Polecane posty

Gość   
Gość

Szadam to mialeś dużo szczęścia że wszystko tak szybko pozalatwiałeś. Mi zajeło to 3 tygodnie.

Co twojego pytanie to min. 3 lat musisz byc na KRUS takze inna praca w tym okresie odpada

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Mi w firmie zajmującej się robieniem wniosków powiedzilei ze do złozenia wniosku na MGR wystarczy miec numer gospodarstwa a reszte załaczników monza dołaczyc pózniej tylko ze w tej broszurze jest co innego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

O właśnie, mógłby ktoś zorientowany napisać jakie załączniki muszą być żeby wniosek został przyjęty, a co można donieść na ew. poprawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

mój kolega dostał decyzje odmowną w sprawie MR i niewie co ma robić bo miał już wszystko zaplanowane i ustalone? mówiłem mu żeby napisał odwołanie od decyzji , jak myślicie z tym odwołaniem ma duże szanse czy nie, szkoda mi gości i chce mu jakoś pomóc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szadam    0

Oki dzięki za odpowiedz. Trochę pobrodziłem w internecie i znalazłem ze umowa o dzieło nie obliguje do płacenia ZUSu.

 

Jednak to nie są informacje pewne, wiec KARGO może masz racje.

 

Porozmawiam z pracownikami KRUS albo z księgową i dowiem się.

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam

Mam kilka pytań dotyczących dopłat dla ,,młodego rolnika" czy mam szanse dostać teraz te 75tys jesli jestem zarejestrowany jako bezrobotny nie mam na sobie żadnej nieruchomości a mam jakies oszczednosci które pozwoliły by mi na zakup ok.5-7ha i zaczac taka dzialalnosc rolnicza jesli chodzi o wykształcenie w tym kierunku to za rok już będę miał technika rolnictwa no i juz jakis tam sprzed posiadam czy mógł by mi pomóc bo mam kilka pytań?? jestem z woj.Lubelskiego i z tego co czytalem to mam osiągnąć śr. pow 7.50ha

to moje pytanka:

czy mam szanse otrzymać te pieniądze jeśli nie posiadam nic??

kiedy mogę cos takiego złożyć i gdzie??

czy dzierżawy tez sie licza do sr.gospodarstwa??

kiedy realni otrzymam te pieniądze jesli w styczniu juz sie za to wezmę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nabór się skończył 31.12.2010


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

W Planie Rozwoju Gospodarstwa napisałem że będę prowadził oprócz roślinnej, także produkcję zwierzęcą.

Jeśli będą dalej tak podkręcać wymogi (płyta obornikowa itp.) to czy będę mógł zaprzestać , powiedzmy za 2 lata hodowli.

Bo chyba najważniejsze żebym na koniec miał wyższe ESU jak mam teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woytas    1

masz może jakiś link do tej ustawy??

 

Oczywiście, że mam oto on http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/pomoc_krajowa/kredyty/kredyty_1/Symbol_nMR.doc

Dokładnie to na stronie 6 punkt 9

 

A tak przy okazji, to jeżeli już mam wszystkie potrzebne dokumenty i mogę już składać wniosek o płatność, to co teraz zrobić, bo chcę zmienić przeznaczenie tych pieniędzy, czy najpierw zawiadomić ich i jak rozpatrzą moją prośbę to składać wniosek o płatność, czy najpierw o płatność i dopiero ich zawiadomić? Może już ktoś coś takiego przerabiał?

Edytowano przez Woytas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

panowie witam, może kogoś zdenerwuje to co napisze i będzie mi kazał czytać forum od początku ale chcę spytać o prawidłową kolejność działań po otrzymaniu decyzji o przyznaniu dofinansowania dla MR??czyli co robić krok po kroku, czekam na odpowiedz specjalisty(może być na maila)


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach PROW 2007-2013 napewno będzie jeszcze nabór na MR, ponieważ do wykorzystania środków na ten program z puli na lata 2007-2013 zostało jeszcze ok. 150mln euro, co pozowli na przyznanie premii ok. 7800 rolnikom :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR44449    0

witam !!!

Ja również składałem wniosek w tegorocznym naborze na MR ,a Tata składał wniosek na RS. No i niestety mi się nie udało bo niby " zabrakło siana " na mój wniosek . Tacie się poszczęściło i już dostał postanowienie o spełnieniu wymagań do uzyskania RS.A niby MR i RS według ministra rolnictwa miały być ze sobą ścisłe powiązane . Jednak w rzeczywistości jest inaczej..........bo przecież w POLSCE wszystko jest możliwe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Będąc młodym rolnikiem kidey moge zostac vatowcem czy musze byc w tym roku na ryczałcie i miec ta sprzedaz(20tys.), gospodarstwo przejołem w 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woytas    1

panowie witam, może kogoś zdenerwuje to co napisze i będzie mi kazał czytać forum od początku ale chcę spytać o prawidłową kolejność działań po otrzymaniu decyzji o przyznaniu dofinansowania dla MR??czyli co robić krok po kroku, czekam na odpowiedz specjalisty(może być na maila)

Skoro już musisz mieć to tak bezpośrednio podane to masz tu mój post http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-mlody-rolnik-nowe-zasady/page__view__findpost__p__611970

jest mniej więcej wszystko wypisane jak i co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

a jak to jest z używanymi maszynami?Wszędzie piszą tylko za ciągnik-że do 5 lat i rzeczoznawca-a maszyny typu pług czy przyczepa?-tak samo jak traktor???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas8244    0

PIOTR44449 -będziesz składał odwołanie od decyzji,i czy wypytywałeś się już coś na ten temat,bo niby piniądze jeszcze są tylko minister nie chce ich przełożyć.I czy wiesz jak się pisze takie odwołanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR44449    0

Już mam złożone odwołanie .I z tego co słyszałem to więcej będzie takich odwołań. Zastanawiam się nad pisaniem odwołania do MR. Bo niby młody rolnik i renty strukturalne miały być ścisłe ze sobą powiązane .A tak jak jest!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

z jakiego województwa jesteś PIOTR44449 ? wiesz może jak długo sie czeka na rozpatrzenie odwołania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Panowie chce zostać rolnikiem na własną rękę a nie cały czas być na gadaniu ojca od czego zacząć fundusze jakieś sie znajda od czego zaczac zeby otrzymać premie dla młodego rolnika jeśli mozna to poprosze krok po kroku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj