Polecane posty

freetaxi    947

Nie. Nie musi zwrócić. Dopłaty należą się temu, kto był w posiadaniu działki na dzień 31 maja 2015 roku.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tam gdzie chcesz kolego. Mieszkam w mazowieckim. Działam na terenie całego kraju. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EuroPlan    0

Osoby zainteresowane pomocą w przygotowaniu dokumentacji na Młodego Rolnika zapraszam do kontaktu na priv. lub do swojej siedziby przy ul. Partyzantów 22, 28-100 Busko-Zdrój. Działam na ternie świętokrzyskiego, małopolskiego i ościennych powiatów.

 

EuroPlan Fundusze UE

email: zawadue@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Tak w tym tygodniu mówili przed chwilą w agrobiznesie i 3000 osób ma ponoć dostać ;)


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Tylko ze jeszcze trzeba czekać, jak powiedzieli tydzień, dwa, trzy i pewnie na sam koniec przed nowym naborem powiedzą.
Tez wtedy będzie zaktualizowana lista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

Nie wszystkie punkty są dla mnie jasne, więc może ktoś tu napisze, w jaki sposób dostać punkty za to:

inwestycje w zakresie ochrony środowiska i klimatu - przyznaje się nie więcej niż 5 punktów.

I czy budowa silosa zbożowego to jest inwestycja budowlana związana z działalnością rolniczą

 

Niestety za wykształcenie mam 0 punktów, podobnie jak za ziemię, to trzeba jakoś uzbierać te 15 punktów z tego

Edytowano przez michal7536

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Słuchając dzisiejszego Agrobiznesu odnoszę wrażenie że o sierpniowym przesunięciu można zapomnieć.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Tak w tym tygodniu mówili przed chwilą w agrobiznesie i 3000 osób ma ponoć dostać ;)

 

Słuchajcie uważnie - nie w najbliższym tygodniu, ale W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH ma być przesunięcie 70 mln na starego młodego rolnika. Nie ma jeszcze formalnej zgody Komisji Europejskiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Czegoś tu nie rozumiem słowo zgoda w kontekście przesunięć padało już kilkukrotnie. A teraz są na końcówce dogadywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Tak jak pisałem już ze 2 tygodnie temu - dogadali się nieformalnie, teraz papiery muszą przejść formalną drogą przez kilka biurek, i dopiero dostaniemy oficjalną zgodę. A dopiero jak będzie oficjalna zgoda można zrobić aktualizację listy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralnik111    0

6)  różnica wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo lub największą część użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa a młodym rolnikiem:              a) powyżej 15 do 25 lat – przyznaje się 1 punkt, 

     b) powyżej 25 lat – przyznaje się 2 punkty;

 

7) przejmowanie gospodarstwa w całości lub tworzenie gospodarstwa z gospodarstw przejętych w całości – przyznaje się 3 punkty.

 

5. W przypadku kryteriów wyboru, o których mowa w ust. 2 pkt 6 i 7, punkty przyznaje się, jeżeli młody rolnik nabywa gospodarstwo na własność.

 

Może ktoś wie dokładnie jak interpretować te zapisy żeby zdobyć te 5 punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

 

Jeszcze pytanie do zorientowanych żeby wyprowadzili mnie z błędu jeśli źle to rozumiem o tuż w rozporządzeniu jest coś takiego

 

o powierzchni użytków rolnych w rozumieniu ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012 r. poz. 803) w brzmieniu obowiązującym w dniu 12 grudnia 2014 r., równej powierzchni minimalnej, którą stanowi co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, 

                                                          

a w przypadku gdy gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest niższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju – co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w województwie oraz nie

większej niż 300 ha, 

 

czyli w np województwie w którym średnia wielkość gospodarstwa jest mniejsza od krajowej na własność trzeba mieć 70% średniej wojewódzkiej?

 

ktoś wyjaśni?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

A wiec jak jest z tym przesunieciem ktos cos wie ? Dadza tylko czesci ? A co z tymi co mieli dostac w sierpniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Byłem wczoraj w RODR w sąsiednim powiecie , bardzo miły i kumaty gościu . O przesunięciach ze starego naboru stwierdził , że prawdopodobnie listę ogłoszą dzień po zakończeniu przyjmowania nowego MR , aby zablokować tych co dostaną odmowną decyzje ze starego MR . Odnośnie tych szkoleń to jest jakieś nieporozumienie , bo ty sam musisz wpisać sobie temat szkolenia (nie ma żandej listy z tematami) , więc można się "nie wstrzelić " z tematem szkolenia do tych co będą organizowane przez RODR . Odnośnie do punktów za ochrone środowiska masz załącznik nr i tam masz punkty , które później przeliczasz przez wzór z rozporządzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koza22    0

freetaxi to dojerzdzasz do klienta czy jak bo jestem z kujawsko pomorskiego:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula8013    2

 

Jeszcze pytanie do zorientowanych żeby wyprowadzili mnie z błędu jeśli źle to rozumiem o tuż w rozporządzeniu jest coś takiego

 

o powierzchni użytków rolnych w rozumieniu ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012 r. poz. 803) w brzmieniu obowiązującym w dniu 12 grudnia 2014 r., równej powierzchni minimalnej, którą stanowi co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, 

                                                          
a w przypadku gdy gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest niższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju – co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w województwie oraz nie
większej niż 300 ha, 
 
czyli w np województwie w którym średnia wielkość gospodarstwa jest mniejsza od krajowej na własność trzeba mieć 70% średniej wojewódzkiej?
 
ktoś wyjaśni?
 
Dobrze myślisz, i tak np w woj lubelskim średnia powierzchnia gosp wynosi 7,54 -  czyli 2,26 możesz mieć dzierżaw tj 30%, a reszta czyli 5,28 musisz mieć na własność

 

Byłem wczoraj w RODR w sąsiednim powiecie , bardzo miły i kumaty gościu . O przesunięciach ze starego naboru stwierdził , że prawdopodobnie listę ogłoszą dzień po zakończeniu przyjmowania nowego MR , aby zablokować tych co dostaną odmowną decyzje ze starego MR . Odnośnie tych szkoleń to jest jakieś nieporozumienie , bo ty sam musisz wpisać sobie temat szkolenia (nie ma żandej listy z tematami) , więc można się "nie wstrzelić " z tematem szkolenia do tych co będą organizowane przez RODR . Odnośnie do punktów za ochrone środowiska masz załącznik nr i tam masz punkty , które później przeliczasz przez wzór z rozporządzenia .

 

A mi gość z ODRu powiedział, że będzie lista ze szkoleniami jako załącznik do rozporządzenia w najbliższym czasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dojeżdzam. Akurat kilka osób z kujawsko - pomorskiego mam umówionych.Też tak słyszałem odnośnie tych szkoleń ale według mnie dziwna sprawa trochę :) Gelorolnik jeśli jesteś w województwie gdzie średnia jest mniejsza niż krajowa to 70 % własności dotyczy powierzchni wojewódzkiej. Natomiast w województwach gdzie średnia jest większa to 70 % liczymy od krajowej. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

 

 

A mi gość z ODRu powiedział, że będzie lista ze szkoleniami jako załącznik do rozporządzenia w najbliższym czasie 

 

W każdym RODRze mówią co innego :P

Miejmy nadzieję , że tak będzie z tą listą łatwe 2 punkty do zgarnięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Byłem wczoraj w RODR w sąsiednim powiecie , bardzo miły i kumaty gościu . O przesunięciach ze starego naboru stwierdził , że prawdopodobnie listę ogłoszą dzień po zakończeniu przyjmowania nowego MR , aby zablokować tych co dostaną odmowną decyzje ze starego MR . Odnośnie tych szkoleń to jest jakieś nieporozumienie , bo ty sam musisz wpisać sobie temat szkolenia (nie ma żandej listy z tematami) , więc można się "nie wstrzelić " z tematem szkolenia do tych co będą organizowane przez RODR . Odnośnie do punktów za ochrone środowiska masz załącznik nr i tam masz punkty , które później przeliczasz przez wzór z rozporządzenia .

 

W to akurat nie wierzę że będą chcieli przyblokować część osób i zabrać szansę na premię z nowego naboru. Na pewno nie przed wyborami parlamentarnymi. To by było kilka tysięcy straconych głosów, lekką ręką przekazanych dla PIS. Moim zdaniem własnie dlatego ogłosili nabór w tym a nie innym terminie, bo zbliżają się wybory, i po zakończonym przyjmowaniu wniosków co kilka dni będą trąbić że na dniach będzie lista osób które dostaną premię itp. I nie zdziwiłbym się gdyby przed samymi wyborami pojawiła się lista osób którym przyznano premie oraz jakiś kolejny nabór na inne działania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Dzięki freetaxi. Czemu ludzie pracujący w ODR są tak nie do informowani. Mi dziś Pani powiedziała że np. jeśli składam wniosek na 15 ha to muszę mieć z tego 70% na siebie a 30 % mogę mieć tylko dzierżaw. A tu chodzi o to że np jeśli mieszkam w mazowieckim gdzie średnia  wynosi 8,64 ha to z tej powierzchni muszę mieć minimum 70% na własność czyli 6,04 ha a pozostałe 30% (2,60 ha) mogą stanowić dzierżawy? i nie wiem jak to wytłumaczyć ale spróbuje. Czy mogę dobić do tych 15 ha dzierżawami czy nie? jeśli spełnię warunek 70% na własność średniej wojewódzkiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj