Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#19141 Share KamilSzymaski

KamilSzymaski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 luty 2015 - 18:02

Witam. Czy można premie dla młodego rolnika przeznaczyć na budowę kurnika??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:36
  •  

#19142 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 06 luty 2015 - 19:00

ten Geoportal niedokładnie jest zrobiony niż mapy z starostwa tak sobie patrzyłem na swoje działki i porównywałem z tym portalem granica działki przez środek budynku przechodzi a na mapach starostwa obok budynku jest granica nic ciekawego ten Geoportal xd

I agencja tym czymś się posługuje xd a ten budynek ma 100 lat to chyba wcześniej powstał niż ten portal xd

geoportal jest bradzo dokładny. zdjęcia moga byc zrobione pod kątem i przy obiektach przy granicy albo wąskiej działce może być takie złudzenie, że "wchodzi" na inną działkę. 

#19143 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 06 luty 2015 - 19:19

Dziś byłem w agencji żeby się rozliczyć z zakupów i dodatkowo zanieść zmiany we wniosku i biznesplanie. A więc tak: pisze się podanie jak się chce zmienić biznesplan - nie jest to pismo przewodnie wzięte z stoiska agencyjnego. Podanie zwykłe, adresat, nadawca, numer sprawy, treść i załączniki. Inwestycję i wszelkie dokumenty z nią związane dostarcza się wraz z pismem przewodnim - inne niż w przypadku uzupełnień dokumentów. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19144 Share damiank33

damiank33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 luty 2015 - 19:22

czy składając zmiany w biznes planie (zmiana w działkach- zwiększone ESU i doszła mi maszyna którą posiadam) można jednocześnie złożyć wniosek o płatność?
czy trzeba najpierw złożyć zmiany we wniosku a dopiero później wniosek o płatność?

#19145 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 06 luty 2015 - 19:29

Jak raz w lubelskim złożyłem zmianę do wniosku o przyznanie pomocy (zmiana powierzchni na niższą) i za jednym zamachem wniosek o płatność to coś im się zdublowało w systemie. Ostatecznie trzeba było wniosek o płatność wycofać i złożyć od nowa. Od tamtej pory najpierw składam zmianę i czekam na pismo chociaż ostatnio klientce z Białej Podlaskiej powiedzieli, że może puścić wszystko za jednym zamachem bo czasu zostało mało. 

#19146 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 luty 2015 - 19:36

geoportal jest bradzo dokładny. zdjęcia moga byc zrobione pod kątem i przy obiektach przy granicy albo wąskiej działce może być takie złudzenie, że "wchodzi" na inną działkę. 

wcale dokładny nie jest ten geoportal mam mapy z geodezji bo wyciągałem jak gospodarstwo przepisywaliśmy i widze jakie sza uszczerbki w geoportalu i niedociągnięcia  według map starostwa droga polna ma szerokość 3m a według geoportalu jest 3 razy taka szeroka to wychodzi gdzieś 10 metrów szerokości a przez 20 lat ta droga nie była nigdy taka szeroka że tak zrobili

#19147 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 06 luty 2015 - 19:39

Koledzy wiecie czy są te kredyty preferencyjne?

#19148 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 luty 2015 - 19:40

wcale dokładny nie jest ten geoportal mam mapy z geodezji bo wyciągałem jak gospodarstwo przepisywaliśmy i widze jakie sza uszczerbki w geoportalu i niedociągnięcia  według map starostwa droga polna ma szerokość 3m a według geoportalu jest 3 razy taka szeroka to wychodzi gdzieś 10 metrów szerokości a przez 20 lat ta droga nie była nigdy taka szeroka że tak zrobili

i wychodzi na to jak bym zaorane teraz było podług portalu  6 metrów drogi a według starostwa wszystko jest ok

#19149 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 06 luty 2015 - 19:44

Szpeniek26 poczytaj tu http://www.arimr.gov...-po-nowemu.html

#19150 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 06 luty 2015 - 19:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) [quote name="freetaxi" post="1511982" timestamp="1423248265"]

Szpeniek26 poczytaj tu http://www.arimr.gov...-po-nowemu.html[/quote

Jest gdzies wykaz bankow swiadczacych ta oferte?

Pewnie chwile bankom zejdzie zanim dostosuja sie do zmian.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19151 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 06 luty 2015 - 20:38

O jakim potwierdzeniu podpisow piszecie? Ma byc data pewna i taką mam przy rejestrowaniu umowy dzierżawy w Starostwie Powiatowym. Wymagają jeszcze, zeby było potwierdzenie podpisów w gminie lub u notariusza? 

dokładnie, ale gdybym dziś potwierdził podpisy, to miałbym zatwierdzone 9 lat i 7 m-cy dzierżawy - umowę dzierżawy mam od 1.09, zarejestrowana w geodezji Starostwa Powiatowego kilka dni później. musiałem zrobić aneks wydłużający dzierżawę o pół roku, potwierdzić w gminie podpisy i ponownie zgłosić do Starostwa - od dnia potwierdzenia (gmina lub akt) liczona jest data pewna.

#19152 Share Pawel29

Pawel29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 06 luty 2015 - 22:16

Freetaxi mam do Ciebie takie pytanie bo dziś w ODR w Augustowie pani, która tam pracuje powiedziała mi bardzo ciekawą rzecz. 

A mianowicie chodzi o to że ja mieszkam w woj. podlaskim a przymierzam się do zakupu 16ha ziemi w warmińsko-mazurskim będzie to moja pierwsza ziemia wcześniej nic na siebie nie miałem i po zakupie mam zamiar składać na MR jak będzie nabór i chodzi o to że Pani z odr powiedziała że ta ziemia położona jest w województwie gdzie średnia wojewódzka wielkość gospodarstwa wynosi  22ha z hakiem i ja mając te 16ha ziemi na pewno nie załapię się na dofinansowanie chyba że jeszcze dokupię ziemi lub wydzierżawię?? Czy ta Pani miała rację?

#19153 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2015 - 22:27

dokładnie, ale gdybym dziś potwierdził podpisy, to miałbym zatwierdzone 9 lat i 7 m-cy dzierżawy - umowę dzierżawy mam od 1.09, zarejestrowana w geodezji Starostwa Powiatowego kilka dni później. musiałem zrobić aneks wydłużający dzierżawę o pół roku, potwierdzić w gminie podpisy i ponownie zgłosić do Starostwa - od dnia potwierdzenia (gmina lub akt) liczona jest data pewna.

Mój wydzierżawiający jest za granicą i na pewno nie wróci tu, by potwierdzić podpisy. Znalazłam coś takiego: " czynność prawna ma datę pewną także w razie umieszczenia na obejmującym czynność dokumencie jakiejkolwiek wzmianki przez organ państwowy, organ jednostki samorządu terytorialnego albo przez notariusza – od daty tej wzmianki"  Na moim dokumencie dzierżawy jest adnotacja urzędnika wydz. geodezji Starostwa Powiatowego i uważam, że umowa ma datę pewną.

Bardzo dziękuję, JaroWM i malopolanin64.

#19154 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 06 luty 2015 - 22:39

Pawel29 pewne to są podatki i nie skończę co jeszcze :) Wychodzi na to, że Pani z tzn. doradztwa skutecznie wybija Ci kwestię zakupu ziemi i aplikowania o MR. Póki co to nie ma przepisów krajowych, które regulują Twój czy jakikolwiek inny przypadek więc zastanawiam się skąd ludzie biorą takie nowinki. Jaskier01 zakładam, że w Twoim przypadku sprawa dotyczy aneksu i podpisów pod nim? Dobrze rozumiem? Wydaje mi się, że będziesz potrzebować podpisu tej osoby i raczej Ci to nie przejdzie. Przepisy przepisami ale czy jest czas na batalię prawną z osobami, które rozpatrują wniosek o płatność? 

#19155 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 07 luty 2015 - 00:03

@freetaxi mam pytanie odnośnie tych kredytów pref. w 2015, czy dobrze rozumiem działanie "2. Inwestycje polegające na tworzeniu lub powiększeniu gospodarstw rolnych przez młodych rolników", tzn. kupując powiedzmy 10ha za 350000zł zwracają mi 60% z kredytu? Jak przy braku środków takie działanie. Wiesz coś więcej na ten temat. Pozdrawiam

#19156 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 07 luty 2015 - 00:33

Trzeba zaciągnąć kredyt a agencja zwróci ci do 60% inwestycji powtarzam do a nie 60 zależy od kwoty kredytu .

#19157 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 07 luty 2015 - 01:02

Ok rozumiem do, ale kredyt komercyjny? Bo przeważnie przy jakiś zwrotach wymagają wspomagania się komercyjnym.

#19158 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2015 - 08:34

Jaskier01 zakładam, że w Twoim przypadku sprawa dotyczy aneksu i podpisów pod nim? Dobrze rozumiem? Wydaje mi się, że będziesz potrzebować podpisu tej osoby i raczej Ci to nie przejdzie. Przepisy przepisami ale czy jest czas na batalię prawną z osobami, które rozpatrują wniosek o płatność? 

Dzięki Freetaxi. Umowa dzierżawy zrobiona była po konsultacji z prac. OR Agencji, więc zakladam, że aneksow nie będzie, tylko nikt nie powiedzial, ze podpisy maja być potwierdzone. Właściciel ziemi "pozbył" sie jej umową dzierżawy i po prostu wyjechał, jego prawo, a mój problem.

#19159 Share ErykMastalarek

ErykMastalarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 luty 2015 - 16:50

Freetaxi mam do Ciebie takie pytanie bo dziś w ODR w Augustowie pani, która tam pracuje powiedziała mi bardzo ciekawą rzecz. 

A mianowicie chodzi o to że ja mieszkam w woj. podlaskim a przymierzam się do zakupu 16ha ziemi w warmińsko-mazurskim będzie to moja pierwsza ziemia wcześniej nic na siebie nie miałem i po zakupie mam zamiar składać na MR jak będzie nabór i chodzi o to że Pani z odr powiedziała że ta ziemia położona jest w województwie gdzie średnia wojewódzka wielkość gospodarstwa wynosi  22ha z hakiem i ja mając te 16ha ziemi na pewno nie załapię się na dofinansowanie chyba że jeszcze dokupię ziemi lub wydzierżawię?? Czy ta Pani miała rację?

W tym naborze ustawili tak punktacje, że w województwach z zauważalnie wyższą średnią niż ogólnopolska dostać premie to ogromne szczęście, tak jakby gospodarstwa o takiej samej powierzchni różniły się od siebie czymś poza położeniem. Być może w następnym naborze zmienią tą patologiczną punktację.

Poczekaj na nowe zasady, a w tym naborze zapomnij o premii mając gospodarstwo w warmińsko-mazurskim, bo to było marzenie.

Edytowany przez ErykMastalarek, 07 luty 2015 - 16:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19160 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 07 luty 2015 - 17:33

Dzięki Freetaxi. Umowa dzierżawy zrobiona była po konsultacji z prac. OR Agencji, więc zakladam, że aneksow nie będzie, tylko nikt nie powiedzial, ze podpisy maja być potwierdzone. Właściciel ziemi "pozbył" sie jej umową dzierżawy i po prostu wyjechał, jego prawo, a mój problem.

a kupić i wysłać mu bilety na tanie linie lotnicze i nawet zapłacić za 2 nieprzepracowane dniówki???

gorzej jak jest za wielką wodą, wtedy można notarialnie pełnomocnika ustanowić za ok. 100$ w konsulacie.

także sprawa do załatwienia, tylko chęci muszą być.