Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#18821 Share pio2lab

pio2lab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 08:27

Wasze forum przynosi szczęście. Wczoraj tu napisałem, że oczekuję w stresie od 4 listopada. A wieczorem zawitało na koncie sto tysięcy. No to można inwestować w gospodarstwo. Miłego dnia wszystkim :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:03
  •  

#18822 Share Przemek_A

Przemek_A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 11:03

mój kolega nie brał MR ale przejął gospodarstwo w ubiegłym roku, gospodarstwem zajmuje się ojciec zz rodzeństwem młodszym a on sam za granicę jeździ co jakiś czas, sam powiedział że jemu ta praca w gospodarstwie nie potrzebna,  papierki mogą być na niego ale on robił nie będzie, no i dokładnie tak jest, woli pojechać na 2-3 miesiące, potem wróci, z miesiąc poimprezuje (nie wydaje oczywiście wszystkiego), potem dodatkowo znajduje sobie pracę gdzieś przy wykończeniówkach, nigdy nie narzeka że przemęczony, ma czas i zapas pieniędzy na wyjazdy weekendowe, wolne bierze jak uważa i mówi że "pie..... gospodarkę"

Nie czaje po co na siłę robić z kogoś gospodarza, nie to nie, może ktoś z młodszych będzie chciał być rolnikiem to jemu powinni przepisać.

#18823 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 12:01

To oświadczenie o służebności nie korzystania z budynków gospodarczych  przeszło komuś? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18824 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2015 - 12:19

12.12 wniosek

23.12 poprawka

29.01 kasa na koncie :)

#18825 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 12:33

Witam.
Mam jedno pytanie. Ponieważ chcę skorzystać z najbliższego naboru MR ale chodzi mi po głowie pewna sprawa.
Otóż, jeżeli dostanę MR to będę mógł sprzedać jakąś część ziemi? Chodzi o taką działkę która nie pasuje mi z żadnej strony. A w tym samym czasie w dzierżawę wezmę ok.20ha?
Czy można coś takiego zrobić?

#18826 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 12:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przeszło.

#18827 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 14:58

Ja mam upierdliwą babe co sprawdza wniosek i powiedziała że to nie przejdzie, w poniedziałek jade do notariusza i załatwiam sprawe notarialnie koszt wszystkiego ponad 400zł ;[

Edytowany przez szpeniek26, 30 styczeń 2015 - 18:41.

#18828 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 15:08

dlaczego są w ogóle problemy ze służebnością? przecież ziemia jest własnością młodego rolnika i koniec. czy to nie nadgorliwość?

#18829 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 15:31

Nad gorliwość i łamanie prawa przez urzędników

#18830 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 30 styczeń 2015 - 15:46

Oni mają ciągle tą samą śpiewkę. Ma Pan sam prowadzić działalność gospo a jeżeli jest służebność to oni uważają że babcia co ma 90 lat będzie pomagać i robić wszystko za młodego ..

głupota i tyle, trzeba sobie z nią jakoś radzić

Witam.
Mam jedno pytanie. Ponieważ chcę skorzystać z najbliższego naboru MR ale chodzi mi po głowie pewna sprawa.
Otóż, jeżeli dostanę MR to będę mógł sprzedać jakąś część ziemi? Chodzi o taką działkę która nie pasuje mi z żadnej strony. A w tym samym czasie w dzierżawę wezmę ok.20ha?
Czy można coś takiego zrobić?

W nowym naborze chyba nie będzie można brać dzierżawy od tak sobie, trzeba od skarbu państwa lub od gminy, od sąsiada nie będzie się dało.

Jak będziesz chciał tamtą działkę sprzedać to poprostu nie wciągaj jej do MR i po sprawie. chyba że ta działka jest duża i zapewni Ci dużo pkt za powierzchnię.

A 20 ha potem można śmiało brać, tylko oczywiście między sobą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18831 Share devon

devon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 16:18

Witam. A jak to jest panowie z przepisywaniem gospodarstwa? grunty u notariusza.. a maszyny i zwierzęta? także umieszcza się to w akcie? bo po wystawieniu faktury ojciec musiałby zapłacić w skarbówce podatek... a w akcie darowizny chyba nie..? jak to jest?

Ciekawi mnie to bo właśnie jestem w trakcie szukania noteriusza potem przepisanie i złożenie wniosku o platność.

#18832 Share tadzio

tadzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 16:36

Witam. A jak to jest panowie z przepisywaniem gospodarstwa? grunty u notariusza.. a maszyny i zwierzęta? także umieszcza się to w akcie? bo po wystawieniu faktury ojciec musiałby zapłacić w skarbówce podatek... a w akcie darowizny chyba nie..? jak to jest?

Ciekawi mnie to bo właśnie jestem w trakcie szukania noteriusza potem przepisanie i złożenie wniosku o platność.

Różnie ludzie piszą, ale czym mniej w akcie to lepiej później w skarbówce. Od przepisania krów to przecież jest ARIMR, gdzie się robi przeniesienie stada.

#18833 Share nokiakarolek

nokiakarolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 17:17

Witam. Mam taką dziwną sytuacje bo przyznano mi MR. pani w gminie powiedziała mi że podatek rolny to musi go płacić właściciel a nie dzierżawca i powiedziała mi ze umowa dzierżawy  dla gminy nie jest wiążąca jest nieważna i fikcyjna by wyciągnąć kasę. Czy jest to prawdą że obowiązek płacenia podatku rolnego ma właściciel  czy ma go płaci dzierżawca ?

#18834 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 17:29

nakaz podatkowy będzie na właściciela a kto będzie go płacił to wasza sprawa. Jak zgłosisz w gminie w podatkach to będziesz mógł odliczać podatek akcyzowy. 

#18835 Share nokiakarolek

nokiakarolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 18:11

czyli jak tata jest właśćcielem  111 ha i jest w trzeciej grupie czy stawce podatkowej i wydzierżawił 60 ha to i tak on będzie płacił ta trzecia stawkę bo jest właścicielem 111 ha  a uprawia  50ha czy tylko od tych 50ha  co uprawia musi płacić a za te 60ha będzie płacił dzierżawca?

#18836 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 18:47

Tego to już nie wiem, ale skoro ojciec przekazuje Ci w dzierżawę to jest dla gminy sztuczny podział więc raczej podatek będzie tak jak był bo podatek jest przypisany zawsze do właściciela a dzierżawca rozlicza się z właścicielem na podstawie czynszu dzierżawnego

#18837 Share slawo1906

slawo1906

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 19:41

Witam. Mam pytanie, a mianowicie byłem dzisiaj zamówić maszyny i okazało się że kosiarce dyskowa którą miałem brać producent zamienił plastikową tuleje na jakąś inną i zmienił numer katalogowy. A ja w planie rozwoju mam podany numer katalogowy. Czy muszę w takim przypadku robić zmianę planu

#18838 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 19:48

numer katalogowy, poważnie ? ale wy lubicie sobie życie utrudniać po co takie rzeczy wpisywać w BP? ręce opadają

#18839 Share slawo1906

slawo1906

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 19:53

no niestety poważnie. Ja sam nie wypełniałem tylko w doradztwie rolniczym babka mi pisała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18840 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 20:02

Po co takie dokładne rzeczy wpisywałeś? nie można było że kosiarka i jaka szerokość. Musisz zrobić zmianę.