Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#18721 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:07

zadatku nie mozna wziąć. 

pieniądze agnacja ci na konto przeleje 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:59
  •  

#18722 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:10

to wiem ale jaki zadatek dac czy umowe przedwstepna sie robi gdy chce kupic ziemie rolna to jak to trzeba zrobic ?

#18723 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W kolejnym naborze duża część tych którzy nie dostali teraz nie dostanie wcale bo nie będą mogli spełnić wymagań względem dochodu który mały nie jest. A czym mniej punktów na liście tym mniejszy areal nie oszukujmy się.
W 2011 roku premie dostał mój znajomy który nie miał nawet 10ha i sama produkcję roślinną a w przyszłym naborze to już będzie można powiedzieć niewykonalne niestety.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18724 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:18

Kolego Warchest na początek proszę Cię o pisanie zgodnie z zasadami gramatyki i orografii bo z reguły ciężko jest cokolwiek zrozumieć z Twoich zapytań. A jeśli Cię już dobrze zrozumiałem to masz zamiar kupić ziemię i rozliczyć ją w ramach premii. Robisz stosowne zmiany w PRG i składasz razem z podaniem. A kwestia uzgodnienia ze sprzedającym to już Twoja sprawa. Jak się dogadasz, tak będzie. Ziemię rozliczysz potem w Agencji na podstawie aktu notarialnego. 

#18725 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:27

Ja płaciłem gotówką. Mam zapis: zapłacono gotówką w obecności notariusza i że sprzedający kwituje odbiór zapłaty. 

#18726 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:52

Kolego Warchest na początek proszę Cię o pisanie zgodnie z zasadami gramatyki i orografii bo z reguły ciężko jest cokolwiek zrozumieć z Twoich zapytań. A jeśli Cię już dobrze zrozumiałem to masz zamiar kupić ziemię i rozliczyć ją w ramach premii. Robisz stosowne zmiany w PRG i składasz razem z podaniem. A kwestia uzgodnienia ze sprzedającym to już Twoja sprawa. Jak się dogadasz, tak będzie. Ziemię rozliczysz potem w Agencji na podstawie aktu notarialnego.

dzieki za odp . a to moge z tych 100 tys pobrac teraz np 10 czy 20 tys na zadatek ? i pieniadze te z MR  to przeslac razem z kredytem czy jak to wyglada ?

#18727 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:54

Agencji nie interesuje czy płaciłeś pieniędzmi z premii czy jakimiś innymi. Jednym wymogiem jest fakt, że masz się rozliczyć 3 lata od wpływu premii.

Edytowany przez freetaxi, 27 styczeń 2015 - 20:55.

#18728 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:58

aha a to musze wziasc akt notarialny do nich i jak bym kupil jade do nich rozliczam sie i mam z glowy ? tylko ze ta ziemie co bym kupowal to jest sporo wiecej jak te 100 tys

#18729 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:00

Możesz wydać i 200 000 PLN. Masz mieć rozliczone 70 % premii a cena za jeden hektar nie może rażąco odbiegać od ceny rynkowej. 

#18730 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:19

W kolejnym naborze duża część tych którzy nie dostali teraz nie dostanie wcale bo nie będą mogli spełnić wymagań względem dochodu który mały nie jest. A czym mniej punktów na liście tym mniejszy areal nie oszukujmy się.
W 2011 roku premie dostał mój znajomy który nie miał nawet 10ha i sama produkcję roślinną a w przyszłym naborze to już będzie można powiedzieć niewykonalne niestety.

nie będzie łatwo, ale nie niemożliwe. dochód można "zrobić" uprawami nie powierzchnią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18731 Share PrzemysawGuchowski

PrzemysawGuchowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:34

a może wiecie jak będę ciągniki na chodowlę przyznawać ?

#18732 Share przemo2014

przemo2014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:43

Każde stado liczące powyżej 9 loch musisz trzymać grupowo (grupa to już 2 lochy). jeśłi jest do 4tyg po pokryciu to możę sama stać ale w okresie od 4 tygodnia po pokryciu do tygodnia przed oproszeniem musi być z inną lochą

dzięki wielkie za odpowiedz, pozdrawiam ;)

#18733 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:57

pedro2

jest mozliwość wypłacenia udziałów jedno razowo w ciągu jednego roku. w moim wypadku udział jest wiekszy niz dofinansowanie MR. ale mam nadzieje ze załapie sie na młodego rolnika. A o jakich innych przywilejach mówisz ? 

Np. skoro ja mam juz przepisane to nie ebde dostawac wiekszych dopłat ? bo podobno mają byc wieksze dopłaty dla młodych rolników

Pewien nie jestem, ale na zdrowy rozum nie jesteś młodym rolnikiem i nie dostaniesz :P Inne przywileje, może nie jakieś wielkie ale zawsze coś, zachęcam do lektury nowego PROW-u tam wszystko znajdziesz ;)

@freetaxi akt notarialny na las też poszedł z wnioskiem.

Panowie, każdy rolnik poniżej 40roku życia jest młodym rolnikiem, to że ktoś nie skorzystał z programu Ułatwienia Startu Młodym Rolnikom nie wyklucza go z tego grona. Jeśli chodzi o tą płatność dodatkową dla młodych rolników to ma przysługiwać przez 5lat, a więc jak ktoś np. prowadzi gospodarstow już 2lata to przez 3 kolejne dostanie tą płatność.

#18734 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:32

Czyli żeby starać się o MR agencję interesuję odkąd płacę pełny KRUS? Dobrze myslę? Jeśli KRUS opłacam od 2012r to już zapóżno żeby się starać o taka pomoc?

Dodam że dopiero teraz złożyłem wniosek o nadanie nr gospodarstwa i dopiero w tym roku będę składał wniosek o dopłatę pierwszy raz na siebie.Lat mam 27.

#18735 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rafalkom555

konkretna odpowiedz. dzięki. Mam nadzieje ze jest tak jak piszesz :)

#18736 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:50

A ile ma trwać? Wycofujesz i tyle. Bo jeśli rozumiem dobrze to we wniosku o przyznanie pomocy nie miałeś tych czy tej działki leśnej wpisanej? 

Dokładnie, nie wpisywaliśmy bo babsztyl z ODR powiedział że trzeba wpisać tylko działki z wniosku o dopłaty (UR)

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#18737 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:06

Możesz wydać i 200 000 PLN. Masz mieć rozliczone 70 % premii a cena za jeden hektar nie może rażąco odbiegać od ceny rynkowej. 

moim zdaniem tu odbiega odceny rynkowej 60 tys ha ale coz no ale kredyt wezme i jak np bede kupowal 4-5 ha to jakby nie liczyl te 70 tys z MR zostanie wykorzystane a reszta bedzie kredytowana to hyba nie ma sie do rzeczy bo to bedzie jako wklad te MR to tak by moglo byc ?

#18738 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:52

Czy jest gdzieś określone w jakiej maksymalnej odległości ma się znajdować ta nabyta ziemia od posiadanego gospodarstwa??

#18739 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 01:13

up - nie, może być rozsiana po całej Polsce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18740 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 11:22

Z informacji jakie ustaliłem dzisiaj telefonicznie w Ministerstwie wynika, że kwestia przesunięcia tych środków dla około 920 kolejnych wnioskodawców powinna być znana do połowy lutego. 

Edytowany przez freetaxi, 28 styczeń 2015 - 11:23.