych , którego termin na składanie wniosków bedzie w styczniu .
Czyli w przyszłym roku nie bedzie juz tego programu ? premi z MR nie bedzie mozna połączyc z MGR ?

#1967 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 06 grudzień 2010 - 16:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No niestety, chyba sie nikt nie wrobi :) Bedzie trzeba kupic jakas uzywywke do 5 lat bo bedzie tańsza...
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1968 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to nici z modernizacji gospodarstwa z prawdziwego zdarzenia :)

Jeszcze trochę to i MR nie będzie , albo zawieszą na kilka lat ...

#1969 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie bardzo bo nabór w 2011r to przedostatni rok tej edycji PROW, ciekawe jak bedzie później, bo mamy miec znacznie mniej pieiedzy w ramach PROW 2014

#1970 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Wacek21 nie martw się zdążysz do MGR . przynajmniej możesz mieć jeszcze nadzieje bo w tych 6 województwach nie mleczarze już nie maja tak dobrego nastroju :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Szczerze liczę na ta MGR, bo wtedy wymiana parku maszynowego połaby pełną gębą. Na moje szczescie mieszkam w województwie, ktore mało ubiega sie o pomoce unijne.
Nie wiem jeszcze tylko dlaczego nie dostaliśmy decyzji w sprawie MR :)

#1972 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też bardzo liczyłem na MGR a tu du.. Ale w moim województwie było mało środków na kopertę i dlatego tak szybko się środki wyczerpały :)

#1973 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:43

heh dzieki za chłopaki za odpowiedzi :)

@paul190 wiem ze vat moge dostać bez MGR ale ja chce to i to załatwić ;)

@1piotr1 z dilerem tak uzgodniłem dla niego ważne zeby miał kase a ja żebym miał ciągnik i po wszystkim faktura

@dc231 wiem ze daty na fakturach mają byc po zamknięciu naboru ale najlepiej poczekać do podpisania umowy
a nic sie nie wyda ze maszyne kupiłem wcześniej bo ja o tym wiem i doskonale diler
co do dilera to zna mnie a ja jego bo już dużo kasy u niego zostawił mój tato i wujek a ja załatwiam wszystko i tak z tatą
więc nie ma obaw :)

@1piotr1 myśle ze dostanie ale to na 100% :) bo nie po to pracował tyle lat zeby nie skorzystać a areał nie mały więc damy rade

Pamiętaj jeszcze o sposobie zapłaty - bo jeśli się nie mylę, to przy MGR płatność za maszynę powyrzej 10 000 zł ma być dokonana przelewem (ale z tym pewnie sobie poradzisz jak znasz gościa).

#1974 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jakieś nowe info. w sprawie RS macie , czy dadzą nam szanse złożyć dokumenty na MGR bo zasadniczo to przepis by załatwił w jeden dzień a resztę by doniósł aby tylko do 28 się załapać :)

#1975 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostałem decyzję skłdałem wniosek nr 323. opolslkie.

#1976 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:14

Nie bardzo bo nabór w 2011r to przedostatni rok tej edycji PROW, ciekawe jak bedzie później, bo mamy miec znacznie mniej pieiedzy w ramach PROW 2014

Też mnie interesuje jak to będzie wyglądało w 2014 roku. Bo z tego co czytam to się już na MR nie załapię ;)
Dopiero za jakiś rok mógłbym zaczynać się w MR bawić :) Najpierw muszę skończyć liceum, później jeszcze 2 lata policealne rolnicze, czyli jeszcze 4 lata do uzyskania zawodu :)

#1977 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) naprawde wkur***** sporo osób przesuwajac termin RS..... i czekaj sobie nie wiadomo ile;/

#1978 Share Italian

Italian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. składałem wniosek na MR w łódzkim gdy można było złożyć już tylko chyba 7 wniosków wiec jestem gdzieś pod koniec nawet tej 120% puli....później dostałem poprawkę wraz z poprawką załączyłem zmianę jednej działki (było jakoś na początku listopada) i dziś dostałem pismo "zawiadomienie o niezałatwieniu sprawy w terminie" z powodu postępującego postępowania dowodowego i termin mi (a raczej sobie) dali do 18.02 ....nie wiem co to oznacza tzn. czytam to forum i różne opinie były - może ktoś się dowiadywał i wie coś więcej? i ogólnie to czy jest jakaś szansa jeszcze bo z tego co czytam to jestem na szarym końcu a pula obejmuje 100% a nie 120%....jeśli ktoś coś wie o tym albo ma jakieś doświadczenia to napiszcie...i proszę o przemyślane odpowiedzi bo hmm teraz jestem na "rozstaju dróg" a ten MR jest dla mnie ważny i nie wiem co robić .pozdrawiam:)

#1979 Share Peter07

Peter07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 23:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też w środę dostałem takie pismo jak Ty tyle, że termin to 31.12 a dziś dostałem decyzje więc nie musisz się zbytnio przejmować, wystarczy czekać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share marecki171

marecki171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 15:00

heh dzieki za chłopaki za odpowiedzi :P

@paul190 wiem ze vat moge dostać bez MGR ale ja chce to i to załatwić :P

@1piotr1 z dilerem tak uzgodniłem dla niego ważne zeby miał kase a ja żebym miał ciągnik i po wszystkim faktura

@dc231 wiem ze daty na fakturach mają byc po zamknięciu naboru ale najlepiej poczekać do podpisania umowy
a nic sie nie wyda ze maszyne kupiłem wcześniej bo ja o tym wiem i doskonale diler
co do dilera to zna mnie a ja jego bo już dużo kasy u niego zostawił mój tato i wujek a ja załatwiam wszystko i tak z tatą
więc nie ma obaw :P

@1piotr1 myśle ze dostanie ale to na 100% :P bo nie po to pracował tyle lat zeby nie skorzystać a areał nie mały więc damy rade

Z tego co ja się orientuje to przejście na vat nie jest takie proste ponieważ trzeba udowodnić że w ciągu ostatniego roku obroty w gospodarstwie były nie mniejsze niż 20 000zł. Wydaje mi się że jako młodzi rolnicy nie mamy szansy przejść na vat przynajmniej przez najbliższy rok :rolleyes: Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi bo i ja jestem zainteresowany przejściem na vat