Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31572 odpowiedzi na ten temat

#19361 Share xkrwpx3

xkrwpx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 luty 2015 - 20:48

Jak rozwiązać pewną sprawę, a mianowicie zamierzam składać w przyszłym naborze wniosek o dofinansowanie na MR, oraz  chciałbym skorzystać z MGR w najbliższym naborze na postawienie chłodnii. I pojawia mi się problem, żeby starać się o pozwolenia na budowę itp muszę być właścicielem działki na której mam zamiar stawiać budynek. Nie chciałbym aby rodzice przepisywali na mnie w tym momencie ziemie bo nie wiadomo kiedy będzie nabór na MR i czy się załapie. Czy rodzice mogą się starać o pozwolenia na budowę a potem wraz z działką mi je przekazać? Czy muszę zrobić to osobiście i ryzykować w tym momencie przekazanie działki co będzie się wiązało z rozpoczęciem czasu prowadzenia gospodarstwa przeze mnie>?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 14:14
  •  

#19362 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 11 luty 2015 - 20:58

Ja bym Ci doradził abyś wstrzymał się ze wszelkimi ruchami przynajmniej do momentu kiedy pojawią się przepisy krajowe. 

#19363 Share pawcio018

pawcio018

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:06

Witam,czy spotakał sie ktoś z taką sytuacją, osoba wzieła MR i na nowych przepisach dorabia na umowe zlecenie (nie przekraczając połowy najniższej krajowej pensji ) i opłacając krus ??? czy jest to wykonalne w odniesieniu do Młodego rolnika ???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19364 Share xkrwpx3

xkrwpx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:10

A jeżeli wstrzymam się z działaniami do pojawienia się przepisów krajowych wystarczy mi czasu na przygotowanie wszystkich dokumentów związanych z budową do czasu ogłoszenia naboru wniosków na MGR?

#19365 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:12

Pawcio018 od 1 stycznia 2015 zmieniły się przepisy w tej kwestii. Tu znajdziesz szczegóły http://prow2014-2020...ane-przez-krus/

Xkrwpx3 wyrobisz się spokojnie. Tak jak napisałem radziłbym się wstrzymać przynajmniej do ukazania przepisów krajowych. 

#19366 Share xkrwpx3

xkrwpx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:18

W takim razie dzięki za pomoc :)

#19367 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam tak samo chcę skorzystać z pierwszego naboru na modernizację i z nowego mlodego rolnika lub doczekac sie na przesunięcie środków na nabór 2014. Tylko ze ja nie mam wykształcenia rolniczego i muszę czekać na przepisy krajowe mimo że już się niecierpliwie to nie ma co podejmować kroków i ryzykować tylko cierpliwie czekać.

Edytowany przez pablo21, 11 luty 2015 - 21:29.

#19368 Share pawcio018

pawcio018

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:33

Dzięki freetaxi :) Rozumiem że da rade dorobić w oparciu o nowe przepisy,a spotkałeś się możę z osoba która tak dorabia albo planuje dorobić do MR ?

#19369 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam kilka osób, krórzy mają MR.

#19370 Share Winiu222

Winiu222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:45

Witam.Dzisiaj byłem w OR złożyć wniosek o płatność z MR i dowiedziałem sie że przed wypłatą kasy mam byc kontrolowany.Czy wiecie jakie dokumenty trzeba przygotować do takiej kontroli?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19371 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:01

Umowy dzierżawy, akty notariane, umowy użyczenia (jeśli dotyczą). Mogą pospacerować i pooglądać budynki, zmierzyć parę upraw. Strzelam, że kolega podlega pod małopolski OR. 

#19372 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skąd przy skladaniu wniosku pracownik kancelarii wie jaki wniosek będzie kontrolowany. Co to za OR ze tak wszystkich kontrolują :)

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#19373 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:07

Ponoć w Krakowie nie mają co robić i nękają :)

#19374 Share Winiu222

Winiu222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:10

podlegam pod wielkopolski OR.a co jeżelina terenie gospodarstwa jest ciągnik i nie należy do mnie tylko do ojca.a reszta czyli bydło świnie konie i maszyny (2xciągniki i przyczepy) są zarejestrowane na mnie.i mam rachunki i fakturu zakupu pasz i nawozów na siebie?

podobno maja odgórne zalecenia że wszystkich młodych rolników maja przed wypłata kasy kontrolowac czy prowadza samodzielnie gospodarstwo

podobno maja odgórne zalecenia że wszystkich młodych rolników maja przed wypłata kasy kontrolowac czy prowadza samodzielnie gospodarstwo

#19375 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to dobrze ze masz coś na siebie znaczy że prowadzisz działalność :-)
Coś nie chce mi się wierzyć o tych zaleceniach co do kontroli, to jest na tym etapie bezsensowne i czasochłonne.

Edytowany przez Endriu42, 11 luty 2015 - 22:17.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#19376 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:11

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że dobrze będzie jeśli ciągnik ojca nie będzie stał w Twoim budynku ale to ostatnio standard i głowa od tego boli :)

#19377 Share Winiu222

Winiu222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:14

czyli lepiej żeby ciagnik nie stał w dniu kontroli na terenie gospodarstwa?a czego ewntualnie moge sie jeszcze spodziewać?

#19378 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 11 luty 2015 - 22:15

Jak rozwiązać pewną sprawę, a mianowicie zamierzam składać w przyszłym naborze wniosek o dofinansowanie na MR, oraz  chciałbym skorzystać z MGR w najbliższym naborze na postawienie chłodnii. I pojawia mi się problem, żeby starać się o pozwolenia na budowę itp muszę być właścicielem działki na której mam zamiar stawiać budynek. Nie chciałbym aby rodzice przepisywali na mnie w tym momencie ziemie bo nie wiadomo kiedy będzie nabór na MR i czy się załapie. Czy rodzice mogą się starać o pozwolenia na budowę a potem wraz z działką mi je przekazać? Czy muszę zrobić to osobiście i ryzykować w tym momencie przekazanie działki co będzie się wiązało z rozpoczęciem czasu prowadzenia gospodarstwa przeze mnie>?

Jeżeli jesteś w 100 % pewny że będziesz stawiał budynek, to zawsze rodzice mogą przepisać np 60 arów działki, a potem reszte bądź robić papiery na rodziców, a potem mogą je przekazać na siebie.

U mnie rodzice robili papiery na chlewnię i teraz przekazują je córce wraz z działką 70 arów i również chciała by skorzystać z MR i MGR 

#19379 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:19

Winiu222 to chyba zależy od samych inspektorów. Nie spodziewałbym się jakiś wielkich problemów. Generalnie sprawdzają to co napisałem we wcześniejszym poście. Na tym etapie muszą stwierdzić, że prowadzisz gospodarstwo i robisz to samodzielnie. Adrian3005 Twój pomysł jest odpowiedni pod przepisy odnośnie MR ze starej perspektywy finansowej. A co będzie jeśli zmienią się zasady, warunki? 

Edytowany przez freetaxi, 11 luty 2015 - 22:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19380 Share Winiu222

Winiu222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:21

co do tych zaleceń o kontroli też byłem zdziwiony tym bardziej co tu kontrolować jak gospodarstwo mam dopiero od dwóch tygodni na siebie