Polecane posty

freetaxi    947

Wielkość ekonomiczna liczona jest z roku wyjściowego. Na starcie musisz mieć 1 ha na własność lub dzierżawą. Oczywiście najlepiej żeby była to działka od kogoś innego niż rodzice bo oni mają zobowiązania.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

Witam!

 

Otrzymałem młodego rolnika wiem że mogę kupić sprzęt starszy niż pięcio letni ale:

 

1. Czy mogę kupić ciągnik (2012r) od osoby która kupiła go od komornika? (ciągnik był brany na MGR)

2. Jeśli kupię teraz ciągnik z 2013 roku to czy będę mógł później ubiegać się o zwrot z tytułu modernizacja gospodarst rolnych?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert456    1

...ale po otrzymaniu decyzji muszę mieć te 5,5 ha powierzchni minimalnej, i 70% tego musi byc moją własnością czy czy może to być dzierżawa od osób prywatnych..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie składania wniosku o przyznanie płatności I raty musisz mieć 70 % własności. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

witam kolego freetaxi jak dostane juz mlodego to czy mozna robic zmiane zakupu gleby na maszyny i odwrotnie czy juz nie.to co mam napisane musze kupowac w tych 3 latach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chodzi Ci o tegoroczny nabór?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

@

freetaxi wiadomo cos o przesunieciach ze starego MR? bo jestem na liscie rezerwowej na miejscu 12 tys i nie wiem czy skladac nabor czy czekac na przesuniecie o ile bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wielkość ekonomiczna liczona jest z roku wyjściowego. Na starcie musisz mieć 1 ha na własność lub dzierżawą. Oczywiście najlepiej żeby była to działka od kogoś innego niż rodzice bo oni mają zobowiązania.

Jeżeli ktoś dostanie ten hektar dajmy na to dzierżawą i nie dostanie dofinansowania, to czy bedzie mógł w następnych naborach po raz kolejny ubiegać sie o premie? Czy automatycznie staje się rolnikiem i już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

freetaxi chodzi o ten stary z 2014 roku

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany możesz sobie swobodnie robić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

tylko jak kasa juz bedzie na koncie chodzi mi o ten czas za np pol roku.pozdrawiam

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Wielkośc ekonomiczna jest wyliczana na podstawie podanych danych produkcji rolinnej i zwierzecej, w roslinnej ilosc np ziemi oraz upraw.

Bedzie przydatne --->    kalkulator-so.pl

 

Na przykładzie mojego biznesplanu posiadając 11,24 użytków rolnych wyszło niespełna 9900 Euro. A to oznacza, że jeżeli ktoś ma 10,48ha (średnią) i tylko produkcje roślinną to nie łapie sie w wymóg 13tyś Euro (rok temu było 6tyś Euro). A to oznacza że tegoroczny nabór jest bardzo ciężki i skomplikowany!

 

 

Dobrze kolego, ja to wiem ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Ale nie szkodzi, jutro jadę do człowieka, który ewentualnie będzie mi prowadził wniosek o ile nastukam 15 pkt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

W momencie składania wniosku o przyznanie płatności I raty musisz mieć 70 % własności. 

 

to nie jest tak, że w momencie składnia wniosku wystarczy tylko wejść w te "urządzanie 1 ha", a reszta przy decyzji (tzn. m.in. te 70 % własności)...

 

czy post dotyczy starego programu? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/dobre-wiadomosci-dla-mlodych-rolnikow/?utm_source=Facebook

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czyli około 2900 osób dostanie póki co. Na dalsze przesunięcia raczej bym nie liczył. Ale pesymistycznie też nie co patrzeć. Pożyjemy, zobaczymy. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to faktycznie w przyszłym tygodniu można oczekiwać listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Tylko ze topagrar jest mało wiarygodny bo kiedyś pisali że 18 tys osób dostanie. Tym bardziej że na stronie ministerstwa niema takiej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest oficjalna informacja na stronie MRiRW. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

i jest informacja, tak jak pisałem.

Lista ma być ok 18-20 sierpnia

 

Myślicie, że czas który pozostanie wystarczy na spokojne załatwienie wszystkich formalności?

Edytowano przez Sandra2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spokojnie można wszystko załatwić w ciągu kilku dni. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich, miałbym parę pytań odnośnie tegorocznego naboru na MR:

  1. Czy dzierżawiąc/  przepisując na siebie 1ha ziemi przy składaniu wniosku i negatywnej decyzji, będę mógł starać się o MR w kolejnych naborach?
  2. Czy jest jakiś limit dzierżawy ziemi? Miałbym 8ha własności + 16 ha dzierżawy od sąsiada, czy przeszło by takie coś? Jestem z województwa Opolskiego.
  3. Jaki % premii można przeznaczyć na zakup ziemi?
  4. Czy kupując 8ha od osoby, która jest starsza ode mnie o 21 lat przysługują mi pkt.? (osoba ta nie wyzbywa się gospodarstwa - zostawia sobie ok. 7ha)
  5. Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na gospodarstwo a ile można zostawićć dla siebie? (W poprzednim naborze trzeba było wydać 75K)
  6. Przez jaki okres czasu trzeba uprawiać 1ha roślin wysokobiałkowych aby uzyskać punkty? (1 rok, czy 5 lat)

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Mi brakuje 2998 miejsc. Myślicie że mogło odpaść te około 100 osób z poprzednich przesunięć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

też jestem na miejscu 14970 czy coś w tych granicach i na kasę nie liczę

a sprawa przesunięcia na koniec sierpnia ucichła i już pewnie cicho będzie ntt...

 

trochę to chore bo pisali że będzie jeszcze przesunięcie reszty kasy na koniec sierpnia a nic na to na razie nie wskazuje


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj