Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Jak nie nawymyślasz nie wiadomo co to zmiany Ci przejdą :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Ja i tak muszę czekać do 28 bo wtedy mam dostać papier z Komisji egzaminacyjnej, że zdałem egzamin potwierdzający kwalifikację R3. A biznes plan powoli przygotowuję  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Agencja chętnie zatwierdza zmiany w biznesplanie (zasiewy, maszyny) po przyznaniu płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Nie spotkałem się osobiście z odmową. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Jeszcze jedno pytanie. Jak składałem wniosek wpisałem jedną działkę, ale w tym roku do dopłat ze zdjęć sat. wyszła powierzchnia już o 11 arów mniejsza (użytku rolnego) bo ogólna powierzchnia tej działki się nie zmieniła (możliwe że cień drzewa to zmienił). W takim wypadku muszę robić korektę we wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań do lepiej zorientowanych :)

1) Chętnie zadeklaruję udział w szkoleniach/korzystanie z usług doradczych - jednak nigdzie nie widzę listy takich szkoleń lub podmiotów doradczych, które kwalifikują do spełnienia takiego kryterium, a nie chciałbym deklarować czegoś, czego nie będę mógł spełnić?

2) Jeśli zadeklaruję "przygotowanie do sprzedaży", to jak mam udokumentować ten fakt? (sortuję i pakuję ziemniaka w bigbagi)?

3) Czy wartość ekonomiczna gospodarstwa wyjściowa dotyczy stanu na teraz - posiadam 2,5 ha i "urządzam" moje gospodarstwo czy po przekazaniu gospodarstwa od ojca - 47,5 ha, co da łącznie 50 ha, którymi będę "kierował"?

4) Jak wyliczyć ową wartość ekonomiczną gospodarstwa, skoro ziemniak wymaga płodozmianu 4-letniego i na 47,5 ha, które przekaże mi ojciec jest w tym roku 26 ha ziemniaka i 21,5 ha jęczmienia, a w przyszłym roku nie będzie w ogóle ziemniaka? Na podstawie tego, co było na tym polu w tym roku?

5) Jak mam zadeklarować w biznesplanie arkusz "uprawa" w takim wypadku, skoro moim głównym plonem jest ziemniak, ale będę uprawiał do na ziemiach dzierżawionych od innych rolników na zasadzie zamianek (oni ten sam areał na mojej ziemii), a nie na polu, które przekaże mi ojciec?

 

Pozdrawiam,bardzo chciałbym wypełnić ten biznesplan samodzielnia, stad tyle pytań :)

Edytowano przez ImpliciteJava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wezyren    0

Ja i tak muszę czekać do 28 bo wtedy mam dostać papier z Komisji egzaminacyjnej, że zdałem egzamin potwierdzający kwalifikację R3. A biznes plan powoli przygotowuję

a po co ci papier ze zdales r3? skoro uczestniczyles w kursie to po jego skonczeniu jestes rolnikiem, po zdaniu egzaminu jestes rolnikiem kwalifikowanym

 

oba tytuly rolnik i rolnik kwalifikowany umozliwiaja dotacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Takie krótkie pytanie.

Jeśli skończyłem szkołę policealną w zawodzie technik turystyki wiejskiej, dostałem świadectwo ukończenia oraz zaświadczenie ukończenia szkoły daje mi to już możliwość ubiegania się o młodego rolnika w nowym naborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbirsky    0

Witam. Orientuje się ktoś , czy premię Młody Rolnik można wykorzystać jako kapitał do zakupu maszyn w ramach Modernizacji Gospodarstw Rolnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2

Przepraszam że ponawiam pytanie ale nie uzyskałem na nie odpowiedzi na  infolinii ARiMiR dzwoniąc dwukrotnie żadna z Pań nie wiedziała..

 

1. Czy budowa studni głębinowej może być traktowana jako inwestycja budowlana? Oraz gdzie można znaleźć jakieś wytyczne czy spis kwalifikowanych inwestycji tak aby można było za nie uzyskać punkty? Jedynie co jest to zał. nr.2 do rozporządzenia ale tam reguluje się inwestycje w zakresie ochrony środowiska i klimatu a  więc tyczy się to całkiem czego innego.

 

2. Rozporządzenie mówi że aby dostać punkty za inwestycję budowlaną musi być ona położona na gruncie o własności wnioskodawcy. Grunt ten ma być  nabyty na własność w momencie składania wniosku czy należy go nabyć i zrealizować inwestycję w ciągu 3 lat od decyzji?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Minister Sawicki na videoczacie poinformował, że nie będzie środków dla pozostałych beneficjentów ze starej listy. Co do nowego naboru to prawdopodobnie będzie przedłużony.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

Czy jeśli będę składał wniosek, to muszę mieć już przyznany numer gospodarstwa do tego hektara czy to później można zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Numer gospodarstwa jest Ci niepotrzebny w tej chwili.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

wybielił się i tyle. Zakręcił tak, że wyszło na to że przesunął nie tylko  dla 1200 osób, ale dla 2900. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Odniosłem wrażenie że zaskoczyło go to pytanie... Przygotował sie pewnie na susze mleko porzeczki ale nie na takie pytanie...


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

Ewidentnie go to zaskoczyło. Zaczął tak obracać liczbami że ja nic konkretnego z tego nie wyciągnąłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli nabór faktycznie będzie przedłużony do tego 20 września to nie ma ciśnienia. Trzymając się rozporządzenia jeśli nowe środki nie znajdą się do końca sierpnia to osoby z białej listy dostaną decyzje odmowne.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj