Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31552 odpowiedzi na ten temat

#18601 Share kaku

kaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 17:09

Mam 3 pytania...

Zrobiłem zmianę do wniosku dotyczącą powierzchni (jedną działkę wycofałem, a wprowadziłem drugą) powierzchnia mi się nieznacznie zwiększyła, więc nie będzie przesunięcia na liście. Czy muszę czekać na jakieś potwierdzenie z ARiMR, że wszystko ok, czy mogę już składać wniosek o płatność ? Jeżeli chodzi o zmiany w powierzchni gospodarstwa, wyrobiłem się do 150 dnia, ale wniosek o płatność muszę wysłać do 23 lutego.  

W zmianie którą wysłałem przedstawiłem część dokumentów potwierdzających tytuł prawny do gospodarstwa (umowy dzierżawy).. Czy we wniosku o płatność wysłać tylko te brakujące, czy jeszcze raz wysłać wszystkie umowy i akty notarialne, które zgłosiłem ?

Odnośnie oświadczenia wnioskodawcy o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego.. Jaką datę wpisać rozpoczęcia samodzielnego prowadzenia gospodarstwa ? dzień pierwszej umowy dzierżawy? czy nr nadania producenta przez ARiMR ? 

Edytowany przez kaku, 25 styczeń 2015 - 17:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:46
  •  

#18602 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 19:44

dzień pierwszej umowy

w wniosku o płatność musisz dołączyć wszystkie potwierdzenia nabycia gruntów zadeklarowanych w PRG więc chyba musisz czekać na decyzję. Jak nie dostaniesz decyzji  a będzie mało czasu to wyślij ten wniosek o płatność najwyżej nie kompletny a agencja wezwie do uzupełnienia 

#18603 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 20:48

A ja mam pytanie z innej beczki. Kase dostałem w listopadzie a w grudniu nabyłem ziemię którą dzierżawiłem za kwotę którą deklarowałem w biznesplanie. Mam realizację biznesplanu przewidzianą na rok 2015 jednak czy nie będzie problemu że kupiłem ziemię w 2014? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18604 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 21:01

nie będzie problemu. możesz już to rozliczyć

#18605 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 21:04

Dodatkowo kupiłem też 2 ha i muszę uwzględnić w biznesplanie. Czyli zrobić zmiany i w biznesplanie i we wniosku. W roku bazowym nic nie zmieniam mimo że zakup był w 2014? 

Kolejne pytanie we wniosku muszę wpisać numer producenta rolnego ? Jak składałem to w czerwcu to go jeszcze nie miałem. 

Jest tam też rubryka rozpoczęcie działalności rolniczej - również nie prowadziłem wcześniej a prowadzę od września - czyli wpisać datę czy puste zostawić?

#18606 Share Dervel

Dervel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 21:10

Mam pytanie, jestem na 3 roku z 4 w technikum na profilu informatycznym i chciałbym pracować i przejąć w późniejszym czasie gospodarstwo które mają rodzice. No i teraz moje pytanie co muszę zrobić abym mógł je przejąć, czy są jakieś zasady czy kursy które muszę przejść? Bo wątpię, że od tak to można zrobić,

#18607 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 25 styczeń 2015 - 21:30

Nic nie musisz robić, do przejęcia nie jest potrzebne żadne wykształcenie. Ale jeśli chciałbyś skorzystać z MR(według obecnego naboru) 3lata opłacania składek krus jako domownik, lub kurs zawodowy np. r3 3semesty, później można jeszcze dodatkowo r16 1semestr(termin zajęć zależny od szkoły, może być sobota-niedziela ale też i spotkałem się z dniami w środku tygodnia, bądź od piatku).

#18608 Share Dervel

Dervel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:50

Żadne unijne przepisy tego nie zabraniają ani nic nie wymagają? Wiem, że jak wchodziliśmy do Uni to weszło coś że trzeba mieć wykształcenie rolnicze żeby mieć gospodarkę, i właśnie o to mi chodzi.

#18609 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:57

Mam pytanie odnośnie składania dokumentów potwierdzających wydanie kwoty przed upływem 3 lat. Czy trzeba pisać jakieś pismo przewodnie do tych dokumentów?? Czy istnieje może jakiś formularz czy wzór?? A może wystarczy zanieść na kancelarie faktury/akty notarialne, podać nr sprawy i tyle??

Robił już to ktoś??

#18610 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:59

A ja mam pytanie z innej beczki. Kase dostałem w listopadzie a w grudniu nabyłem ziemię którą dzierżawiłem za kwotę którą deklarowałem w biznesplanie. Mam realizację biznesplanu przewidzianą na rok 2015 jednak czy nie będzie problemu że kupiłem ziemię w 2014? 

po ile udalo ci sie kupic i ile ha kredyt musiales dobierac jesli tak t ona jakiej zasdzie kredyt te 100 tys jest traktowane jako wklad wlasny do kredytu czy jak to wyglada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18611 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 23:10

Kupiłem za 70 tys 4,3ha z tym że prawie 2 ha łąki i 2,3ha pola ale w 50% 5 klasa, troche 6klasy. Ogólnie tereny przy lesie, bez drenacji. Bez kredytu.

Edytowany przez dzikijohn, 25 styczeń 2015 - 23:11.

#18612 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 23:13

aa tak to super miales to u mnie tyle to za ha bym musial dac

#18613 Share Zitro

Zitro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:cross, quad, offroad

Napisany 26 styczeń 2015 - 08:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli w biznes planie miałem wpisany zakup ziemi za całą kwotę, ale udało mi się ją wytargować na niższą, muszę wprowadzać poprawki? Kwota za grunty przekracza 70tyś zł, więc jest ponad 70% wymaganych na wkład w gospodarstwo..

#18614 Share boruch1409

boruch1409

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 09:02

mozesz zawsze na papierku wieksza wartosc napisac ;) bo 80% musi byc wykorzystane

#18615 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 09:10

Jakie 80 %? Nie piszcie głupot. 

#18616 Share boruch1409

boruch1409

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 09:39

to nie sa glupoty ! to kupisz cos za 10% i reszte dla siebie mozesz wiziasc :) to kazdy by tak robil

Edytowany przez boruch1409, 26 styczeń 2015 - 09:42.

#18617 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 09:42

Premia dla młodego rolnika to 100 000 PLN. A rozliczyć musisz 70 %. Tu masz zasady z ostatniego naboru http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

Edytowany przez freetaxi, 26 styczeń 2015 - 09:43.

#18618 Share wladek19992

wladek19992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 09:42

witam ile mniej wiecej czekaliscie na przelew od zatwierdzenia wniosku ?? moj był zatwierdzony 21 stycznia i czeka na przelew

#18619 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 09:44

Różnie kolego. Do kilku tygodni od zatwierdzenia wniosku powinieneś mieć premię na koncie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18620 Share luki1234

luki1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 10:03

witam

wniosek o płatność składałem 24 listopada , i od tamtej pory nie mialem żadnego telefonu z agencji, czyli zadnej poprawki a kasy na koncie nadal brak , jest ktos jeszcze z listopada kto kasy nie dostal, mialem w biznes planie wpisane kupno pola i dobrze ze byly oszczednosci bo przy takim tempie agencji pole juz by kto inny kupil