Polecane posty

Maciek5290    17

jeżeli chcesz przejść na VAT aby odliczyć sobie podatek od zakupionych maszyn to musisz złożyc wniosek tzw "VAT R"

a tak to raczej nie


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubsad    0

Mam pytanie czy ktoś robił zmianę całego wniosku do MR? jeśli tak to czy dostaliście odpowiedź? jak długo czekaliście?. Ja złożyłem w terminie dostałem odpowiedź pozytywną, lecz później zostały podjęte zmiany dotyczące przepisywanego pola. I już trochę czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

dzięki, a czy w urzędzie skarbowym przyjdzie mi coś załatwiać?????????????

Z urzędu skarbowego potrzebne jest zaświadczenie do KRUSu o nie prowadzeniu działalności gospodarczej.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

a czy ktoś może wie czy jest możliwość aby wydłużyć czas przeznaczony na złożenie wniosku o płatność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

a tak w ogóle to ile jest czasu na złożenie wniosku o płatność?


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

dzięki tak z ciekawości pytam bo ja już złożyłem


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

witam. czy ktos z was panowie wie jak długo trzeba czekac na odmowna decyzje rs. bo mi czas leci z mr a matka moze przejsc na wczesniejsza krusowska. i nie wiem czy moge cos w krus zalatwiac jak nie mam decyzji z ARIMR???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

Ci co nie dostali RS narazie nie beda mieli wyslanych decyzji odmownych.... szukaja pieniedzy na to........ tak pisze na stronie ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Składał ktoś może wniosek o zmiane parametrów maszyn ,bo planuje zwiększyc rozmary agregatu i rozsiewacza i chciałbym sie dowiedziec ile czasu sie czeka na rozpatrzenie tych zmian i czy dużo z tym "zamieszania"jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nie musiales szczegółowych parametrow podawac, agencja ich nie wymaga wystarczyło np. ciągnik rolniczy i agregat uprawowy.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Ja musiałem wymiary podać ,miałem to jako poprawkę.

Edytowano przez jankes91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Dnia 03.01.11 dostałem pismo z ARiMR a mianowicie "INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI ZAPOZNANIA SIĘ Z AKTAMI SPRAWY", i niżej pisze " Planowany termin wydania decyzji: 7 dni od doręczenia niniejszego pisma". I teraz moje pytania:

-czy trzeba koniecznie jechać do warszawy zapoznawać się z aktami sprawy?

-jeżeli dostałem to pismo to decyzja będzie raczej pozytywna czy negatywna?

Myślę że ktoś dostał takie pismo i może mi odpowiedzieć na pytania, z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja musiałem wymiary podać ,miałem to jako poprawkę.

 

To chyba zalezy na jakiego czlowieka trafisz, bo brat mial wpisane w biznesplanie dokladna marke i model ciagnik i agregat o szer. 3.6m. Przyszlo do poprawki i napisal ciagnik rolniczy oraz agregat uprawowy i za tydznien juz była decyzja na TAK.

 

@Sobiecho

Agenca informuje Cie o tym, ze mozesz sie zapoznac z aktami czyli nie musisz tam jechac chyba, ze chcesz. Co do decyzji to niewiadomo jaka bedzie.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17
-czy trzeba koniecznie jechać do warszawy zapoznawać się z aktami sprawy?

możesz się dowiedzieć telefonicznie i ci powiedzą czy jest pozytywna czy negatywna no chyba że wolisz czekać w niepewności aż dostaniesz decyzje.

Na tym piśmie masz podany numer telefonu bezpośrednio do osoby która zajmuje się twoim wnioskiem i z nią. się kontaktuj.


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Witam

 

Mam pytanie: jak rodzice przekazują wam gospodarstwo jako Młodym Rolnikom, to przekazują tylko wam, czy wam i małżonkowi? Mnie sie wszędzie pytają, czy tylko na mnie będzie, czy na żonę również, bo to chodzi o jakies sprawy związane z podatkiem, ale mi sie to wszystko już w głowie myli.

 

A po co do KRUS zaświadczenie o nieprowadzeniu działalności? Ja akurat rozpocząłem prowadzenie, ale spełniam warunki, aby pozostać w KRUS.

Edytowano przez Peron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

RÓżnie !!!Akt darowizny może być na jedną osobę{Mlodego Rolnika} lub na małżonków wtedy jest wspólnota ja osobiście tak mialem przepisane.A podatku nie placi synowa /zięć ponieważ podpisuje się oświadczenie że przepisanej ziemi nie sprzeda przez chyba 5 lat [już nie pamiętam] :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ale moi rodzice chcą sobie zostawić górną kondygnację domu poprzez służebność i wtedy po przepisaniu na obojg musieliby płacić jakiś wysoki podatek od wartości przekazanego gospodarstwa.

 

Andrzej 2110 weż mi dodaj jeszcze z 10% albo 20% ostrzeżeń, w końcu jesteś moderatorem i masz tą władzę! No weż sobie ulżyj dzieciaku!

Edytowano przez Peron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Wniosek o płatność złożyłem 29 grudnia 2010r. Dziś zadzwoniła do mnie pani która rozpatruje mój wniosek i kazała mi ściągać z internetu nowy formularz wniosku bo coś się pozmieniał podobno. I jeszcze dopatrzyła się teraz jakiegoś błędu we wniosku o przyznanie pomocy, myślałem że o to się już nie muszę martwić. Jutro jadę osobiście to wszystko wyjaśnić do Warszawy, kazała mi niby pocztą to wysłać ale ja nie wysiedzę w niepewności w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

koledzy a czy dostał już ktoś premię mr na konto po złożeniu wniosku o płatność, ja dzisiaj złożyłem wniosek i się zastanawiam kiedy będzie kapusta heheh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

No ja w piątek zawożę papiery i będę czekał :huh:

 

Mam pytanie do tych którzy już dostali premię: ile trzeba czekać na wpłatę na konto??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

chce skorzystac z młodego rolnika tylko starszy musi mi gospodarstwo przepisać. Czy otrzymać ten bonus 75 tys i jednocześnie założyć działąność i przejśc na vat aby pozniej odpisac zakupiony ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

U mnie zapisali dożywotnio czyli zapewniam opiekę ,wyżywienie pomoc i oczywiście mieszkają sobie na dole a ja na górze w domku :rolleyes:

 

 

ATak na marginesie to o co chodzi z tymi ostrzeżeniami za cytowanie postów ;[ ;[ ;[ :blink:

Edytowano przez gabrys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj