Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#18441 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 11:35

freetaxi  

a może by teściowie złożyli te oświadczenia, że w ramach służebności nie prowadzą działalności bo myślę że im chodziło o tą służebność, a potem byśmy napisali umowę dzierżawy na część budynku do produkcji zwierzęcej tak żeby to było w razie kontroli.

Nie wiem czy ci to przejdzie, w moim naborze 2011 był zapis że nie może być przedmiotów współwłasności i współposiadania, a drugi zapis ze po przejęciu gospodarstwa zobowiąże się samodzielnie prowadzić gospodarstwo, a byki teściów w oborze młodego rolnika to wg mnie nie samodzielne prowadzenie gospodarstwa. 

Wcześniej pisałem że będe zły gdy nie rozlicze premi, bo jak do tej pory mi szkodzi:

2011 koniec roku dostaje decyzje na premie złożoną na ha, które przepisał mi ojciec z matką + dzierżawa

2012 styczeń umiera mój ojciec

2012 koniec lutego biore premie

Dalej tylko problemy, a mianowicie przejmujemy spadek po ojcu i nagle mam współwłasność działki na której są budynki + rolne. Nie ma szans abym przeją całość gdyż mam nieletnią siostre, a sąd rodzinny się nie zgodzi abym przeją cokolwiek z majątku na siebie(krzywda nieletniej)

Produkcja trzody w toku, młody rolnik nie pozwala mieć współwłasności, telefon do agencji i po długiej rozmowie z panią stwierdza nieoficjalnie abym nigdzie się nie przyznawał że przejąłem spadek w 1/8 części i aby w  PRG zostało tak  jak składałem i że agencja nie ma prawa mi zaglądać w akty notarialne tylko widzą to co zadeklaruje.

Po dłuższych namysłach zgodziłem się z panią, ale swinie przecież trzeba jakoś sprzedać więc zrobiliśmy matce Nr gospodarstwa, wet itp. i swinie na matkę na ryczałcie, ale tylko fikcyjnie gdyż matka pracuje w szkole i nigdy przy gospodarstwie nie pracowała i ja niestety zostałem ze wszystkim sam.

Na siebie natomiast wziąłem produkcję roślinną na VAT. Aby się rozwijać trzeba inwestować i tu robią się same schody, bo świń na siebie nie mogę, Zrobiłem remont odchowalni za ok 80 tys i odliczyłem od tego VAT, ale teraz się bardzo boje dalej co kolwiek inwestować gdyż Może się skarbówka czepić że nie mam sprzedaży świń, remontuje współwłasność, stoją w wyremontowanych pomieszczeniach nie moje swinie, a zadeklarowałem w US że w ciągu 5 lat zacznę produkcje. Mam bardzo mało sprzedaży gdyż w większości zboże idzie na pasze dla nie moich świń tzn Moje wydatki nie pokrywają faktur ze sprzedaży, remontuje maszyny których jestem tylko w 1/8 właścicielem. 

chciałem ostatnio złożyć wniosek na MGR wyszło by pewnie z 500 tys. 60% zwrotu= 300tys., a MR 75tys.  ale tu następny problem mało ha więc co mogę kupić? traktor 120 KM na 17 ha? nie ma szans. Beczkowóz rozrzutnik obornika? Nie bo nie mam na papierze zwierząt i ha współwłasnych! a kupować te maszyny które mam i są jeszcze dość dobre mija się z celem.

Tak więc teraz troche żałuje że wziąłem "Młodego rolnika" Więcej mi w życiu zaszkodził niż pomógł, ale to dzięki tym przepisom coraz ostrzejszym. Wolałbym tak jak w pierwszym naborze 50 tys. i robisz co chcesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:00
  •  

#18442 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 12:02

napisales "Mam bardzo mało sprzedaży gdyż w większości zboże idzie na pasze dla nie moich świń tzn Moje wydatki nie pokrywają faktur ze sprzedaży, remontuje maszyny których jestem tylko w 1/8 właścicielem. "

nie mozesz kupic od sasiadow zboza na reke a sprzedac na fakture VAT?

#18443 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 12:31

Witam jak uzyskać wypis z rejestru ewidencji do gruntów? bo miałem dziś telefon i musze to dostarczyć

ja u siebie brałem z wydziału geodezji starostwa powiatowego - 50 zł za 1 wypis (niedawno kosztował 12 zł).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18444 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 12:47

i oryginał tzreba wysłać czy z kopiować? i rozumiem że 1 działka to 1 wpis?

#18445 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 13:36

kilka ha otrzymałem w darowiźnie i podpisałem dwie umowy dzierżawy, zobowiązania 5 letnie ONW we wszystkich przypadkach już dawno wygasły, nie ma żadnych zobowiązań rolnośrodowiskowych,  i tak się zastanawiam czy powinienem (lub przekazujący grunty) cokolwiek zgłaszać do BP Arimr? wydaje mi się ,ze nie, ale może coś pominąłem?  

#18446 Share tadzio

tadzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 13:37

Czy po przepisaniu przez rodziców na mnie wszystkich budynków, to czy np. mogę im  teraz  użyczyć korzystanie z jakiegoś tak żeby mogli sobie chować np byki? W akcie notarialnym nie ma żadnej służebności na budynki tylko na mieszkalne.

#18447 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 13:52

i oryginał tzreba wysłać czy z kopiować? i rozumiem że 1 działka to 1 wpis?

1 wypis to jedna jednostka rejestrowa, zazwyczaj jeden obręb = jeden wypis.

#18448 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 14:01

wiele z tego nie zrozumiałem xd a w zasadzie to nic ;p jak mam 3 działki w dzierzawie to ile bd musiał zapłacić jak za 1 wpis 50 zł?

#18449 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 14:04

Obręb = miejscowość, w której znajduje się działka.

#18450 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 14:22

możesz wysłać kopie z potwierdzeniem zgodności, w powiatowej ARiMR taką zgodność ci podbiją

Edytowany przez bodzioman18, 21 styczeń 2015 - 14:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18451 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 15:11

napisales "Mam bardzo mało sprzedaży gdyż w większości zboże idzie na pasze dla nie moich świń tzn Moje wydatki nie pokrywają faktur ze sprzedaży, remontuje maszyny których jestem tylko w 1/8 właścicielem. "

nie mozesz kupic od sasiadow zboza na reke a sprzedac na fakture VAT?

Nie mam takich sąsiadów aby produkowali dobre zboże i w takiej ilości jaka jest mi potrzebna, Do tej pory wystawiałem pare faktur sąsiadowi a on mi oddawał pół watu. No i Trochę rzepaku i qq.

#18452 Share marcianjargit

marcianjargit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 16:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jacek472

darowizna od mamy:D i juz masz wykazane skąd masz $

#18453 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 16:19

Nie mam takich sąsiadów aby produkowali dobre zboże i w takiej ilości jaka jest mi potrzebna, Do tej pory wystawiałem pare faktur sąsiadowi a on mi oddawał pół watu. No i Trochę rzepaku i qq.

dokladnie jak pisze kolega wyzej, darowizna od mamy, podatku nie ma zadnego.

#18454 Share prezes3p

prezes3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 16:26

ja tam z przelewami w tym tyg?? dostał ktoś kase czy cisza??

#18455 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 18:10

Panowie potrzebuje wzoru aneksu do umowy dzierżawy bo wpisałem niepoprawnie numery działek i przy dacie była pomyłka i lekko przeprawione no i musze to poprawić? a drugie też ankes do umowy dzierżawy bo powierzchnia gruntu na umowie jest napisana za tłusto i się zlewa znacyz sie jest niezbyt czytelna ?

#18456 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 18:12

Tu znajdziesz informacje jak poprawnie napisać aneks http://poradnik.wfir...wy-z-omowieniem

#18457 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 18:49

Od kiedy liczone jest 180 dni? 

Od momentu otrzymania pisma o przyznaniu pomocy?

Edytowany przez maniek183, 21 styczeń 2015 - 18:50.

#18458 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:23

Od dnia wydania decyzji o przyznanie. a co wyżej to dzięki @freetaxi

#18459 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:35

Czyli tak jak myślałem. Przyszły papiery do poprawki i na końcu mam wpisane że mam na to 7dni. Dzwonię z zapytaniem o co chodzi prowadząca stwierdziła że mam tydzień potem wszystko przepada! Jak to możliwe skoro do 180 dni brakuje ponad miesiąc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18460 Share Adik92

Adik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:46

7 dni masz na przesłanie im tych poprawek o które im chodzi.Gdy nie prześlesz w ciągu 7 dni wniosek zostaje bez rozpatrywa