Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#18501 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 20:06

Zależy jakie chcesz robić zmiany farmer_89.

Edytowany przez freetaxi, 22 styczeń 2015 - 20:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:51
  •  

#18502 Share pawcio018

pawcio018

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 20:09

No no ładnie ładnie już tuż tuż 24 stycznia i ciekawe jak sytuacja dalej się rozwinie flaszka w lodóweczce czeka ale ciekawe czy znowu zostanie wypita czy jak dotąd bywało odłożona kąt :)

#18503 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2856 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 20:23

Witam

jeżeli prowadząca mój wniosek chciała wypis rejestru gruntu a na 1 działce mam zrobiony podział ale nie jest on wyszczególniony na wypise to co zrobić? bo w umowie dzierzawy i w biznes planie mam podane mniej ale na wypisie będzie ciut więcej to będzie z tym problem?

W w-wa starczyło oświadczenie że powierzchnia całkowita działki jest taka i taka, a użytkuję rolniczo częśc tej działki o powierzchi takiej i takiej. Do tego zaznaczona częśc na mapce od dopłat.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18504 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 20:44

czyli razem z tym wpisem muszę ukazac mapki i tam bd wyszczególnione że odliczone zostały budynki i powinno załatwic sprawę?

#18505 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 20:49

a jakie zmiany w biznesplanie mozna robic?

#18506 Share fulton

fulton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) macie jakiś nr do warszawy? bo niby mój wniosek został juz wysłany ale nie dostałem jeszcze przelewu i chciałbym się zorientować jak wygląda sprawa

#18507 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 21:13

Pod tym numerem w wawie obsługują płatności 225365820

#18508 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 21:42

Farmer_89 praktycznie wszystko można zmienić o ile potem Agencja wyda zgodę na takie działania. 

#18509 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 22:16

a na zkup ziem agencja raczej wydaje zgody ? i zmiana taiego wnisoku ile moze kosztowac ? a czy moge kupic ziemie od osoby takiej co kiedys brala MR ale jeszcze te 5 lat sie nie skonczylo bo ta osoba by mi sprzedala tu dzialke bo tu ma daleko a w zamian kupi sobie kolo domu przez miedze to moze byc tak ?

#18510 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2015 - 23:04

witam jest jakiś określony czas naddanie nipy na gospodarstwo posiada gospodarstwo rolne od miesiąca i jeszcze nie wystąpiłem z wnioskiem o nadanie nipu żeby zaś mi czasem urząd skarbowy jakiejś kary nie wlepił ?  i chyba pierw muszę sobie wyrobić regon a potem nip czy to obojętne jest kolejność ?

bo konto bankowe mam założone i numer gospodarstwa  nadany l wszystko jest zrobione bez nipu muszę później im dostarczyć

bo notariusz mówił że mam 6 miesięcy na załatwienie wszystkich spraw i przepisanie na siebie wszystkiego :D

Edytowany przez lesbycool, 22 styczeń 2015 - 23:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18511 Share batista1902

batista1902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:trzoda chlewna, uprawa zbóż

Napisany 22 styczeń 2015 - 23:12

ja kiedyś w Agrobiznesie ( około 1.5 miesiąca temu ) słyszałem jak sie wypowiadał M.Sawicki i wtedy ujawnił że prawdopodobnie 80 mln eur przeznaczy na mr. jesli ke sie zgodzi. nawet jeżeli to i tak mnie nie obejmie bo jestem na 134.. miejscu

#18512 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 23:14

Lescbycool a co Ty się na VAT wybierasz, że Ci regon potrzebny?

#18513 Share batista1902

batista1902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:trzoda chlewna, uprawa zbóż

Napisany 22 styczeń 2015 - 23:16

nip kolego jeśli dobrze znam przepisy to mogłeś sobie wcześniej wyrobić bo nip tak samo ja pesel możesz mieć od dziecka. ja przynajmniej mam od 10 lat ( a mam lat 24 jutro ) ( ale nie wiem czy dobrze mówie )

#18514 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 23:23

Lescbycool a co Ty się na VAT wybierasz, że Ci regon potrzebny?

No pewnie będę na Vacie  trzeba sobie Vat odliczyć jak ciągnik kupie :D nie w kij dmuchał kilkanaście tysięcy zostanie w kieszeni :D i sie pytam czy jest jakiś określony czas żebym zaś mi kary nie wlepili bo skarbówka to są najgorsza banda złodziej z urzędników i nie chce im jakiejś kary w kieszeń pchać  :D

nip kolego jeśli dobrze znam przepisy to mogłeś sobie wcześniej wyrobić bo nip tak samo ja pesel możesz mieć od dziecka. ja przynajmniej mam od 10 lat ( a mam lat 24 jutro ) ( ale nie wiem czy dobrze mówie )

byłem kiedyś rok temu w urzędzie skarbowym o nadanie nipu to się pytali czy prowadzę działalność gospodarczą a ja powiedziałem że nie i mnie olali i powiedzieli że jest mi niepotrzebny xd

a nie pracowałem nigdy na zusie to też mi niebyła potrzebny bo ojciec mnie ubezpieczył po szkole jako domownika i mi leciały składki emerytalno zdrowotne :D

a kaskę na zachcianki tatko dawał to nie musiałem pracować prywatnie poza gospodarstwem :D

Edytowany przez lesbycool, 22 styczeń 2015 - 23:27.

#18515 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 23:32

To lepiej sobie wyrób ten nip bo będziesz miał problem przy zwrotach pieniędzy za paliwo rolnicze, a faktury oddajesz w lutym czyli zaraz. Najpierw regon potem nip. Żeby założyć REGON potrzebujesz zaświadczenie z gminy że jestes płatnikiem podatku rolnego

KS Falubaz

#18516 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 23:37

właśnie mam już jedną fakturę na rozliczenie w lutym ale bez nipu na siebie i z 4 na ojca było wystawione zanim przepisał gospodarstwo i nie wiem jak ja teraz otrzymam zwrot w lutymi i czy wogóle otrzymam takowy zwrot za te faktury bo ojciec całą ziemie przepisał na mnie  i ja się muszę jakoś rozliczyć z tych faktur z gmina xd

i tak samo mam z zwrotem do materiału kwalifikowanego z arimr faktura za pszenice jest na ojca wystawiona a działki co są tą pszenica obsiane  zastały przepisane na mnie miesiąc temu nie mam pojęcia czy otrzymam te zwroty wogóle ;/

a jakie ładne dziewczyny w tym naszym urzędzie skarbowym pracują to mózg staje jest na co patrzeć :D

Edytowany przez lesbycool, 23 styczeń 2015 - 00:00.

#18517 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 23 styczeń 2015 - 06:36

fakt mi też NIP niby nie był potrzebny ale wyrobiłem jakieś 11-12 lat temu czyli jak miałem 16 lub 17 lat a zaraz po tym się przydał :)
dodam że też w tym okresie nie byłem na własnej działalności- nieletnim chyba nie można posiadać działalności :) także ot tak na zapas można wyrobić.

#18518 Share Aganesst

Aganesst

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 07:47

Jeżeli jesteś rolnikiem ryczałtowym to nie potrzebny Ci numer NIP w tym momencie. PESEL Ci wystarczy. Jeżeli będziesz chciał przejść na VAT to wtedy idziesz do US i tam wypełniasz dokument VAT-R. Według mnie musisz to zrobić przed zakupem maszyny - mój tata tak zrobił. Ale pewny nie jestem. W każdym razie ja tak zamierzam też zrobić jak dostanę dotację.

#18519 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 08:03

Faktury na paliwo wystawione na ojca na pewno nie rozliczysz. a materiał siewny nie wiem ale też może być problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18520 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2015 - 08:58

wczoraj komisja miala zatwierdzic jakies pieniadze podobno, wiadomo cos w tej sprawie?