Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#18761 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 18:08

Niekoniecznie fantazja :) Inaczej rozmawiało się z ludźmi w maju czy czerwcu a inaczej jest teraz jak przychodzi co do czego. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:24
  •  

#18762 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 18:26

U mnie w wiosce też jeden odpadł  teraz (z 8). Wujek stwierdził że za duże ryzyko oddać siostrzeńcowi, który ma dwie lewe ręce i brak chęci do pomocy ;)

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#18763 Share maciek21

maciek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 18:33

witam serdecznie wszystkich młodych rolników koledzy mam pytanie oczywiście do osób które już maja pieniążki na kacie ile czekaliście na kasę czy tylko ja czekam kolejny miesiąc i nic nie słychać ani pieniędzy a ni tel a jak dzwonie i pytam to każą czekać otóż moja sytuacja wygląda następująco wniosek o płatność złożony w listopadzie 20     list o poprawkach przyszedł dopiero 30 grudnia z łożyłem poprawki i tak do tej pory nic a mija już 3 tydzień jak złożyłem poprawki i nadal nic w końcu jak to jest z ta płatnością do końca lutego mam wykupić zadatkowany ciągnik zdarza mi przelać kasę czy raczej nie mam na co liczyć sami wymagają a nie dotrzymują słowa jak było u was   

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18764 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 18:38

To długo coś. Do końca lutego dostaniesz. Ostatnio miałem przypadek, że klient też narzekał o długim oczekiwaniu na przelew. Ostatecznie okazało się, że kasa na koncie była przeszło 2 tygodnie  a zawiodły smsy informacyjne z banku :) Jeśli chodzi o kwestię rozpatrywania to wszyscy jak zawsze czekają na ostatnią porę. Pracowników przy weryfikacji wniosków znowu mało w OR i pewnie nie wyrabiają. Do tego dochodzą jeszcze zmiany do wniosków. 

Edytowany przez freetaxi, 28 styczeń 2015 - 18:40.

#18765 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 19:26

freetaxi co do pytania przez sms to kolega jeszcze nie ma.

maciek21 ciężki temat z wypłatami. My złożyliśmy wniosek o płatność na początku grudnia, następnie mieliśmy 2 poprawki telefonicznie, później jeszcze przyszła oficjalna poprawka pocztą jakoś na początku stycznia. Po niej jeszcze mieliśmy jedną telefoniczną i tak 22.01.2015 na osobistym spotkaniu  zostaliśmy poinformowani że już jest wszystko ok tylko czekać na kasę. Na pytanie kiedy ona może być - uzyskaliśmy odpowiedź cierpliwie czekać.

a tak z ciekawości. Czemu ktoś chce zrezygnować z premii skoro ją dostał ? nie rozumiem tego.

Bo np. ktoś dostał dobrze płatne stanowisko kierownicze od już. Więc co byś wybrał jednorazowo 100 tys czy przez kilka lat z możliwością awansu 5-7 tys miesięcznie?

Przy skałdaniu wniosku niektórych ponosiła fantazja z działkami ale juz przy wnisoku o płatność trzeba do udokumentować i stą pewnie wypadnie sporo z żółtej listy.

Akurat tych co poniosła fantazja, w większości mieli wszystko zaplanowane i doczytane więc bez szwanku wyszli z opałów po prostu kilka kwitków i oświadczeń więcej, a cyrk się kręci dalej. 

A ci co nie mieli w ogóle do tego głowy bali się ponieść fantazji i nic nie kombinowali składali na tyle ile mają przez to teraz są na białej.

#18766 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 19:29

Damianzbr coś się strasznie opierniczają w tym mazowieckim :) Teraz to już mu powinno z górki polecieć. Aby do przelewu.

Edytowany przez freetaxi, 28 styczeń 2015 - 19:34.

#18767 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 19:44

No właśnie wychodzi na to że termin do wypłaty w naszym przypadku liczą od pierwotnego złożenia wniosku o płatność tj. początek grudnia, bo 23.01.2015 mijał dzień w którym mogliśmy dokonywać jakiekolwiek poprawki do tego wniosku. Gdyby nie był zatwierdzony do tego dnia czas oczekiwania byłby liczony od nowa. - do tego momentu by się zgadzało, ale przecież przyszła oficjalna poprawka na początku stycznia, więc to nie od tej poprawki liczyć się powinno czas oczekiwania?

Ostro zakręcili z nami w tej arimr a najlepsze że nie chcieli niczego wyjaśnić szczegółowo tylko dobrze żartowali i kazali czekać cierpliwie. No nic czekamy, kolega stwierdził później przyjdą później wydam...

#18768 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:17

Słuchajcie Panowie. Złożyłem wniosek o płatność chyba 20-22 grudnia (musiałbym zobaczyć dokładnie)

Tak czy inaczej minął ponad miesiąc, absolutna cisza. Nikt się za mną nie kontaktował ani telefonicznie ani na piśmie. Dodam że wniosek był dopieszczony z mojej strony jak tylko umiałem (kazda rubryka sprawdzona dwa razy, kopie aktów i KRUS tez, umowy dzierżawy z datami pewnymi, i z 5 pieczęci urzędu gminy itd).

Jeżeli nikt się nie odezwał do tej pory to wszystko jest dobrze i sprawdzać konto? Czy jakieś pismo/telefon tak czy inaczej musi przyjść?

Czy do końca lutego mogę liczyć na pieniądze? (mają 60 dni od daty złożenia wkońcu, a poprawek nie wołają)

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#18769 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:32

Ustal w BWI kto prowadzi wniosek i sobie przedzwoń do tej osoby. Będziesz wiedział jak sprawa wygląda. 

#18770 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:48

Właśnie jutro chcę dzwonić do nich..

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18771 Share slawo1906

slawo1906

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 22:08

może ktoś mi powiedzieć jakie dokumenty i w jakich terminach trzeba dostarczyć do agencji. 

#18772 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 22:27

Co gdy zmienia się właściciel ziemi którą dzierżawie i mógłbym ją dzierżawić nadal po tej zmianie wlasciciela. Rozwiazuje starą i piszę nową umowe z dniem rozwiazania starej ?

#18773 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 22:57

A ile ma trwać? Wycofujesz i tyle. Bo jeśli rozumiem dobrze to we wniosku o przyznanie pomocy nie miałeś tych czy tej działki leśnej wpisanej? 

Ja i moja skleroza :P Sprawdziłem BP i mam zadeklarowaną powierzchnię do przejęcia razem z lasami, czyli wszystko ok ;) Byłem pewien, że nie wpisywała gruntów nie użytkowanych rolniczo, przepraszam za zamieszanie ;) 

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#18774 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 08:25

Slawo1906 takie informacje znajdziesz w rozporządzeniu, na stronie Arimr albo we wniosku o płatność na drugiej stronie (zobowiązania). Mateusz1q tak jest tak jak Ci się wydaje. Pedro2 skleroza nie boli :)

#18775 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 09:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) freetaxi popdopiedz jak to to jest z vatem, mamy się rozliczyć z kwoty netto 70 000 zł czy to jest brutto, bo już zgłupiałem. Jedni tak piszą inni inaczej mówią?

#18776 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 09:06

W MR masz się rozliczyć z kwoty brutto. 

#18777 Share luki1234

luki1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 09:44

Słuchajcie Panowie. Złożyłem wniosek o płatność chyba 20-22 grudnia (musiałbym zobaczyć dokładnie)

Tak czy inaczej minął ponad miesiąc, absolutna cisza. Nikt się za mną nie kontaktował ani telefonicznie ani na piśmie. Dodam że wniosek był dopieszczony z mojej strony jak tylko umiałem (kazda rubryka sprawdzona dwa razy, kopie aktów i KRUS tez, umowy dzierżawy z datami pewnymi, i z 5 pieczęci urzędu gminy itd).

Jeżeli nikt się nie odezwał do tej pory to wszystko jest dobrze i sprawdzać konto? Czy jakieś pismo/telefon tak czy inaczej musi przyjść?

Czy do końca lutego mogę liczyć na pieniądze? (mają 60 dni od daty złożenia wkońcu, a poprawek nie wołają)

z tymi 60 dniami to jest raczej nie prawda umnie juz minelo wiecej dni i zadnej poprawki niebylo  , wiec zrobia przelew jak im sie spodoba 

#18778 Share slawo1906

slawo1906

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 11:09

dzięki freetaxi już znalazłem. Ja wniosek o płatność złożyłem 27 listopada i miałem jeszcze dwie  poprawki, a przelew dostałem 26 stycznia. 

#18779 Share dominik95

dominik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 12:25

Muj wujek posiada gospodarstwo ok 70 sztuk bydła 100 ha z tego okolo 90% jest to dzierżawa w prow 2007 -2013 otrzymał dotację na budowę obory wiaty do tego kupił ciągnik prase i pług . mały ciągnik . jak wiadomo w prow 2014-2020 nie dostanie on już chyba dotacji na maszyny kture zakupil w ubiegłym prow  . teraz robie kurs rolniczy R3 . na zawud Rolnik . czy jeśli przepisał by gospodarstwo na mnie lub część . otrzymał bym dotację na kolejny ciągnik? i jak wielka była by ta dopłata?

posiadamy budynki a brak nam maszyn co robic...?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18780 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 12:30

Najpierw niech wujek sobie sprawdzi do kiedy ma zobowiązanie jeśli chodzi o modernizację gospodarstw rolnych.