Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Slaszmh9014    0

Ja mam takie pytanko jeśli moje rodzice mają zobowiązania względem Prow 2007-2013 MGR w 2014 roku zakupili ciągnik i jak wiadomo mają trzymać i prowadzić gospodarstwo przez 5 lat i teraz pytanie czy mógł bym sie starac o MR jeśli tak to oczywiście wywiązał bym sie z tych zobowiązań czy jednak musze czekac jeszcze 4 lata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz przejąć zobowiązania jeśli ARiMR udzieli Ci zgody. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonikaEMES    0

Koledzy mam zdany R3 w 3 klasie technikum, lecz ucze sie dalej bo musze skonczyc 4 klase i tu mam pytanie - czy moge wpisac to jako 3 pkt mi sie nalezy ?

wg mnie należą Ci się 4 punkty bo masz kwalifikacje na poziomie zawodowym zdobyte w szkolnych formach edukacji. 


Dotacje Wnioski Biznesplany Bielsk Podlaski - oferuję pomoc w wypełnianiu wniosków w ramach działań PROW 2014-2020. 

www.emes-eko.pl, biuro@emes-eko.pl, tel: 794-499-381. 

Chcesz wiedzieć więcej o zbliżających się możliwościach ubiegania się o dotacje?Masz problem? Skontaktuj się ze mną - Zapraszam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iamforsaken    0

Tak. Czas na złożenie wniosku o płatność jest do końca września. Mikolaj90 istnieje taka możliwość aczkolwiek najpierw proponuję wystosować odpowiednie pismo do ARiMR abyś miał podkładkę w razie problemów z rozliczeniem. 

Może głupie pytanie, ale o jakiej platnosci mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzaa    1

Do konca wrzesnia? czyli jzu do tego czasu trzeba miec przespiana ziemie i zrobic zakupy zaplanowane we wniosku? nie ma mozliwosci przesuniecia tego terminu?

Tak. Czas na złożenie wniosku o płatność jest do końca września. Mikolaj90 istnieje taka możliwość aczkolwiek najpierw proponuję wystosować odpowiednie pismo do ARiMR abyś miał podkładkę w razie problemów z rozliczeniem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Żeby otrzymać premię trzeba złożyć wniosek o płatność. Do końca września musicie mieć tytuł prawny do działek wskazanych w biznesplanie. A na zakupy macie czas do 3 lat od momentu wpływu premii na konto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

to juz nie zostalo duzo czasu a ja w ciemnym lesie i jeszcze musze czekac na zaakceptowanie zmian dzialki  i zakupu przez arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Już działać. Szkoda czasu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
molibdenowy    0

to wszytko to jakaś patologia.. ostatnio po przesunięciu zrezygnowalo około 400 osób i przesunąłem sie o te 400 miejsc  w dół, teraz dołożyli prawie 3tyś i na pewno biorąc pod uwage fakt ze to juz rok od złożenia to sporo ludzi się wycofa. To po 30 września znowu powinno sie przesunąć o ileś tam miejsc. Kasa im zostanie i pod stół? nie kumam tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmienione rozporządzenie mówi, że jeśli środki nie znajdą się do końca sierpnia tego roku to osoby z białej listy dostaną decyzje odmowne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzaa    1

Dzięki za odp.

A czy jest jeszcze mozliowsc wprowadzenia zmian do wniosku?

Chodzi o zmiane powierzchnii ziemi, ktora ma zostac przepisana. Czy mozna zamiast calosc na umowe darowizny przepisac czesc tylko, a reszte w postaci dzierzawy?

Np. we wniosku zalozono, ze 13h zostanie przepisana od ojca na podstawie umowy darowiny. Zmiana bylaby taka: 10 h umowa darowizny, 3 h dzierzawa.

Żeby otrzymać premię trzeba złożyć wniosek o płatność. Do końca września musicie mieć tytuł prawny do działek wskazanych w biznesplanie. A na zakupy macie czas do 3 lat od momentu wpływu premii na konto. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mikolaj90 zmiany możesz porobić sobie później. Zuzaa możesz sobie zmienić formę przejęcia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Dostajesz decyzję odmowną i koniec. Możesz składać wniosek w nowym naborze o ile spełniasz kryteria.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leopard64    2

na początku Lipca mówili coś o około 4200 ludziach a tu widzę że lista poszła o 2925 osób do przodu :)   Widać jak można ufać Ministrowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    226

Freeetaxi - to jak jest z tym R3? jak mam zdane ale nie mam świadectwa ukonczenia szkoly bo ide teraz do 4 klasy technikum to nalezą mi sie 4 pkt? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

na początku Lipca mówili coś o około 4200 ludziach a tu widzę że lista poszła o 2925 osób do przodu :)   Widać jak można ufać Ministrowi :)

 

Sawicki zaraz po spotkaniu z Hoganem mówił że będzie 54mln euro + środki krajowe i do końca sierpnia kolejne 23 mln+krajowe więc chyba jeszcze nic straconego.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2

Niekończące się pytania..

 

Mam problem z inwestycją budowalną, chciałem przebudować garaż na chłodnię. Żeby ją zreazliwować z środków MR działka na której ma byc ona realizowana musi być moją własnością. Problem w tym że działka ta ma powierzchnię 60 arów i stoi na niej cały komples budynków łącznie z domem mieszkalnym - działka jest własnością rodziców. Jak można to rozwiązać? Trzeba wezwać geodetę i pociąć działkę wydzielając garaż?

 

Najważniejsze pytanie, czy można to załatwić w ciągu 3 lat od wypłaty czy trzeba tą działkę pod inwestycję budowlaną mieć na włąsnośc już w chwili składania wniosku?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc:) Mam już mętlik w głowie...

Edytowano przez dszywala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Dzwoniłem do kierownika ARIMR i kazał się jeszcze wstrzymać ze składaniem nowego wniosku do końca sierpnia. Nic jeszcze nie wiedzą ale może coś się znajdzie, tak powiedział. A jak nie to odmowne decyzje będą dopiero we wrześniu wysyłali. Wszystko rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu. Czyli jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dobrze im mówić. Wniosku też się nie zrobi w godzinę a i formalności trochę jest. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

A co przeszkadza złożenie wniosku. ja nie czekam tylko składam a jajby jakimś cudem dołożyli to zawsze można wycofać wniosek.
Lepiej na spokojnie niż potem w ostatniej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

Witam!

 

Do osób z naboru 2014, zmieniał ktoś sprzęt na który składał wniosek? jest jakiś wzór? przechodzi bez poblemu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj