Polecane posty

daanny    33

witam o co chodzi z posiadaniem tego jednego hektara jako kierujący, czyli jak wydzierżawię ten hektar teraz przykładowo od rodziców i się nie załapię w tym naborze bo np. będę miał za mało punktów, to za rok już nie będę mógł składać wniosku bo będę miał ziemię dłużej niż jeden rok? czy warto składać wniosek jeśli nie posiadam ziemi, dopiero mam zamiar przejąć po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku mr, jak to jest w tym naborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jeżeli dostanę wezwanie do uzupełnienia zaświadczenia z krus. to od jakiej daty najpóźniej mogę być ubezpieczony? będzie problem jak złożę wzniosek o płatność we wrześniu a ubezpieczenie będę miał od np pazdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie składania wniosku o płatność musisz podlegać ubezpieczeniu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colorado    3

KRUS ubezpieczy Cię nie od daty, kiedy składasz wniosek u nich, lecz od daty kiedy nabyłeś ziemię (najwcześniejszej -tzn. jak np wydzierżawiłeś coś w maju, a dostałeś coś w sierpniu, to ubezpiecza Cie od maja)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Ktoś wie kiedy zatwierdzą rozporządzenie do nowego naboru? Chodzi dokładnie o zapis, że można składać wniosek jeżeli jest się kierującym gospodarstwem nie dłużej niż 12 miesięcy.

 

na farmerze jest artykuł, że się mogą nie wyrobić i kierujący już się nie załapią  w tym naborze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Będzie jeszcze jedna aktualizacja, ale na dzień dzisiejszy nie wiadomo o ile osób.

 

Skąd ta informacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

freetaxi pytanie do ciebie bo jestes w tym najbardziej zorientowany co ile powtarzały sie nabory na mr z prow 2014-2020 czy to było raz na rok czy 2 razy w roku. 

 

Pytam sie ponewaz chciałbym wiedziec kiedy mze byc kolejny nabor czy wogole bedzie w 2016 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W PROW 2007-2013 to różnie było. W nowej perspektywie finansowej rozporządzenie reguluje w którym kwartale każdego roku może być nabór.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a chciałbym się zapytać ponieważ otrzymałem decyzję pozytywną i już załatwiłem notariusza mam dzierżawę, w krusie muszę jeszcze poczekać do jutra na wypis z gminy o hektarach przeliczeniowych, więc mam nadzieje że jutro krus załatwię, i w agencji będę musiał załatwić numer gospodarstwa, i tu moje pytanie. Jak to jest ze zwierzętami? Jak je przepisać z ojca na mnie potrzebna jakaś umowa czy jak to się robi? I jeszcze chciałbym się zapytać o budynki, w biznesplanie mam użyczenie, i też chciałbym się zapytać jak to zrobić czy muszę spisać jakąś umowę z ojcem czy inaczej jakoś?

Dodam jeszcze że w tych budynkach będę musiał zrobić nowe stanowiska dla bydła czy podczas kontroli będą się o to czepiać? Czy dadzą jakiś czas na zrobienie tego? A no i jeszcze chciałbym się zapytać co chcą podczas kontroli? jakie dokumenty dokładnie? Opryskiwacz będę kupował nowy więc atest będzie, jeżeli chodzi o zwierzęta to mam wpisane 3 byki i 3 jałówki czy jak to będzie stało razem to będzie problem?

Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania

ponawiam pytanie, bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam inne pytanie dostałem decyzję , mam ważną umowe zlecenie do końca grudnia , pracować nie pracuje więc przychodu nie ma , lepiej zerwać tą umowę czy poczekać aż wygaśnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A na jaką kwotę masz tą umowę?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest umowa zlecenie w ochronie imprezy masowe dokładnie dorabiam , albo ide albo nie ide , chce to ide nie chce nie ide, nie ma przybliżonej kwoty nawet na umowie, moge zarobić np z tysiąc złotych a mogę nie zarobić nic w danym miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Moja rada abyś zrezygnował z tej umowy zlecenie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra , rozwiążę ją , żeby nie było jaj później . A inne pytanie czy można oficjalnie dorobić coś czy lepiej nie ? Najlepiej to na czarno pewnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Dostałem dziś maila z or i napisali mi że "istnieje duze prawdopodobieństwo że do 31.08 nastąpi kolejna realokacja środkow":-)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

bartekmyx więc pewnie już nastąpiła ta aktualizacja ale lepiej jak by dali jescze tym 1200 osobom :)


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam. Mam pytanie gdzie mam zasięgnąć informacji o kosztach budowy bukaciarni? Planuję budowę za środki z MR jeśli się załapię w tym naborze. Doradzi ktoś? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czyli coś jest na rzeczy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek145    0

Mam pytanie odnośnie mr 2015. Pani z odr zaczęła mi robić biznesplan, zadeklarowałem 13,5 ha własności i 2,5 ha dzierżawy, lecz gdy Pani zaczęła to liczyć stwierdziła że wychodzi mi za mała wartość ekonomiczna z roku bazowego bo chyba 11700. Co z tym fantem zrobić? Nie da rady jakoś podbić na szybko? Czy czekać na następny rok i zasiewy ułożyć pod wyższą wartość?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj