Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31558 odpowiedzi na ten temat

#19061 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1122 postów

Napisany 04 luty 2015 - 18:15

Chyba ostro wzięli się za sprawdzanie wniosków, pół dnia dzwoniłem do Białostockiego BWI na kilka nr, aż w końcu odebrali, 20 stycznia wniosek poszedł do realizacji :D @freetaxi możesz przepowiedzieć kiedy +- będzie przelew?? ;) 

Bez żadnych poprawek, kontroli jak na razie też nie było, wniosek złożony 2 stycznia. Więc służebność dożywocia na UR (połowa przekazanej powierzchni) nie stanowi problemu. Mało tego byłem w banku w sprawie kredytu i dowiedziałem się, że księgi obciążone wpisem służebności nie stanowią dla nich problemu przy kredycie hipotecznym, bo gdyby tego nie honorowali to 80% kredytów by nie udzielili ;)

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:07
  •  

#19062 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 04 luty 2015 - 18:25

Mi zawsze ta służebność ( i to jeszcze na ponad 10 ha) nie będzie pasować. U ciebie przeszło na taki areał a inni mieli problem z 0,10 ha. A przelewu możesz spodziewać się około 11 lutego. A w razie problemów w innych wnioskach będę krzyczał, że w podlaskim OR po kilkanaście ha przechodzi i jest dobrze :)

Edytowany przez freetaxi, 04 luty 2015 - 18:28.

#19063 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 04 luty 2015 - 18:29

dzisiaj doszedł przelew ;D A ciągnik będzie za około 5 tygodni znowu czekanie ;p

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19064 Share malakurka

malakurka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 luty 2015 - 19:43

Dziekuję za pomoc. Mam fakture na te krowy. Ten Pan od którego zostały kupione w tym momencie ma stado hodowlane ale wtedy kiedy ja od niego kupowałam jeszcze nie miał. A czy jeśli teraz ma pod względem tej użyteczności to móglby jakos jeszcze pomóc? Jeszcze zobaczę co da się zrobić z federacją. Kurcze jeszcze żeby to był tylko jakiś częściowy zwrot a tu całe 75 tysiaków i nie wiem czy jeszcze jakieś odsetki. Faktury i wszystkie dokumenty dostarczone były pod koniec 2013 a oni dopiero teraz się doczepiają.

#19065 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 luty 2015 - 19:56

w sumie co z tymi przesunięciami? Nic nie będzie? Możemy liczyć tylko na przesunięcie listy względem tych nie złożonych wniosków? bo ktoś gadał o 900 wnioskach i kolejnych 1300? a teraz znów cisza tyle o tych strajkach gadają :/

#19066 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 04 luty 2015 - 19:57

W MRiRW czekają na decyzję KE. 

#19067 Share przemo2014

przemo2014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:03

strukture zasiewu oblicza sie wg roku bazowego i docelowego czy rowniesz w latach pomiedzy nimi ?

nie wiedziałem ze zwierzęta oblicza sie wg DJM, myślałem ze jesli w roku bazowym miałem 30 to mogę je zwiekszyc lub zmniejszyc do 30 procent, a wychodzi na to ze jesli 40 prosiąt * 0,02 DJM daje 0,8 DJM  to mogę to zamienic na opasa 1-2 roku  ktory ma rowniez o,8 DJM, tak to moze wyglądac? i Agencja sie nie doczepi ze mam o jednego opasa wiecej a wcale nie ma prosiat?
Pytanie do Cb freetaxi :) bo Ty jestes w tym zaawansowany :)

dodam tylko ze 40 prosiat to ponad 1,5 ESU a jeden opas o ktory mowa wyzej to ok 0,3 ESU
czy dobrze to rozumuje , podpowie ktos??

#19068 Share Maches

Maches

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:09

KE miała czas do 24 stycznia na decyzje ;/

#19069 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:16

malakurka 

Zrób wszystko co możesz aby to załatwić a jak już dostaniesz w razie decyzję o zwrocie to się odwołuj powołując na zasady współżycia społecznego. Czytałem wiele orzeczeń sądu w przypadku zwrotu premii i wiele osób się wybroniło a mieli beznadziejne sytuacje. W Twoim przypadku może nie będzie tak źle bo w końcu prowadzisz gospodarstwo, kupiłaś krowy a to że nie mają kart hodowlanych to jednak problem dla arimr ale się wybronisz z tego

#19070 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:21

KE miała czas do 24 stycznia na decyzje ;/

koledze pewnie chodziło te następne 1300 wniosków, nie o te 900, co do tych 900 wniosków to myślę, że w ministerstwie troszkę przespali i teraz ogarniają to przesunięcie, lub spora część pracowników pracuje nad nowym PROW i wszystko się opóźnia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19071 Share malakurka

malakurka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:47

no właśnie wszystko zrobiłam, nie przepiłam, a tu teraz brak świstka i taka klapa

#19072 Share patio789

patio789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:52

Witam

Będę się starał o MR w przyszłym naborze jednakże ojciec jest jeszcze zbyt młody i nie chce się pozbywać wszystkiego i  stąd rodzi się moje pytanie czy nie będzie to problemem jeżeli przepisze na mnie samą ziemie bez budynków i zwierząt?  Planuje produkcje częściowo  truskawek  a na reszcie zborze, czy będę potrzebował jakichś umów użyczenia czegoś czy coś w tym stylu ?

#19073 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:58

Może z pomocą federacji i tego co Ci sprzedał skoro teraz ma stado hodowlane to te krowy co kupiłaś może mają pokrewieństwo z jego hodowlanymi. Robią jakieś badania genetyczne krów itp. Próbuj to załatwić

#19074 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:19

W MRiRW czekają na decyzję KE. 

Co w sytuacji gdy np wszystko w biznezplanie się zgadza ze stanem faktycznym ale okazało się po głębszej analizie że numery arkusza mapy są inne. Jade z poprawkami w uprawach bo mi się zmieniły zasiewy - uwzględnić i te dobre numery arkuszy map czy olać temat i zostawić po staremu?

#19075 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:21

Pewnie na etapie weryfikacji wniosku o przyznanie pomocy nikt tego nie wychwycił. Możesz zmienić o ile te, które masz teraz są prawidłowe. Możesz dołączyć też wypisy z rejestru dla pewności. 

#19076 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:23

Już mam kasę i wypisy zawoziłem razem z aktami i wnioskiem o kasę - żeby mieli wszystko. 

#19077 Share Momo

Momo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:57

Witam , jest ktoś w temacie bo mam mieć zapisane gospodarstwo rolne a jestem po szkole zawodowej , musiał bym machnąć jakąś szkołe rolniczą ?

#19078 Share drozd82

drozd82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 luty 2015 - 22:22

Chyba ostro wzięli się za sprawdzanie wniosków, pół dnia dzwoniłem do Białostockiego BWI na kilka nr, aż w końcu odebrali, 20 stycznia wniosek poszedł do realizacji :D @freetaxi możesz przepowiedzieć kiedy +- będzie przelew?? ;)

Bez żadnych poprawek, kontroli jak na razie też nie było, wniosek złożony 2 stycznia. Więc służebność dożywocia na UR (połowa przekazanej powierzchni) nie stanowi problemu. Mało tego byłem w banku w sprawie kredytu i dowiedziałem się, że księgi obciążone wpisem służebności nie stanowią dla nich problemu przy kredycie hipotecznym, bo gdyby tego nie honorowali to 80% kredytów by nie udzielili ;)

nie narzekam na białostockie bwi,wniosek złozony 9 stycznia,dzisiaj kasa na koncie

#19079 Share przemo2014

przemo2014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 04 luty 2015 - 22:24

mam działkę na środku pola która kiedys była dróżką prowadzoncą do łąki, ,pole ma 1,94 a pole po drozce 0,34, lącznie 2,28 ha,czy agencja sie dopatrzy ze jest wiekszy areał pod zasiew zbóż niz byc powinien,przy kontroli MR dokłądnie sprawdzają każde pole i chodzą z GPS robiac pomiary?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19080 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 luty 2015 - 23:18

witam  mam pytanie ładnie premie otrzymałem premie młodego rolnika  obeszło się bez poprawek i mam gospodarstwo 20 ha i te gospodarstwo ma 3 działki geodezyjne i jest na 1 księdze wieczystej i teraz pytani czy mogę wystąpić z wnioskiem do sądu  o odłączenie dwóch działek geodezyjnych od tej 1 księgi wieczystej i założyć 2 nowe jeszcze żeby każda działka geodezyjna miała osobną księgę wieczysta bo aż strach brać kredyt na hipotekę jak mam 1 księgę wieczysta a tak jak by coś nie pykało nie daj boże   to bank tylko zabierze jedna działkę a nie całe gospodarstwo?