Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31549 odpowiedzi na ten temat

#18541 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2015 - 16:14

jest tu ktoś taki kto jeszcze nie otrzymał kasy z młodego rolnika a z papierami ma temat dograny ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:02
  •  

#18542 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 16:15

Chłopie, przechodziłem przez to w marcu, wówczas pani w US również mi powiedziała że wystarcza mi pesel, z kolei w gminie jak zdawałem faktury za paliwo wyszedł problem, bez nipu nie da rady i miałem latać między US a gminą i sie kłócić?

KS Falubaz

#18543 Share Aganesst

Aganesst

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 16:20

to jest chore, jak chciałem wyrobić NIP (bo chciałem to zrobić od razu) to mi powiedzieli, że w tym momencie absolutnie nie. Kur@@ co za kraj...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18544 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 23 styczeń 2015 - 16:52

no może nie dokońca się zrozumieliśmy, w każdym bądź razie potrzebujesz NIP żeby prowadzić gospodarstwo

Właśnie o to chodzi że jeśli będę prowadził to i będę miał, bo jest po prostu łatwiej, moje prowadzenie gospodarstwa równa się z natychmiastowym przejściem na vat, a że u mnie w US jeśli nie mam gospodarstwa to nie nadadzą mi numeru nip tak jak chciał w kwietniu/maju sobie to załatwić aby w przyszłości już mieć to za sobą.

#18545 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 18:47

nip kolego jeśli dobrze znam przepisy to mogłeś sobie wcześniej wyrobić bo nip tak samo ja pesel możesz mieć od dziecka. ja przynajmniej mam od 10 lat ( a mam lat 24 jutro ) ( ale nie wiem czy dobrze mówie )

Dokładnie, ja mam od małego NIP, już w kilku miejscach chcieli ode mnie ten nr, ale w US powiedzieli że nie powinienem się nim posługiwać i bądź mądry jak w każdej kolejnej instytucji mówią co innego bluzgając na siebie nawzajem ;) Teraz Regon ogarniam i na Vat bo duże zakupy przede mną........

Co do faktur za paliwo na siebie mam tylko 200 L pytałem w gminie to Pani sama nie wiedziała co zrobić z ojca fakturami, ale chyba nie będę czekał znajomy mi wystawi na 2 tys L.

Przy okazji gdzie lepiej składać faktury za paliwo, na zwrot akcyzy czy do US??

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#18546 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 23 styczeń 2015 - 19:12

http://www.arimr.gov...minister-m.html

,,

Minister Marek Sawicki oświadczył także, iż harmonogram wdrażania PROW na lata 2014-2020 jest już przygotowany, a zaraz po jego przyjęciu przez Radę Ministrów, co ma nastąpić w najbliższy wtorek, zostanie przekazany Sejmowi. Wtedy parlament będzie mógł przyjąć ustawę, która pozwoli uruchomić procedury udzielania wsparcia z tego Programu.

Jeśli wszystko pójdzie z planem to jeszcze w pierwszym kwartale b.r., uruchomione zostaną uruchomione nabory wniosków o przyznanie środków z trzech pierwszych priorytetowych działań Programu. Chodzi o premie dla młodych rolników, modernizację gospodarstw rolnych  oraz wsparcie inwestycji w infrastrukturę na wsi.''

Ale kręcą, co wypowiedź to zupełnie inna.

Już owy zapis z linku nie istnieje, został zastąpiony:

''Minister Marek Sawicki oświadczył także, iż harmonogram wdrażania poszczególnych działań PROW na lata 2014-2020 jest przygotowany, a jego szczegóły zostaną ujawnione w przyszłym tygodniu. Celem resortu rolnictwa jest uruchomienie jeszcze w II kwartale tego roku najważniejszych działań inwestycyjnych.''

Dziwne, ale chyba w ciągu 1dnia plany mogą się zmienić i zostać zapisane w artykule bez daty o ostatnich modyfikacjach.

#18547 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 20:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak wyglada zwrot akcyzy za paliwo wykorzystywane w gospodarstwie wiem o 2 terminach skladania wniosku luty i sierpien, czy to sa jakies limity ilosciowe jak to liczyc

#18548 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 20:32

Jest limit 86 litrów na ha użytków rolnych za które płacisz podatek w gminie. 

#18549 Share GosiaKuda-Nogaj

GosiaKuda-Nogaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 20:35

Witam.Mam pytanko.Czy ktoś orientuje się moze czy mam jakiekolwiek szanse na wzięcie Młodego rolnika,a jestem na 9816 miejscu na liscie i mam16,81 punktów.2 czerwca 2015 roku minie mi rok od przekazania gospodarstwa.Będe wdzięczna za jakiekolwiek informacje.Pozdrawiam.

#18550 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 20:38

Trudno cos powiedziec niby jestes dosc blisko. Gdyby te nasze ministerstwa to wszystko sprawnie i szybko zalatwialy to tak a jak cos przecianą to nie zdazysz bo oni zawsze maja czas

Edytowany przez mateusz817mm, 23 styczeń 2015 - 20:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18551 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 20:46

Co do faktur za paliwo na siebie mam tylko 200 L pytałem w gminie to Pani sama nie wiedziała co zrobić z ojca fakturami, ale chyba nie będę czekał znajomy mi wystawi na 2 tys L.

Przy okazji gdzie lepiej składać faktury za paliwo, na zwrot akcyzy czy do US??

I do US na zwrot watu i kopie na zwrot paliwa.

A jeżeli chodzi o ojca faktury na ON to jeśli chcesz tylko zwrot akcyzy napisz z ojcem umowe dzierżawy na rok na areał odpowiadający ilość litrów paliwa / 86 i niech złoży ojciec i ty na resztę.

A co do tego nipu to "Większych problemów nie macie?" Będąc w okolicy swojego US po prostu pójść i wyrobić jak ktoś nie ma i nie zasmiecać forum.

Edytowany przez jacek472, 23 styczeń 2015 - 20:47.

#18552 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 20:47

Jest limit 86 litrów na ha użytków rolnych za które płacisz podatek w gminie.

Ale przy dzierzawach na 10 lat i tak nakaz platniczy jest na wlasciciela w ug astarostwie jest tylko zapisane
jako dzierzawca .

To przy 30 h x 86 = 2580 l to taka ilosc bedxie podlegac zwrotowi?

#18553 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 20:55

Do zwrotu akcyzy teoretycznie wystarczy ustna umowa, tylko nikt z urzędników się nie zgodzi, bo przy kontroli nie mają papierka na dany zwrot. Po prostu zwrot akcyzy jest na pow. użytków rolnych, a nie na osobę. więc osoba A może być właścicielem, płaci podatek, bierze dopłaty,  a osoba B mając umowę napisaną na kolanie składa na działki osoby A wniosek o zwrot akcyzy i tyle w temacie.

Jakie wymagania musi spełniać maszyna rolnicza aby można było rozliczyć ją na MR?

Edytowany przez jacek472, 23 styczeń 2015 - 20:57.

#18554 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 21:14

to jak ja mam dzierzawe od taty a wizalem MR ale ciagnika na sb nie mam tylko mam pozyczac od taty to o zwrot akcyzy kto ma skladac ?

#18555 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 22:14

Dzisiaj byłem w ANR i już dokładnie znam temat, a mianowicie deklarowaną działkę prze ze mnie na MR wycenili duużo na 41400zł za 2,86 i gwarantują mi że podpiszemy akt notarialny 27 lutego w piątek rano (miejscowość do wyboru lublin włodawa piaski) czas na rozliczenie mija mi 1 marca w niedziele czyli musiałbym też 27 lutego od notariusza prosto do ARIMR jechać. 

1 pytanie: dam rade to załatwić w ciągu jednego dnia, czy wystarczy tylko akt notarialny z zakupu?

2 kupiłem wczesniej tzn po zmianie biznesplanu na zakup ziemi grunty z ANR nie deklarowane w biznesplanie za kwote 8500zł czy bez problemu zgodzą się na rozliczenie ich?

3 braknie mi do kwoty 52500zł  2600zł, a kupiłem w 2012 roku talerzówkę z wałem strunowym "strumyk alfa" za 6400zł czy taka maszyna nadaje się w ogóle do rozliczenia premi i czy w takich przypadkach zgadzają się na rozliczenie tego? A może myjka karcher za 4800zł nada się na to lepiej? czy może teraz siewnik do poplonów za 2600zł zadeklarować?

4 co teraz mam robić, zmieniać biznesplan na te dwa zakupy gruntów i talerzówkę, czy może coś innego kombinować, czy całkowicie z tego zrezygnować i w ostateczności zmienić biznesplan na opryskiwacz za ok 55 tys?

Proszę poradźcie coś bo już zbaraniałem od tego wszystkiego a czas nagli bo to już tylko 5 tygodni zostało do tego sądnego dnia, a agencja pewnie będzie chciała ze 2 tygodnie zmiane rozpatrywać i najgorzej jak negatywnie ;[  wtedy te 3 lata pójdą się ......

#18556 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 22:38

A jak myślicie, mając w PRG tylko produkcję roślinną można by obok tego chować opasy bez uwzględniania w PRG?

#18557 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2815 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 22:39

A nie masz gdzie jakiego pola do kupienia tylko na papierze od kuzyna czy szwagra.

Bo rozliczać się z ARiMR w ostatnim dniu trochę ryzyko. Głupi błąd wyłapią, nie będzie czasu na poprawkę i bombki ch..j strzeli jak to mówią.

#18558 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 22:42

Kolego najlepiej zadzwoń  i zapytaj czy możesz tak rozliczyć bo w sumie to masz już wydatkowane więcej niż 70%. Powinieneś już dawno zrobić zmianę i to rozliczyć i mieć spokój. Ale w tym przypadku bym dopisał tą talerzówkę

#18559 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2015 - 23:49

Witam.Mam pytanko.Czy ktoś orientuje się moze czy mam jakiekolwiek szanse na wzięcie Młodego rolnika,a jestem na 9816 miejscu na liscie i mam16,81 punktów.2 czerwca 2015 roku minie mi rok od przekazania gospodarstwa.Będe wdzięczna za jakiekolwiek informacje.Pozdrawiam.

mają być przesunięcia najpierw 900 a następnie 1300 wniosków, + jeszcze o te miejsca co wylecą z listy co nie złożyli wniosku o płatność, ale faktycznie jesteś w ciężkiej sytuacji, bo nie będziesz mogła złożyć w nowym naborze, ale chyba czas posiadania gospodarstwa liczony jest do dnia  składania wniosku, jak źle mówię to mnie poprawcie chłopaki :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18560 Share boruch1409

boruch1409

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 09:07

a to jest pewne że przesuną listę bo ja jestem na 8416 miejscu na liście z stycznia i juz myslałem ze nie dostane

Edytowany przez boruch1409, 24 styczeń 2015 - 09:51.